abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2025.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:44 | IT novinky

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Národní politiku koordinovaného zveřejňování zranitelností (pdf), jejímž cílem je nejen zvyšování bezpečnosti produktů informačních a komunikačních technologií (ICT), ale také ochrana objevitelů zranitelností před negativními právními dopady. Součástí je rovněž vytvoření „koordinátora pro účely CVD“, jímž je podle nového zákona o kybernetické … více »

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 04:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:55 | Nová verze

    Společnost System76 vydala Pop!_OS 24.04 LTS s desktopovým prostředím COSMIC. Videoukázky na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.92.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:33 | Komunita

    Free Software Foundation zveřejnila ocenění Free Software Awards za rok 2024. Oceněni byli Andy Wingo, jeden ze správců GNU Guile, Alx Sa za příspěvky do Gimpu a Govdirectory jako společensky prospěšný projekt.

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    včera 18:55 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-12 aneb Eclipse 4.38. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:44 | Nová verze

    U příležitosti oslav osmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 15.6. Nová verze přináší především podporu pro geotagované MP4 soubory, včetně GoPro videí. Kdo nechce čekat, až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.

    Martin Tůma | Komentářů: 15
    včera 09:22 | Nová verze

    Monado, tj. multiplatformní open source implementace standardu OpenXR specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro virtuální realitu (VR) a rozšířenou realitu (AR), bylo vydáno ve verzi 25.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:44 | Nová verze

    Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.107 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.107 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (24%)
     (15%)
     (17%)
    Celkem 459 hlasů
     Komentářů: 19, poslední včera 20:04
    Rozcestník

    Dotaz: Centrino, wifi, FC3 a Asus S5200

    10.2.2005 03:25 netlife
    Centrino, wifi, FC3 a Asus S5200
    Přečteno: 226×
    Plz, nevite nekdo, jak rozchodit integrovanou wifi na tomto typu nb? Pri aktivaci pise "ipw2200 device eth1 does not seem to be present, delaying initialization", takze driver v systemu je ale neni zapnuta wifi, coz je asi problem ACPI a vypinaciho tlacitka.

    Uz jsem prosel net a ruzne navody k jinym typum nb nefunguji, ani rady k ipw2100, pro jistotu jsem zkousel i jakousi utilitu pro nacteni win driveru v linuxu, coz samo nefunguje, nebot linux jiz svuj driver ma. Nevite nekdo nejak presneji, jak to zprovoznit ve Fedora Core 3 a notebooku Asus S5200NP?

    Jen pro doplneni, intel na to dela utilitu (pro win) Intel PROSet, ktera ve starsi verzi zprovoznila ovladaci tlacitko, v nove uz to tlacitko nefunguje, nicmene to ta utilita umi softwarove.

    Odpovědi

    10.2.2005 03:46 netlife
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Centrino, wifi, FC3 a Asus S5200
    Omlouvam se, posledni odstavec neplati, je to jen vec ACPI, mne zmatla jedna hlaska ve Win.
    10.2.2005 08:29 nobody
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Centrino, wifi, FC3 a Asus S5200
    Potrebuje firmware v adresary /lib/firmware. http://ipw2200.sourceforge.net/firmware.php

    Mam tiez jeden centrino notebook ACER 4500 ale wifi zatial nechodi ani z firmware (vypada ze v jadre je hodne stara verzia toho driveru). Driver sa uz nahra ale pri stlaceni tlacitka jadro padne (oops), ale moc som sa s tym este nehral nehral.

    Pouzil som firmware 0.6-0.16 (driver je verzie 0.13)

    Ak budem mat cas tak ho skusim upgradnut na poslednu verziu.
    11.2.2005 21:17 nobody
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Centrino, wifi, FC3 a Asus S5200
    Mne sa to podarilo rozchodit. Zobral som poslednu verziu driveru a firmware z ipw2200.sf.net.

    A pre moje AP (WEP kodovanie) som musel este dat

    iwconfig eth1 enc restricted [1] hexa-kluc-........

    az potom sa chitil.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.