abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Nepamatanie si nastavenych asociacii suborov v MDK10.1

    12.2.2005 20:18 robob | skóre: 12 | blog: robob
    Nepamatanie si nastavenych asociacii suborov v MDK10.1
    Přečteno: 223×
    Uz nejaky ten cas ma rozculuje, ze ked nastavim asociacie suborov (pdf, html) na svoje aplikacie, tak ich tam po nasledujucom nabehnuti systemu uz nemam. Rovnako to plati aj ked pridam do menu novu skupinu (napr. OOo) a potom spustim menudrake.

    Riesenie sice mam ale mi nevyhovuje a to:

    1. Asociaciu pre dany typ dam az na druhe miesto (tu co je tam default necham na prvom)

    2. OOo menu (podadresar OpenOffice.org 1.1.4) vzdy nakopirujem z adresaru
    /home/robert/.kde/share/applnk
    do adresaru
    /home/robert/.kde/share/applnk-mdk
    Vie niekto prosim Vas o lepsom (inom), najlepsie trvalom, rieseni?

    Vdaka

    P.S. Viem, ze tento nedostatok bol nedavno spomenuty aj v tomto clanku.

    Odpovědi

    13.2.2005 00:05 jt | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepamatanie si nastavenych asociacii suborov v MDK10.1
    A co to asociovat pomoci mc? Prikaz -> upravit akcE k priponam.
    29.3.2005 12:00 Eregon | skóre: 22 | blog: Eregonovy_vymysly | Všudezdejší
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepamatanie si nastavenych asociacii suborov v MDK10.1
    Nerad bych teď ze sebe udělal analfabeta, ale nebyla by taková asociace platná jen pro mc? Tzn. samotné KDE by si dál mršilo asociace a pořád (aspoň v mém případě) by se mi videa spuštěná z Konqueroru z ničeho nic začala otevírat v Noatun namísto Mplayeru.

    Je tu ještě jedno řešení: odebrat všechny aplikace, které nepoužíváte. Ne každému ale kombinace pouze XMMS + Mplayer (například) bude stačit.
    ~ w w w w (oo)   [oo] w w w w ~
    29.3.2005 13:20 robob | skóre: 12 | blog: robob
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepamatanie si nastavenych asociacii suborov v MDK10.1
    Na fore venujucom sa tejto chybe niekto oznamil, ze tento bug je uz vyrieseny vo verzii MDK10.2 rc2
    29.3.2005 13:22 robob | skóre: 12 | blog: robob
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepamatanie si nastavenych asociacii suborov v MDK10.1
    Konkretne na tomto fore.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 13.2.2005 00:49 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepamatanie si nastavenych asociacii suborov v MDK10.1
    Ten samy problem, obcas to nastavim a zustane to, ale vetsinou ne.
    13.2.2005 01:06 Gustav | skóre: 23 | blog: Gustav I
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepamatanie si nastavenych asociacii suborov v MDK10.1
    http://www.abclinuxu.cz/clanky/show/74830 hledejte "Asociace" - AFAIK to obdobne plati i pro GNOME.

    To s tim menu krapet nechapu. Vy to nejak upravite a potom spustite menudrake? Proc?
    13.2.2005 01:09 Gustav | skóre: 23 | blog: Gustav I
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepamatanie si nastavenych asociacii suborov v MDK10.1
    Oh! Pardon. Necetl jsem to az do konce. Asi bych mel uz jit spat. :-)
    13.2.2005 01:34 robob | skóre: 12 | blog: robob
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepamatanie si nastavenych asociacii suborov v MDK10.1
    Nasiel som este dalsi sposob ako dany problem vyriesit. Funguje super ale stale to nie je podla mojho gusta. A to:

    Upravim vlastnosti podadresaru
    /home/robert/.kde/share/applnk-mdk/OpenOffice.org 1.1.4
    pod root-om, aby mali vlastnika root a prava iba citanie. Takto mi ho ziadny smejd nezmaze a menu pre OOo aj po spusteni menudrake ostane zachovane.

    A tie nestastne asociacie suborov podobne:

    Tam zase upravim vlastnosti tych suborov v adresari
    /home/robert/.kde/share/applnk-mdk/.hidden
    ktore nechcem, aby boli zase nejakym inym smejdom zmazane. U mna su to konkretne subory:
    Acroread.desktop
    pre asociaciu k pdf
    Firefox.desktop
    pre asociaciu k html atd.

    Mozno to niekomu pomoze. Uz som to par hodin testoval a vyzera to zatial OK. A idem do hajanova...
    13.2.2005 11:26 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepamatanie si nastavenych asociacii suborov v MDK10.1
    Ja pouzivam GNOME na MDK 10.1. Po nastaveni cehokoliv a pri odhlaseni ze systemu zaskrtnu volbu ulozit aktualni nastaveni. Funguje to dobre. Co se tyce menudrake. Edituji jen systemove menu, kdyz edituji hlavni menu, tak se polozka vzdy smaze. U systemoveho menu je to ok.

    Ale Vy pouzivate KDE, to bohuzel moc neznam, takze nemuzu moc pomoci.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 29.3.2005 16:46 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepamatanie si nastavenych asociacii suborov v MDK10.1
    Pánové od Mandrake by v každém případě měli více času věnovat testování. Takhle vypadal můj systém po upgrade 10.0 -> 10.1:

    - Trvalo několik minut, než jsem se mohl přihlásit (root šel ihned). Na vině byla vadná konfigurace udev -> teď používám devfs.

    - Nepamatuje si asociace

    - Když jsem v nějakém klik toolu nastavil, aby se dalo (už nevím, někde ve vlastnostech souboru) snadno sdílet adresář, tak to nefungovalo (špatná práva toho skriptu - mám pocit - musel jsem opravit ručně) - dosud neopraveno.

    Automatická konfigurace UPS nefunkční. Měl jsem tam funkční apcupsd - nahradil to chybně nakonfigurovaným NUTem.

    Nefunkční KDM - 100% zatížení CPU a v 99% případů nefunkční klávesnice (taky se hodně řešilo na netu, viz Google)

    Jakýsi šmejd mi neustále (než jsem ho zlikvidoval) vytvářel adresáře /mnt/removableX. Při každém vyjmutí/vložení flashky vzniknul nový.

    ...skoro jako Windows :-(
    Luboš Doležel (Doli) avatar 29.3.2005 17:45 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepamatanie si nastavenych asociacii suborov v MDK10.1
    Plus bych ještě dodal, že jim stále nechodí URPM zdroj 'contrib' (už jsem na to upozorňoval) - mám pocit, že kvůli chybnému MD5 hashi v .md5 souboru.
    16.4.2005 11:06 Eregon | skóre: 22 | blog: Eregonovy_vymysly | Všudezdejší
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepamatanie si nastavenych asociacii suborov v MDK10.1
    Jsem rad, ze tyhle problemy nemam po upgrade 10.0 -> 10.1 sam, konkretne ta doba pred prihlasenim me docela rozciluje (vzdycky je to cca 5 minut), pak nepamatovani asociaci a nefunkcni kdm (to jsem nakonec vyresil vselijakym odinstalovanim a doinstalovanim kdm, mam pocit, ze jsem se dokonce vracel k balickum z MDK 10.0). Uz jsem vazne zacal uvazovat o vymene distra, akorat jsem jeste nenasel zadne, ktere by mi vseobecne vyhovovalo tak, jak MDK :(
    ~ w w w w (oo)   [oo] w w w w ~

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.