abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:44 | Zajímavý článek

    Máirín Duffy a Brian Smith v článku pro Fedora Magazine ukazují použití LLM pro diagnostiku systému (Fedora Linuxu) přes Model Context Protocol od firmy Anthropic. I ukázkové výstupy v samotném článku obsahují AI vygenerované nesmysly, např. doporučení přeinstalovat balíček pomocí správce balíčků APT z Debianu místo DNF nativního na Fedoře.

    |🇵🇸 | Komentářů: 2
    včera 04:55 | Zajímavý software

    Projekt D7VK dospěl do verze 1.0. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.12. 16:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2025.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    12.12. 12:44 | IT novinky

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Národní politiku koordinovaného zveřejňování zranitelností (pdf), jejímž cílem je nejen zvyšování bezpečnosti produktů informačních a komunikačních technologií (ICT), ale také ochrana objevitelů zranitelností před negativními právními dopady. Součástí je rovněž vytvoření „koordinátora pro účely CVD“, jímž je podle nového zákona o kybernetické … více »

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    12.12. 04:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.12. 03:55 | Nová verze

    Společnost System76 vydala Pop!_OS 24.04 LTS s desktopovým prostředím COSMIC. Videoukázky na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.12. 03:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.92.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.12. 01:33 | Komunita

    Free Software Foundation zveřejnila ocenění Free Software Awards za rok 2024. Oceněni byli Andy Wingo, jeden ze správců GNU Guile, Alx Sa za příspěvky do Gimpu a Govdirectory jako společensky prospěšný projekt.

    |🇵🇸 | Komentářů: 5
    11.12. 18:55 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-12 aneb Eclipse 4.38. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.12. 17:44 | Nová verze

    U příležitosti oslav osmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 15.6. Nová verze přináší především podporu pro geotagované MP4 soubory, včetně GoPro videí. Kdo nechce čekat, až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.

    Martin Tůma | Komentářů: 16
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (48%)
     (19%)
     (17%)
     (23%)
     (15%)
     (24%)
     (15%)
     (17%)
    Celkem 460 hlasů
     Komentářů: 19, poslední 11.12. 20:04
    Rozcestník

    Dotaz: Modem:

    29.7.2002 21:21 Jan Holan | skóre: 1
    Modem:
    Přečteno: 95×
    Nazdar vsem, snazim se nastavit modem. Jde o ISDN DIVA na Mandrake 8.2. Podarilo se mi nastavit /dev/modem jako COM1 (ttyS0). Ale jakmile chci pripojit, hlasi mi KDE "Pripojuji modem" a potom "Nastavuji hlasitost" a tim je konec cele akce. Nevite co s tim?

    Odpovědi

    2.8.2002 17:45 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Modem:
    Nazdarek, presvedcil jsi se, jestli mas nainstalovanou podporu pro ISDN pripojeni. Funguje jinak, nez normalni. A taky to chce stahnout original ovladace pro linux od vyrobce.

    Hodne stesti.

    15.8.2002 18:52 Pavel Bocek
    Rozbalit Rozbalit vše Modem:
    Pokud se jedna o Diva T/A ISDN modem - externi, tak ten se chova stejne jako bezny modem a nepotrebuje vubec zadnou ISDN podporu. Nakonfigurujte jej napr. podle navodu na www.iol.cz. Nedoporucuji pouzivat KDE a apod., kdyz to nefunguje, nevite cim by to mohlo byt. Pokud to stale nefunguje, otestuje Divu pomoci programu minicom nastaveneho na prislusny COM port. Mel by na prikaz AT odpovidat "OK". Pokud neodpovida, znamena to, ze nekomunikuje. Pokud vraci namisto OK ciselnou hodnoty, a reset ATZ nepomaha, je nutne pomoci AT prikazu je jej prepnout na standardni AT response kody pomoci prikazu ATV1 a ulozit AT&W. Dale je vhodne zkontrolovat, zda je vse nastaveno spravne - prikaz AT@MENU otevre menu, kde muzete vse nastavit. Dal uz nevim, co poradit, sledujte /var/log/messages

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.