SpaceVim je komunitně řízená modulární distribuce textového editoru Vim s pluginy a nastaveními aneb ultimátní vimrc. Vydána byla nová major verze 2.0.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
V kryptografické knihovně OpenSSL byly nalezeny a ve verzích 3.0.5 a 1.1.1q opraveny bezpečnostní chyby CVE-2022-2274 a CVE-2022-2097. Závažnější z nich CVE-2022-2274 v implementaci RSA na X86_64 s AVX512IFMA se týká pouze větve 3.0. Zneužit ji lze k RCE, tj. vzdálenému spuštění kódu.
Evropský parlament schválil Akt o digitálních službách (Digital Services Act (DSA)) a Akt o digitálních trzích (Digital Markets Act (DMA)). Oba akty mají za cíl řešit společenské a hospodářské dopady technologického průmyslu tím, že stanoví jasné normy pro fungování a poskytování služeb v EU v souladu se základními evropskými právy a hodnotami.
Bylo spuštěno PINE64 EU. Notebook Pinebook, telefon PinePhone, hodinky PineTime nebo páječku Pinecil lze koupit s 2letou zárukou a 14denní lhůtou pro vrácení zboží.
Služba mojeID vstoupila do Evropy. S využitím mojeID je nově možné se přihlašovat např. na daňové portály Slovenska, Belgie nebo Švédska, portál pro sociální zabezpečení Nizozemí, množství portálů evropských institucí nebo portálů pro správu domény Estonska nebo Dánska.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 119 (pdf), HackSpace 56 (pdf), Wireframe 63 (pdf), Custom PC 227 (pdf) a Hello World 19 (pdf).
Open source síťový zálohovací software Bacula (Wikipedie) byl vydán v nové major verze 13.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Ve čtvrtek 7. července bude na Indiegogo spuštěna kampaň (preview) na podporu 10,1 palcového notebooku a herní konzole GPD WIN Max 2. Vybrat si bude možné mezi AMD a Intelem.
Bonsai Browser je webový prohlížeč postavený nad Electronem a napsaný v TypeScriptu. Videoukázka UX na Loom. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
dmesg
) - co se tam po připojení adaptéru objeví?
plete Error Hdb: media error (bad sector): error=0x30 hdb: cdrom read intr: data underrun (4 blcks) nd_request: I/O error, dev hdb, sector 44 Buffer I/O error on device hdb, logical block 11 hdb: cdrom_read_intr: data underrun (4 blocks) end_request: I/O error, dev hdb, sector 48 Buffer I/O error on device hdb, logical block 12 hdb: command error: status=0x51 { DriveReady SeekComplete Error } hdb: command error: error=0x50 hdb: command error: status=0x51 { DriveReady SeekComplete Error } hdb: command error: error=0x50 end_request: I/O error, dev hdb, sector 120 Buffer I/O error on device hdb, logical block 30 hdb: command error: status=0x51 { DriveReady SeekComplete Error } hdb: command error: error=0x50 end_request: I/O error, dev hdb, sector 124 Buffer I/O error on device hdb, logical block 31 cdrom: hdb: mmc-3 profile capable, current profile: 8h ISO 9660 Extensions: Microsoft Joliet Level 3 ISO 9660 Extensions: RRIP_1991A cdrom: hdb: mmc-3 profile capable, current profile: 8h cdrom: hdb: mmc-3 profile capable, current profile: 8h VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media.adt :o)
Abyste jm vymlatili Linux z hlavy?Me do toho netahej. Krom toho, ja MDK nikomu nedoporucuju.
Já jsem začínal na Mandrake 8.2 a přešel jsem všechny verze. Některé se mi líbily víc (9.2), některé se mi líbily míň (10.0). Sice se mi stalo, že třeba nejela napoprvé zvukovka nebo nějaká jiná věc, ale vždycky jsem to rozchodil. Stačilo zapátrat v konferenci, která je v případě Mandraku na úrovni a velmi vstřícná.
Zkoušel jsem i jiné distra a taky bych mohl vyjmenovat spoustu chyb. Jenom namátkou: aurox, fedora - v základní instalaci neorganizované menu, které si mě nezískalo, proč nezůstat u MDK, kde menu vypadá hezky? RedDogem protlačované Ubuntu: spoustu věcí musím dotahat z internetu, některý soft jsem ani nenašel, mplayer z oficiálních zdrojů po instalaci nechodil. Gentoo - asi 72 hodin jsem kompiloval, abych měl základní systém pro to, co potřebuju nejnutněji dělat.
Prostě MDK není o nic horší než ostatní, záleží jenom a jenom na zvyku. Už jsem si zvykl na konzolové urpmi a yum se mi zdá neohrabaný. Ale to tak přece nemusí vůbec být. A u Linuxu jsem díky MDK zůstal.
Tiskni
Sdílej: