Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
U Mandrakelinuxu jsem vyměnil starou klávesnici za novou (Genius). V MCC jsem ji nastavil jako obyčejnou Generic 105 kláves. Vše bylo OK, ale při příštím přihlášení jsem skončil na KDM, myš jede, ale klávesnice vůbec nic.
Dal jsem si init 3, a zjistil jsem, že v konzole je to dobrý, ale pod Xkama jako kdyby nebyla ani připojená. Díval jsem se do xorg.conf, myslím že tam to nebude. Zkoušel jsem vybrat několik jiných klávesnic (v MCC), ale taky pořád stejný. Zkoušel jsem připojit tu starou klávesnici, ale chová se to pořád stejně.
Děkuji za každý nápad.
To už nezjistím, protože se prostě bez klávesnice nepřepnu do konzoly. Jak naběhnou Xka (zkoušel jsem KDE a IceWM), tak klávesnice přestane fungovat, když se odhlásím, tak je to zas dobrý.
No tak tam jsem taky nahlížel, ale žádnou chybu jsem nenašel (ale možná jsem se přehlíd). Xka prostě naběhnou jakoby nic. Možná by to chtělo ještě mrknout do zařízení, ale tomu vůbec nerozumím, takže ani nevím, co tam mám hledat.
Tak uz jsem to nasel: Chyba byla v xorg.conf. V sekci "ServerLayout" byl radek InputDevice "Keyboard1"...zapsanej dvakrát
Tiskni
Sdílej: