Byl představen skládací telefon Commodore Callback 8020. Ani hloupý, ani chytrý. Pro fanoušky Commodore a digitálního minimalismu. Bez webového prohlížeče a sociálních sítí. S předinstalovaným WhatsAppem. S operačním systémem Sailfish OS.
V OpenBSD byla objevena 27 let stará chyba v ppp pomocí níž lze vzdáleně obejít autentifikaci. Chyba byla nahlášena 12.6. a 14.6. byla opravena. Bližší info v článku A 27-Year-Old Authentication Bypass in OpenBSD's PPP Stack.
Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být
… více »Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
>ftp 10.2.0.198 Connected to 10.2.0.198. 500 Sorry, no server available to handle request on 10.2.0.198mohli byste mi prosim poradit co delam spatne ? diky moc josef skladanka pro jistotu prikladam i konfigurak:
# This sample configuration file illustrates configuring two
# anonymous directories, and a guest (same thing as anonymous but
# requires a valid password to login)
ServerName "Oltis"
ServerType standalone
# Port 21 is the standard FTP port.
Port 21
# If you don't want normal users logging in at all, uncomment this
# next section <
#<Limit LOGIN>
# DenyAll
#</Limit>
# Set the user and group that the server normally runs at.
User ftp
Group ftp
# To prevent DoS attacks, set the maximum number of child processes
# to 30. If you need to allow more than 30 concurrent connections
# at once, simply increase this value. Note that this ONLY works
# in standalone mode, in inetd mode you should use an inetd server
# that allows you to limit maximum number of processes per service
# (such as xinetd)
MaxInstances 30
# Set the maximum number of seconds a data connection is allowed
# to "stall" before being aborted.
TimeoutStalled 300
# We want 'welcome.msg' displayed at login, and '.message' displayed
# in each newly chdired directory.
DisplayLogin welcome.msg
DisplayFirstChdir .message
<Limit LOGIN>
AllowAll
</Limit>
# Our "basic" anonymous configuration, including a single
# upload directory ("uploads")
<Anonymous ~ftp>
# Allow logins if they are disabled above.
GroupOwner oltis
<Limit LOGIN>
AllowAll
</Limit>
# Maximum clients with message
MaxClients 10 "Sorry, max %m users -- try again later"
User ftp
Group ftp
# We want clients to be able to login with "anonymous" as well as "ftp"
UserAlias anonymous ftp
# dovoli zapisovat vsude po ~ftp
<Limit WRITE>
AllowAll
</Limit>
# An upload directory that allows storing files but not retrieving
# or creating directories.
</Anonymous>
<Anonymous ~ftp/radar>
User radar
Group radar
<Limit LOGIN>
Order allow,deny
Allow from all
</Limit>
<Limit READ DIRS>
IgnoreHidden on
</Limit>
<Limit WRITE>
AllowAll
</Limit>
</Anonymous>
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: