Tesseract OCR (Wikipedie), open source nástroj pro strojové rozpoznávání znaků z obrazových dat, byl vydán ve verzi 5.2.0. Vedle různých vylepšení a oprav chyb přináší například počáteční podporu Intel AVX512F.
Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook představili notebook KDE Slimbook 4 s Ryzen 5700U s předinstalovaným KDE neon.
Po téměř 9 letech od vydání wxWidgets (Wikipedie) verze 3.0.0 byla vydána nová stabilní verze 3.2.0 tohoto grafického toolkitu. Přehled novinek v oznámení.
Squeak (Wikipedie), open source implementace programovacího jazyka a prostředí Smalltalk, byl vydán ve verzi 6.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Lennart Poettering skončil v Red Hatu a nastoupil do Microsoftu [Phoronix].
Na GitHubu byl zveřejněn kouzelnický projekt The Nettle Magic Project s obsáhlou dokumentací. Nejenom kouzelníci si mohou cinknout karty a rozpoznávat je například pomocí Raspberry Pi Zero W s NoIR kamerkou.
SpaceVim je komunitně řízená modulární distribuce textového editoru Vim s pluginy a nastaveními aneb ultimátní vimrc. Vydána byla nová major verze 2.0.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
V kryptografické knihovně OpenSSL byly nalezeny a ve verzích 3.0.5 a 1.1.1q opraveny bezpečnostní chyby CVE-2022-2274 a CVE-2022-2097. Závažnější z nich CVE-2022-2274 v implementaci RSA na X86_64 s AVX512IFMA se týká pouze větve 3.0. Zneužit ji lze k RCE, tj. vzdálenému spuštění kódu.
Evropský parlament schválil Akt o digitálních službách (Digital Services Act (DSA)) a Akt o digitálních trzích (Digital Markets Act (DMA)). Oba akty mají za cíl řešit společenské a hospodářské dopady technologického průmyslu tím, že stanoví jasné normy pro fungování a poskytování služeb v EU v souladu se základními evropskými právy a hodnotami.
ifconfig
je v tom, že nerozlišuje dvě naprosto nezávislé věci: jestli je rozhraní UP (nastavuje se pomocí 'ip link set eth0 up
' nebo 'ip link set eth0 down
') a jestli má přiřazenu nějakou adresu ('ip addr add
', 'ip addr del
'). Rozhraní může být UP a nemít žádnou IP adresu a stejně tak může být down a mít přiřazeno několik adres. K těm adresám pak budou pořád existovat automatické položky typu local
ve směrovací tabulce local
(o těch pro změnu neví nic příkaz route
), takže pakety s příslušnou cílovou adresou budou pořád chápány jako pakety určené k lokálnímu doručení.
Opakuji se, ale Kartago prostě musí být zničeno: příkazy ifconfig
a route
jsou zastaralé už od chvíle, kdy se objevilo jádro 2.2. Nepoužívejte je.
ip
o ktorom rozpravas? Z akeho je to balika/distribucie?
Tiskni
Sdílej: