abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | IT novinky

    Přední technologické společnosti (Adobe, Cadence, Capital One, Cisco, Cloudera, Cloudflare, Cognition, CrowdStrike, Databricks, Dell Technologies, DoorDash, Elastic, HPE, Hugging Face, IBM, LangChain, Linux Foundation, Microsoft, NAVER, NetApp, Nous Research, NVIDIA, OpenClaw, Palantir, Palo Alto Networks, Red Hat, Reflection AI, Salesforce, SAP, ServiceNow, Siemens, SK Telecom, Snowflake, SpacexAI, Synopsys, Thinking

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 18:11 | Zajímavý projekt

    Krabix.cz je online 3D konfigurátor krabiček pro 3D tisk s exportem do STL. Běží přímo v prohlížeči. Nic se neposílá na server.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:00 | Komunita

    Nadace Open Home Foundation spustila veřejnou preview verzi komunitní databáze zařízení pro Home Assistant. Má fungovat jako „Wikipedie pro chytrá zařízení".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | Komunita

    Na stránce nového panelu Firefoxu přibudou nové widgety. Například denně aktualizována interaktivní křížovka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Zajímavý projekt

    PGSimCity (GitHub) je webová 3D vizualizace vnitřního fungování databázového systému PostgreSQL v podobě města. Vytvořena pomocí umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 03:33 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-2.0 a 24.04-1.4. Nová verze 24.04-2.0 již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 14:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-64600 pojmenované RefluXFS (technické detaily) v XFS. Je tam již od verze Linuxu 4.11, tj. rok 2017. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel může editovat libovolný soubor, například klidně zrušit rootovské heslo v /etc/passwd. Videoukázka na Vimeo. V upstreamu je zranitelnost opravena.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    25.7. 13:46 | IT novinky

    OpenAI / ChatGPT má dnes výpadky (OpenAI Status, DownDetector).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 13:00 | Komunita

    Poskytovatel hostingu svobodných/open-source projektů Codeberg po hlasování na valné hromadě vydal stanovisko k využívání LLM. Kvůli vytěžování infrastruktury a rostoucím cenám hardwaru, ale také hrozbám pro spolupráci v komunitě se k LLM staví kriticky. Nebude poskytovat hosting projektů vytvářených LLM agenty.

    |🇵🇸 | Komentářů: 2
    24.7. 14:22 | Zajímavý projekt

    Jack Dorsey představil (𝕏) open source týmovou komunikační platformu Buzz (GitHub) s cílem snížit závislost na Slacku a GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (24%)
    Celkem 2256 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Rozjeti pingu az po nekolikatem prideleni essid

    25.3.2005 14:40 ujkotroomi
    Rozjeti pingu az po nekolikatem prideleni essid
    Přečteno: 133×
    Mam xi626 v routeru pripojenou k isp a problem je v tom ze kdyz router zapnu a karta se asociuje tak nekdy jde ping na branu hned, ale vetsinou musim jeste dvakrat trikrat pridelit znovu essid a zkouset mezi tim ping nez se rozjede .. potom sice bezi ale pouze pokud je na ni traffic, pokud ne tak se po chvili (hodina?) sama odpoji a pripoji, ale diky tomu problemu ping nejde a musim opet nekolikrat zkusit pridelit essid. Pokud pres ni tece napr. radio tak vidrzi pripojena porad. pouzivam ovladace orinoco_pci a firmware jsem zkousel 1.1.1/1.5.6, 1.7.6 a 1.8.0 .. ALE bohuzel to neni problem routeru ani karty protoze na uplne jinem pc s winxp a jinou xi626 to dela presne to same, na notebooku s orinoco silver taky. Muj isp napred tvrdil ze je to powermanagmentem desky a kdyz jsem mu napsal ze jsem zkousel 3 PC tak pry je to rusenim .. da se s tim neco delat ? Dlouhou dobu mi to bezelo dobre, pak se xi626 zacala odpojovat po kratoucke dobe (kdyz jsem nechal ping tak cca po 160 se zastavil a nic), pak jsem na ni prehral FW a od te doby tohle

    Odpovědi

    25.3.2005 14:50 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozjeti pingu az po nekolikatem prideleni essid
    Netrvá dlouho než ti dhcp přidělí adresu? Jinak to taky může být zarušením a ztrácením hodně paketů.
    25.3.2005 18:01 ujkotroomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozjeti pingu az po nekolikatem prideleni essid
    mam pevnou ip, jinak kdyz to rozbeham tak packetloss z 1000 pokusu 0% .. jenom parkrat duplicate

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.