Open source softwarový stack ROCm (Wikipedie) pro vývoj AI a HPC na GPU od AMD byl vydán ve verzi 7.0.0. Přidána byla podpora AMD Instinct MI355X a MI350X.
Byla vydána nová verze 258 správce systému a služeb systemd (GitHub).
Byla vydána Java 25 / JDK 25. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 18. Jedná se o LTS verzi.
Věra Pohlová před 26 lety: „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“. Jde o odpověď na anketní otázku deníku Metro vydaného 17. září 1999 na téma zneužití údajů o sporožirových účtech klientů České spořitelny.
Byla publikována Výroční zpráva Blender Foundation za rok 2024 (pdf).
Byl vydán Mozilla Firefox 143.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově se Firefox při ukončování anonymního režimu zeptá, zda chcete smazat stažené soubory. Dialog pro povolení přístupu ke kameře zobrazuje náhled. Obzvláště užitečné při přepínání mezi více kamerami. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 143 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 43 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 21. října.
Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.2 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek, vylepšení a nových efektů v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 4.5 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Byla vydána verze 3.0 (Mastodon) nástroje pro záznam a sdílení terminálových sezení asciinema (GitHub). S novou verzí formátu záznamu asciicast v3, podporou live streamingu a především kompletním přepisem z Pythonu do Rustu.
egg@ferda$ lspci | grep -i modem 0000:00:1f.6 Modem: Intel Corp. 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) AC'97 Modem Controller (rev 03)Mám zavedený modul
slamr
a spuštěného démona slmodemd
. Zdá se, že ovladač a vůbec všechno funguje, s modemem se dá komunikovat, ale číslo se nevytáčí. Používám KPPP.
ATZ OK ATM1L3 OK ATX3 OK ATDT971100811 NO ANSWER ATDT971100811 NO ANSWERZapnout zvuk modemu se mi nepovedlo, je pořád ticho. Když poslouchám ve sluchátku, tak modem ani nezvedne telefon ani nevytáčí číslo. Napadlo mě, že je to prostě přerušeným kabelem, ale ten jsem dostal s notebookem nový a zkoušel jsem bez výsledku i jiné kabely. Čím by to ještě mohlo být?
ATI7 Country: CZECH_REPUBLIC OKMuzes take skusis driver s http://www.smlink.com/ nebo http://www.linuxant.com/
slmodemd --country=CZECH_REPUBLIC --alsa hw:0a dosáhl jsem jen toho, že po ATDT dostanu okamitě NO CARRIER a démon napíše do konzole:
error: cannot set channels for playback: Invalid argumentNevím, kde ta chyba je. Ale zvuk modemu není to, co potřebuju k životu, spíš aby to vytáčelo.
country=FINLAND
??? A jinak, bylo by lepsi dat cele to vytaceni na jeden radek:
ATX3DT971100811
# aplay -l # cat /proc/asound/pcm | grep -i modem # cat /proc/asound/card0/codec97#0/ac97#0-0 (nebo neco podobneho) # /usr/sbin/slmodemd -c=CZECH_REPUBLIC -g=dialout -d=5 -l=9 -a hw:1
Tiskni
Sdílej: