V reálném světě smícháním modré a žluté barvy vznikne barva zelená. V grafických editorech tomu ale tak není. Šárka Sochorová z ČVUT prezentovala na konferenci SIGGRAPH Asia 2021 možné řešení (Practical Pigment Mixing for Digital Painting) aneb blackbox Mixbox (online demo) snadno integrovatelný do grafických editorů s implementací modelu Kubelka-Munk. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence ale nedovoluje jejich použití v open source grafických editorech. Nemělo by platit Public Money, Public Code?
ZombieTrackerGPS je lokální správce a prohlížeč záznamů tras z GPS lokátoru/navigace, napsaný s využitím knihoven KDE a Qt. Současná verze je 1.11, podrobnosti v seznamu změn.
V OpenAI naučili neuronovou síť hrát Minecraft. Sledováním videí zveřejněných hráči této počítačové hry.
Byla vydána nová verze 7.7.0 správce digitálních fotografií a videí digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení. Nově je například podporován fotoaparát OM System OM-1 (Olympus). Aktuální digiKam je postaven na Qt5. Verze 8.0.0 bude postavena na Qt6. Vydána by měla být koncem roku. Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Portál Stack Overflow po roce opět vyzpovídal své uživatele, jedná se především o vývojáře softwaru, a zveřejnil detailní výsledky průzkumu. Průzkumu se letos zúčastnilo více než 70 tisíc vývojářů. Z Česka jich bylo 692. Ze Slovenska 229. Celkově bylo 91,88 % mužů a 5,17 % žen.
Byla vydána nová verze 7.0 open source komunikační platformy Mattermost (Wikipedie). Podrobnosti v dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Adventura VirtuaVerse je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 27. června.
Amazon představil našeptávač kódu Amazon CodeWhisperer. Jedná se o alternativu k GitHub Copilot.
Byla vydána verze 12.0.0 nástroje pro vytváření a úpravu snímků obrazovky Flameshot (GitHub) postaveného nad frameworkem Qt. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Vyhledávač Brave Search slaví první rok své existence a představuje Goggles. Za rok bylo zodpovězeno 2,5 miliardy dotazů. Nové Goggles umožňují vytvářet a sdílet vlastní sady pravidel a filtrů pro výsledky vyhledávání.
"Ahoj. Mohol by si mi, prosim, na tuto disketu nakopirovat /etc/shadow?"
Myslim, ze jeho odpovedou bude tvoj problem razom vyrieseny.
Měsíc jsem měl puštěný john na procesoru 700MHz. Počítač nic jihého nedělal. Měl uhádnout hesla tří rootů. Ty hesla jsem znal, každé mělo 8zn.
Měl jsem tedy soubor shadow, ale byl mi naprosto k ničemu! Nutno uznat, že kdyby na stroji pracovali i kancelářští úřednící, bylo by to o něčem jiném.
Máte někdo představu, jak dlouho trvá na dnešním "normálním" procesoru zjistit šesti a osmi písmené heslo, když mám shadow?
john -test
' a použít kalkulačku… Zjistíte, že to dost výrazně záleží na použitém algoritmu a tom, z jaké abecedy těch šest nebo osm znaků vybíráte. Např. pro šest písmen bez rozlišení velikosti a algoritmus DES mi to vychází na 441 sekund…
Ještě mi není jasné, jaký je rozdíl mezi real a virtual. A číslo "c/s" je pokusů za sekundu?
Benchmarking: FreeBSD MD5 [32/32]... DONE Raw: 666 c/s real, 1334 c/s virtual
Tiskni
Sdílej: