Deskreen byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o aplikaci umožňující používat libovolné zařízení s webovým prohlížečem jako druhou obrazovku, viz videoukázka. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPLv3.
Byla vydána nová verze 0.11.0 raw photo editoru Filmulator. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3. Ke stažení je také spustitelný balíček ve formátu AppImage.
Byla vydána nová verze 13.8 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v příspěvku na blogu.
Otevřená certifikační autorita Let’s Encrypt v příspěvku na svém blogu představila své nové databázové servery. Hardware: 2U rack server Dell EMC PowerEdge R7525, CPU 2x AMD EPYC 7542, Memory 2TB 3200MT/s, Storage 24x 6.4TB Intel P4610 NVMe SSD. Software: OpenZFS a MariaDB s InnoDB.
Článek systemd pro vývojáře: lokální vývojové servery v systemd na MojeFedora.cz doporučuje vývojářům používání systemd k ovládání svých projektů pomocí "systemctl --user".
Vyšla nová verze souborového manažera Midnight Commander 4.8.26. Mezi hlavní novinky patří zachování obsahu příkazové řádky při přepínání panelů pomocí Ctrl+O, stíny okolo dialogových oken jako v Norton Commanderu a dalších (vytvořeno autorem zprávičky), podpora jakkoli dlouhých názvů souborů a spousta dalších drobnějších věcí.
Projekty Elasticsearch a Kibana změní s verzí 7.11 licenci. Už se nebude jednat o open source software. Důvodem změny licence byl spor se společností AWS (Amazon Web Services). AWS na změnu licence odpovídá vlastním forkem. Vycházet bude z verze 7.10 a zůstane pod open source licencí Apache.
Lidé ze společnosti Corellium se včera na Twitteru pochlubili screenshotem Ubuntu na Apple Siliconu aneb zprovoznili Ubuntu na počítači Apple s novým ARM procesorem M1. CTO jej už používá k vývoji ve svém herním křesle s 49 palcovým monitorem. Dnes byly na blogu Corellium publikovány detaily a pro případné zájemce i návod a obraz ke stažení. Upravili obraz Ubuntu pro Raspberry Pi.
Rodina počítačů Raspberry Pi se rozšířila o jednočipový počítač Raspberry Pi Pico v ceně 4 dolary s vlastním procesorem RP2040. Představení na YouTube.
Společnost Red Hat na svém blogu oznámila, že Red Hat Enterprise Linux (RHEL) bude možné provozovat zdarma na 16 serverech.
Mám několik rad:
USE="-truetype-fonts" emerge xorg-x11
, ty mužeš použít třeba rm /usr/share/fonts/TTF/*
~/.fonts.conf
.
Doufám, že jsem alespoň trochu pomohl.
<!-- antialiasing pouze pro vetsi pismo --> <match target="font"> <test name="pixelsize" compare="less"> <double>16</double> </test> <edit name="antialias" mode="assign"> <bool>false</bool> </edit> </match> <!-- sub-pixel rendering (pouze pro LCD monitory) --> <match target="font"> <edit name="rgba" mode="assign"> <const>rgb</const> </edit> </match> <!-- autohinting hinting --> <match target="font"> <edit name="autohint" mode="assign"> <bool>false</bool> </edit> </match> <!-- hinting --> <match target="font"> <edit name="hinting" mode="assign"> <bool>true</bool> </edit> </match> <!-- nastav "monospace" na "DejaVu..." --> <alias> <family>monospace</family> <prefer> <family>DejaVu Sans Mono</family> </prefer> </alias>Pak si uz jenom nastav aplikace aby pouzivaly spravny fonty (napr. arial/times/courier pro firefox). Na dialogovy pismo je dobra Tahoma. Jenom maly upozorneni ze tohle nastaveni nemusi byt to pravy pro jiny fonty, pak je treba trochu laborovat a zapsat pro ne vyjimky do /etc/fonts/local.conf (viz /etc/fonts/fonts.conf). KDE/gnome nepouzivam, takze nevim jestli si to pak stejne nenastavi podle svyho.
- zapnout hinting (pomoci interpretu, ne autohint) - vypnout antialiasing pro fonty mensi nez 16 pixelu (ne bodu) - corefonts (windowsi TTF) + Tahoma Asi by to slo jeste vylepsit zapnutim antialiasingu pro bold a italic fonty.Přesně takhle to dělají windows a přesně takhle jsem si to po několika dnech laborování nastavil taky. Výsledek - stránka vyrenderovana Mozillou (Firefoxem) ve windows a v Linuxu je k nerozeznání
- zapnout hinting (pomoci interpretu, ne autohint)Můžete mi prosím napsat, co musím kde upravit (jestli to chápu dobře, nelze tyto změny provést pouze pomocí nástroje KDE), abych docílil výše uvedených bodů? Děkuji.- vypnout antialiasing pro fonty mensi nez 16 pixelu (ne bodu)
<?xml version="1.0"?> <!DOCTYPE fontconfig SYSTEM "fonts.dtd"> <fontconfig> <match target="font" > <test compare="more" name="size" qual="any" > <double>8</double> </test> <test compare="less" name="size" qual="any" > <double>16</double> </test> <test compare="eq" target="pattern" name="weight" > <const>medium</const> </test> <edit mode="assign" name="antialias" > <bool>false</bool> </edit> </match> <dir>~/.fonts</dir> <match target="font" > <edit mode="assign" name="hinting" > <bool>true</bool> </edit> </match> <match target="font" > <edit mode="assign" name="hintstyle" > <const>hintmedium</const> </edit> </match> </fontconfig>
Tiskni
Sdílej: