Byla vydána nová verze 7.0 open source komunikační platformy Mattermost (Wikipedie). Podrobnosti v dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Adventura VirtuaVerse je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 27. června.
Amazon představil našeptávač kódu Amazon CodeWhisperer. Jedná se o alternativu k GitHub Copilot.
Byla vydána verze 12.0.0 nástroje pro vytváření a úpravu snímků obrazovky Flameshot (GitHub) postaveného nad frameworkem Qt. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Vyhledávač Brave Search slaví první rok své existence a představuje Goggles. Za rok bylo zodpovězeno 2,5 miliardy dotazů. Nové Goggles umožňují vytvářet a sdílet vlastní sady pravidel a filtrů pro výsledky vyhledávání.
Twitter testuje Poznámky (Notes). Tweet může mít 280 znaků, původně jenom 140. Poznámka může mít až 2 500 slov.
Byl vydán Zoom Client pro Linux 5.11.0 (3540). Mimo jiné řeší sdílení obrazovky na Waylandu. Nejnovější Zoom Client by se měl brzy objevit také na Flathubu (GitHub).
Příspěvek na blogu GitHubu informuje, že před rokem představený GitHub Copilot je již přístupný všem. Za 10 dolarů měsíčně nebo 100 dolarů ročně. Pro ověřené studenty a správce populárních open source projektů zdarma.
Společnost Espressif Systems oficiálně představila ESP32-C5. Nový člen rodiny SoC ESP32 má 32bitové RISC-V jádro a podporuje dual-band Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (LE).
Google Chrome 103 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 103.0.5060.53 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 14 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Zdravim. Mám čerstvě nainstalovaný Gentoo (2005.0 ze stage 1, od stage 3 kompilovaný s distcc a ccache), používám až na asi tři vyjímky pouze "stabilní" větev (ne ~x86). Mám nainstalovaný KDE 3.3.2 a padá mi amarok a Juk. Oba programy padaj ve chvíli, kdy se něco pokusim přidat do knihovny a oba většinou padaj jen ve chvíli, kdy se pokoušim přidat víc adresářů najednou, nebo přidám jeden adresář a pak další. Bohužel ale občas padnou i když chci přidat jen ten první adresář. Myslim si že padání Juku a amaroku spolu souvisí, takže bych se zaměřil jen na amarok (protože kompilovat celý kdemultimedia je na hodinu :))
Můj make.conf:
CFLAGS="-march=athlon-xp -O2 -pipe -fomit-frame-pointer"
CHOST="i686-pc-linux-gnu"
CXXFLAGS="-march=athlon-xp -O2 -pipe -fomit-frame-pointer"
MAKEOPTS="-j3"
GENTOO_MIRRORS="http://pandemonium.tiscali.de/pub/gentoo/ http://ftp.heanet.ie/pub/gentoo/ http://gentoo.ynet.sk/pub"
SYNC="rsync://rsync.europe.gentoo.org/gentoo-portage"
USE="3dnow X aac acpi alsa arts avi cdr cups divx4linux dvd dvdread ffmpeg flash gnome gtk gtk2 icq imap ipv6 jabber java kde lm_sensors mmx mp3 mpeg msn ogg opengl -oss qt quicktime samba sse svga truetype usb win32codecs xprint xvid"
CCACHE_SIZE="1G"
FEATURES="sandbox ccache distcc"
PORTDIR_OVERLAY="/usr/local/portage"
Backtrace a výpis z konzole je na forums.gentoo.org, nechtělo se mi to sem cpát, je to hodně dlouhý. Je tam i nastavení, s jakym byl amarok kompilovanej atd.
Má někdo nějakej napád, jak to vyřešit, co hledat atd. ?
To já bych s tím měl podobné potíže (ArchLinux), kdybych chtěl backtrace. Ale není to tak hrozná chyba, když člověk přesně ví, čím to je. Hlavně by bylo rozumné tam někam přidat volbu, aby přehrávač nenačítal rekurzí obsahy playlistů.
Ovládání by pak bylo trochu logičtější. Playlisty bych měl přece importovat já explicitně. To dá rozum, že playlist s absolutními cestami z jiného stroje nebude fungovat. Nemám rát Windows-like automatizované chování. Když počítač sám nejlíp ví, co s tím, pak to ví vždycky špatně!
Tiskni
Sdílej: