abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: wine+autocad

    18.4.2005 02:43 petr
    wine+autocad
    Přečteno: 255×
    ahoj snažím se rozjet autocad2000 pod wine. dplnil jsem snad už všechny dll co to chtělo, ale teď mi vyskakuje hláška:

    [gruzman@gruzic ACAD2000]$ wine acad.exe

    fixme:seh:EXC_RtlRaiseException call (from 0x65fe1afb) to unimplemented function msvcrt.dll._set_sbh_threshold

    wine: Unhandled exception (thread 0009), starting debugger...

    WineDbg starting on pid 0x8

    Unhandled exception: unimplemented function msvcrt.dll._set_sbh_threshold called in 32-bit code (0x658bd053).

    In 32 bit mode. Register dump:

    CS:0073 SS:007b DS:007b ES:007b FS:003b GS:0033 EIP:658bd053 ESP:7625fb4c EBP:7625fbb0 EFLAGS:00200212( - 00 - -IA1) EAX:7625fb58 EBX:658e4618 ECX:7625faf4 EDX:51aa74df ESI:00000001 EDI:00000001 Stack dump:

    0x7625fb4c: 51aa6f60 7625fcb8 658bd00c 80000100 0x7625fb5c: 00000001 00000000 65fe1afb 00000002 0x7625fb6c: 658df520 658df76e 00000000 00000000 0x7625fb7c: 00000000 00000000 00000000 00000000 0x7625fb8c: 00000000 00000000 00000000 1c17c585 0x7625fb9c: 51aa6f58 51a60000 00000001 51a60000 Backtrace:

    =>1 0x658bd053 in msvcrt (+0xd053) (0x7625fbb0) 2 0x658bd71e __wine_stub_msvcrt_dll_423 in msvcrt (0x7625fbd0) 3 0x65fe1afb in ac1st15 (+0x1afb) (0x7625fd24) 4 0x65fe5daf EntryPoint in ac1st15 (0x7625fd44) 5 0x1c144b72 call_dll_entry_point in ntdll (0x7625fd5c) 6 0x1c147ec4 in ntdll (+0x27ec4) (0x7625fdec) 7 0x1c148089 in ntdll (+0x28089) (0x7625fe24) 8 0x1c1480f0 in ntdll (+0x280f0) (0x7625fe5c) 9 0x1c148563 LdrInitializeThunk in ntdll (0x7625ff20) 10 0x66324923 in kernel32 (+0x54923) (0x7625fff4) 11 0x10004a5d (0x00000000)

    0x658bd053: addl $12,%esp

    Wine-dbg>

    já fakt netuším, co po mně chce :-(

    Odpovědi

    18.4.2005 07:52 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wine+autocad
    Nepřesný překlad: "Výjimka vyvolaná zavoláním neimplementované funkce na adrese ... , startuji debugger", dál jsou to ladící informace.

    Co se týká podpory CADů, tak je stav celkem tristní i u CrossOver Office, přes kterou se toho dá rozjet skutečně hodně. Sám doufám, že se to do budoucna zlepší. ;-)
    18.4.2005 11:15 petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wine+autocad
    jako přes crossover jsem to už taky zkoušel, ale nic. na netu přímo na wine jsem ale našel lidi, kteří to rozjeli, takže to jít MUSÍ :-( ...
    18.4.2005 11:18 odkaz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wine+autocad
    http://appdb.winehq.org/appview.php?versionId=102
    20.4.2005 15:43 petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wine+autocad
    takže jsem to znovu přeinstaloval, doplnil knihovny co chtěl a skončil jsem na téhle hlášce.

    $ wine acad.exe -s fixme:msvcrt:_setmbcp Unreal codepages (e.g. -3) not implemented err:seh:EXC_DefaultHandling Exception frame is not in stack limits => unable to dispatch exception. [gruzman@gruzic ACAD2000]$

    nemohl byste mi někdo poskytnout váš config na wine? mám wine verzi Wine 20050310 z rpm z winehq.org, fedoracore3

    díky
    20.4.2005 15:45 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wine+autocad
    Vcera vysla nova verze...
    20.4.2005 16:01 petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wine+autocad
    nebo taky takto. dokáže mi to někdo rozluštit, co s tím?

    #wine acad.exe

    err:seh:setup_exception stack overflow 84 bytes in thread 0009 eip 769756aa esp 10170fac stack 0x10170000-0x10270000
    18.5.2005 23:03 Lubos,
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wine+autocad
    Hele Linux mam. Pouzivam ho zridka. Jsem tedy vic wokenar. Ale tuhle hlasu ti rozlustim, ale uz neporadim jak ji odstranit. Takze.

    err:seh:setup_exception stack overflow 84 bytes in thread 0009 eip 769756aa esp 10170fac stack 0x10170000-0x10270000

    SEH je ve Windows rutina (cast systemu) kam se skace pro pripad ze je neco spatne. V pripade USER MODU nomalni aplikace je to prave SEH stemahle hlaskama. V pripade jadra a ovladacu je to znama Wokeni Obrazovka Smrti. Ale ke tvemu problemu.

    err:seh:setup_exception - byla vyvolana chyba a zpracovana v SEH,

    stack overflow 84 bytes in thread 0009, - spusobena prepisem STACK coz je cast pameti kam si CPU odklada hodnoty pri instrukcich PUSH, POP, CALL,.... Ten prepis byl dokonce o 84 byte delsi nez je vyhrazena velikost zasobniku (STACK) a spusobil to TREAD cislo 9. Kazda aplikace ve Win muze mit dalsi "POD APLIKACE" takze mezi tim co treba kopirujes v total commandru, tak muzes dal snim pracovat. V linuxu je to prece taky.

    eip 769756aa - EIP je registr Enter Instruction Point. Je to registr CPU a to cislo za nim je adresa pameti kde byl CPU naposled. Tam je i instrukce ktera vyvolala chybu.

    esp 10170fac - ESP je registr Enter Stack Point a ukazuje na misto v zasobniku. Tato hodnota se meni v zavislocti na instrukcich PUSH, POP a CALL a na tom jesli ukladam/ctu 16 nebo 32bitove registry napriklad PUSH EAX nebo PUSH AX,

    stack 0x10170000-0x10270000 No a posledni je rozsah pameti vyhrazeny pro STACK (od-do).

    Vim ze tohle ti tvuj problem nevyresi. Ale prubni jinou instalaci AutoCad. Predpokladam ze urcite nebudes mi legal. A ono je vice cracklich verzi a problem muze bejt zrovna v te verzi.
    18.5.2005 17:56 blackdot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wine+autocad
    Presne tohle me to dela taky. Vyresil jste to nekdo? Diky

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.