abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:44 | Bezpečnostní upozornění

    Ubuntu 26.04 patrně bude ve výchozím nastavení zobrazovat hvězdičky při zadávání hesla příkazu sudo, změna vychází z nové verze sudo-rs. Ta sice zlepší použitelnost systému pro nové uživatele, na které mohlo 'tiché sudo' působit dojmem, že systém 'zamrzl' a nijak nereaguje na stisky kláves, na druhou stranu se jedná o možnou bezpečnostní slabinu, neboť zobrazování hvězdiček v terminálu odhaluje délku hesla. Původní chování příkazu sudo

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    včera 21:33 | Komunita

    Projekt systemd schválil kontroverzní pull request, který do JSON záznamů uživatelů přidává nové pole 'birthDate', datum narození, tedy údaj vyžadovaný zákony o ověřování věku v Kalifornii, Coloradu a Brazílii. Jiný pull request, který tuto změnu napravoval, byl správcem projektu Lennartem Poetteringem zamítnut s následujícím zdůvodněním:

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    včera 17:22 | Nová verze

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 163 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.3. 15:22 | IT novinky

    Eric Lengyel dobrovolně uvolnil jako volné dílo svůj patentovaný algoritmus Slug. Algoritmus vykresluje text a vektorovou grafiku na GPU přímo z dat Bézierových křivek, aniž by využíval texturové mapy obsahující jakékoli předem vypočítané nebo uložené obrázky a počítá přesné pokrytí pro ostré a škálovatelné zobrazení písma, referenční ukázka implementace v HLSL shaderech je na GitHubu. Slug je volným dílem od 17. března letošního

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    21.3. 15:11 | Zajímavý projekt

    Sashiko (GitHub) je open source automatizovaný systém pro revizi kódu linuxového jádra. Monitoruje veřejné mailing listy a hodnotí navrhované změny pomocí umělé inteligence. Výpočetní zdroje a LLM tokeny poskytuje Google.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    21.3. 04:44 | Zajímavý software

    Cambalache, tj. RAD (rapid application development) nástroj pro GTK 4 a GTK 3, dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0. Instalovat jej lze i z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.3. 14:55 | Nová verze

    KiCad (Wikipedie), sada svobodných softwarových nástrojů pro počítačový návrh elektronických zařízení (EDA), byl vydán v nové major verzi 10.0.0 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.3. 13:22 | IT novinky

    Letošní Turingovou cenu (2025 ACM A.M. Turing Award, Nobelova cena informatiky) získali Charles H. Bennett a Gilles Brassard za základní přínosy do oboru kvantové informatiky, které převrátily pojetí bezpečné neprolomitelné komunikace a výpočetní techniky. Jejich protokol BB84 z roku 1984 umožnil fyzikálně zaručený bezpečný přenos šifrovacích klíčů, zatímco jejich práce o kvantové teleportaci položila teoretické základy pro budoucí kvantový internet. Jejich práce spojila fyziku s informatikou a ovlivnila celou generaci vědců.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    20.3. 04:44 | Zajímavý článek

    Firefox 149 dostupný od 24. března přinese bezplatnou vestavěnou VPN s 50 GB přenesených dat měsíčně (s CZ a SK se zatím nepočítá) a zobrazení dvou webových stránek vedle sebe v jednom panelu (split view). Firefox Labs 149 umožní přidat poznámky k panelům (tab notes, videoukázka).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.3. 00:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.9 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 146. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (15%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (24%)
    Celkem 1134 hlasů
     Komentářů: 27, poslední 17.3. 19:26
    Rozcestník

    Dotaz: Rip DVD pod Linuxem

    20.8.2002 20:08 David | skóre: 2
    Rip DVD pod Linuxem
    Přečteno: 657×
    Zdravím,

    Mohl by mi prosím někdo poradit, jaký SW použit pro převod filmů do DivX? Na HDD mám sestříhaný film a chtěl bych si ho uložit na CD...

    Chtěl jsem se pokusit pracovat v Transcode (DVD::RIP), ovšem nějak se mi nepodařilo zkompilovat Transcode - jelikož se neorientuji v informacich, které jsou při kompilaci zobrazovány, nedokážu určit v črm je problém. Tady bych taky uvítal radu -> co je potřeba mít nainstalované ještě právě před kompilací Transcode, jestli nějaké jiné programy, knihovny... -> nejspíš to bude vše v manuálu, ovšem ani angličtinou moc nevládnu.

    Jinak mám Mandrake 8.2.

    Tato problematika (rip DVD) je, řekl bych, docela populární, tak předpokládám, že řada z vás bude mít bohaté zkušenosti - za které bych byl vděčný.

    Za každou radu všem děkuji,

    David

    Odpovědi

    CIJOML avatar 20.8.2002 22:10 CIJOML | skóre: 58 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Rip DVD pod Linuxem
    pouzij program mencoder, ktery je soucasti MPlayeru
    21.8.2002 17:11 David | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Rip DVD pod Linuxem
    Díky zkusím.
    23.8.2002 06:33 Majla
    Rozbalit Rozbalit vše Rip DVD pod Linuxem
    Pod Mandrakem 8.2 mi Transcode a DVDRip normalne funguji. Je potreba uvest chybove hlaseni. Jinak neni co resit :-(
    23.8.2002 20:37 David | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Rip DVD pod Linuxem
    Tak tedy, díval jsem se na ty výpisy trochu pečlivěji, no a ze začátku chyběli jenom nějaké nejspíš knihovny, které jsem si vyhledal a postupně doinstalovával. Ovšem, teď to vypsalo chybu viz níže..., se kterou si fakt nevím rady. Jde o část Transcode -> Subtitler. Vidíte sami... /usr/bin/ld: cannot find -lXpm collect2: ld returned 1 exit status make[3]: *** [filter_subtitler.la] Error 1 make[3]: Leaving directory `/root/Install/Transcode/transcode-0.6.0/filter/subtitler' make[2]: *** [all-recursive] Error 1 make[2]: Leaving directory `/root/Install/Transcode/transcode-0.6.0/filter' make[1]: *** [all-recursive] Error 1 make[1]: Leaving directory `/root/Install/Transcode/transcode-0.6.0' make: *** [all] Error 2 Nevím, jestli tento výpis chybového hlášení bude stačit, napíšu to sem třeba i podrobněji. Jinak výpis po ./configure je následující: Summary for transcode 0.6.0 features: static AV-frame buffering yes; DVD navigation support with libdvdread yes; link against local lame library (>=3.89) yes; support for network (sockets) streams yes; avifile dependent modules | (>0.6) support yes | yes; libmpeg3 dependent modules yes; quicktime dependent modules no; libdv dependent modules yes; liba52 audio plugin (>=0.7.3) | default decoder yes | no; libfame video encoding plugin no; nasm dependent modules yes; ImageMagick dependent modules (>=5.4.3) no; libjpeg dependent modules yes; libxml2 dependent modules yes; mjpegtools dependent modules no; experimental v4l support yes; X11 dependent filter plugins yes; MPlayer libpostproc dependent filter plugin no; experimental Ogg support | Vorbis support yes | yes; Omlouvám se za trochu delší přízpěvek David
    6.11.2002 15:17 karel
    Rozbalit Rozbalit vše Rip DVD pod Linuxem
    $ locate Xpm /usr/X11R6/lib/libXpm.so.4 /usr/X11R6/lib/libXpm.so.4.11 /usr/X11R6/lib/libXpm.a /usr/X11R6/lib/libXpm.so $ rpm -qf /usr/X11R6/lib/libXpm.so.4.11 XFree86-libs-4.2.0-8 $ rpm -qf /usr/X11R6/lib/libXpm.so XFree86-devel-4.2.0-8 pokud pouzivate XFree86-4 tak vam asi chybi balicek XFree86-devel

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.