abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:33 | Zajímavý projekt

    Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:11 | IT novinky

    Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 02:11 | Komunita

    Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:22 | Zajímavý článek

    Bezpečnostní specialista Graham Helton z Low Orbit Security si všímá podezřelých anomálií v BGP, zaznamenaných krátce před vstupem ozbrojených sil USA na území Venezuely, které tam během bleskové speciální vojenské operace úspěšně zatkly venezuelského diktátora Madura za narkoterorismus. BGP (Border Gateway Protocol) je 'dynamický směrovací protokol, který umožňuje routerům automaticky reagovat na změny topologie počítačové sítě' a je v bezpečnostních kruzích znám jako 'notoricky nezabezpečený'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 8
    včera 06:11 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 05:55 | IT novinky

    V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.1. 18:33 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    6.1. 16:22 | Komunita

    V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.

    … více »
    lkocman | Komentářů: 0
    6.1. 16:00 | Pozvánky

    Už je 14 dní zbývá do začátku osmého ročníku komunitního setkání nejen českých a slovenských správců sítí CSNOG 2026. Registrace na akci je stále otevřená, ale termín uzávěrky se blíží. I proto organizátoři doporučují, aby se zájemci přihlásili brzy, nejlépe ještě tento týden.

    … více »
    VSladek | Komentářů: 0
    6.1. 02:22 | Pozvánky

    Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.

    Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (1%)
     (4%)
     (0%)
     (10%)
     (22%)
     (5%)
     (5%)
     (3%)
     (11%)
     (54%)
    Celkem 282 hlasů
     Komentářů: 7, poslední dnes 15:35
    Rozcestník

    Dotaz: zdrojáky jádra

    19.4.2005 17:03 Prezident_Sveta
    zdrojáky jádra
    Přečteno: 85×
    Zdravím, mám 2 problémy, 1)nainstaloval jsem si zdrojáky jádra do usr/src/linix-2.4....... ale omylem jsem je smazal a teĎ když je chci nainstalovat znova tak to nejde, jen napíše že už jsou nainstalované, co s tím???

    2)instaluju wifi kartu zcom XI 626 vše je v poho až na problém s kterým nevím co dělat a ani jsem to nenašel v diskuzi a to ten že když nainstaluji ty zdrojáky jádra tak mi tam chybí soubor .config který je nezbytný pro instalaci wifi karty, kde ho vezmu???

    Předem děkuji za odpovědi!

    Odpovědi

    19.4.2005 17:07 mirec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zdrojáky jádra
    distribucia?
    19.4.2005 17:09 Prezident_Sveta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zdrojáky jádra
    RH 9, sorry na to jsem jaksi taksi zapoměl :-)
    19.4.2005 17:08 Lazar | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zdrojáky jádra
    rozbalis balicek so zdrojakmi, potom vytvoris .config prikazom make config alebo make menuconfig to je pohodlnejsie a zapnes podporu pre wireless
    19.4.2005 17:11 Prezident_Sveta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zdrojáky jádra
    no to mi pravě nejde, jednou jsem je rozbalil pak smazal a po druhé už to z CD nejde udělat!
    19.4.2005 17:14 Lazar | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zdrojáky jádra
    tak si to nakopiruj niekde inde, proste to musi ist, ale zbalene az tak rozbaluj
    19.4.2005 17:19 Prezident_Sveta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zdrojáky jádra
    fakt to nejde dam rpm -Uvh kernel-source-2------.rpm a napiseto akorat že pacgage is alredy installed
    19.4.2005 17:22 pedro
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zdrojáky jádra
    Musis dat najprv rpm -e kernel-source, a potom znova nainstalovat tie zdrojaky.
    19.4.2005 17:26 Prezident_Sveta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zdrojáky jádra
    aha ja daval jen rpm -e kernel-source-2.blabla a ono to je jen kernel-source tak to jo, to ti díky moc!
    19.4.2005 17:54 Prezident_Sveta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zdrojáky jádra
    měl bych ještě jeden dotaz kdyby náhodou někdo věděl, když začnu instalovat ty ovladače pomocí make tak to asi po 5 řádkách napíše:

    touch:creating /usr/src/build/231485-i386/install/usr/src/linux 2.4xxxxxx/fs/jfs/jfs_debug.h no such file or directory - co s tím???

    díky lidi!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.