SpaceVim je komunitně řízená modulární distribuce textového editoru Vim s pluginy a nastaveními aneb ultimátní vimrc. Vydána byla nová major verze 2.0.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
V kryptografické knihovně OpenSSL byly nalezeny a ve verzích 3.0.5 a 1.1.1q opraveny bezpečnostní chyby CVE-2022-2274 a CVE-2022-2097. Závažnější z nich CVE-2022-2274 v implementaci RSA na X86_64 s AVX512IFMA se týká pouze větve 3.0. Zneužit ji lze k RCE, tj. vzdálenému spuštění kódu.
Evropský parlament schválil Akt o digitálních službách (Digital Services Act (DSA)) a Akt o digitálních trzích (Digital Markets Act (DMA)). Oba akty mají za cíl řešit společenské a hospodářské dopady technologického průmyslu tím, že stanoví jasné normy pro fungování a poskytování služeb v EU v souladu se základními evropskými právy a hodnotami.
Bylo spuštěno PINE64 EU. Notebook Pinebook, telefon PinePhone, hodinky PineTime nebo páječku Pinecil lze koupit s 2letou zárukou a 14denní lhůtou pro vrácení zboží.
Služba mojeID vstoupila do Evropy. S využitím mojeID je nově možné se přihlašovat např. na daňové portály Slovenska, Belgie nebo Švédska, portál pro sociální zabezpečení Nizozemí, množství portálů evropských institucí nebo portálů pro správu domény Estonska nebo Dánska.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 119 (pdf), HackSpace 56 (pdf), Wireframe 63 (pdf), Custom PC 227 (pdf) a Hello World 19 (pdf).
Open source síťový zálohovací software Bacula (Wikipedie) byl vydán v nové major verze 13.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Ve čtvrtek 7. července bude na Indiegogo spuštěna kampaň (preview) na podporu 10,1 palcového notebooku a herní konzole GPD WIN Max 2. Vybrat si bude možné mezi AMD a Intelem.
Bonsai Browser je webový prohlížeč postavený nad Electronem a napsaný v TypeScriptu. Videoukázka UX na Loom. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
mplayer -dumpstream -playlist URL
*.playlist
souborů (původně *.rm
na webu) a stahuju tímto scriptem, jehož použití je dump_stram.sh jmeno.playlist
, čímž získam jmeno.rm
. Toto vyhovuje mě, předělejte si to dle potřeby třeba na dumpování přímo z internetové adresy nebo jak chcete.
#!/bin/bash PL="$@" DF=`echo $PL | sed -e 's/\.playlist/\.rm/'` echo "DUMPING $PL AS $DF!" mplayer \ -user-agent "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)" \ -dumpstream \ -nocache \ -dumpfile "$DF" \ -playlist "$PL" exit 0Jinak doporučuji poslední MPlayer 1.0pre7 ("PatentCounter"). S předchozí verzí se mi občas stalo, že stream jakoby "zamrznul". Přepínač
-nocache
vřele doporučuji.
MPlayer jsem překládal následujícím způsobem (mám ho v /opt/mplayer/
, vy ho asi budete chtít mít spíše v /usr/local/
):
#!/bin/bash CFLAGS= ./configure \ --enable-gui \ --enable-menu \ --enable-largefiles \ --enable-libfame \ --enable-vorbis \ --enable-theora \ --enable-mmx \ --enable-mmx2 \ --enable-3dnow \ --enable-3dnowex \ --enable-sse \ --enable-sse2 \ --enable-shm \ --with-codecsdir=/opt/codecs \ --with-win32libdir=/opt/codecs \ --enable-live \ --with-livelibdir=/opt/live \ --enable-xmms \ --with-xmmslibdir=/usr/lib \ --with-xmmsplugindir=/usr/lib/xmms && \ makeNyní mi to stramy dumpuje naprosto nádherně a jsem spokojen. Snad vám to pomůže.
s/stram/stream/
Koukám, že mi nějak odchází písmenko "e" na klávesnici. ./configure
MPlayeru by si to vlastně mělo najít samo, zapoměl jsem to po pastnutí sem odmazat:
--enable-mmx \ --enable-mmx2 \ --enable-3dnow \ --enable-3dnowex \ --enable-sse \ --enable-sse2 \ --enable-shm \
Tiskni
Sdílej: