Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
U fotek se resi pouze fotky v rozliseni 1024x768, ktere jsou stejne vyfocene v 640x480, pouze se softwarove zvetsuji, ci co.
Tak tohle je pěkná kravina, gSmart mini 2 fotí v max. hw. rozlišení 1280x960, softwarově interpolovaný (a tudíž naprosto zbytečný v tomto rozlišení fotit!) jsou fotky s největšim možnym rozlišením, 1600x1200
Už víc než rok mi bez nejmenších problémů funguje gSmart mini 2 pod Slackware 9.0, takže alespoň co se Slackware týče tu není žádnej důvod, proč by ti to nemělo fungovat.(V debianu se prej trochu jinak nastavuje usb, ale všechno to je popsaný v dokumentaci)
Používám taktéž gphoto2. Máš libgphoto2 zkompilovaný s podporou pro USB zařízení? Máš správně nastavenej hotplug? Doplněnej usb.usermap o informace o foťáku? "Nepřivlastňuje" si připojenej foťák nějakej modul jádra? Všechny potřebný informace, jak celý gphoto2 nastavit najdeš na stránkách gphoto, je to tam velice dobře popsaný i s odkazama na nastavení usb obecně.
Ano, fotky jsou dobrý jenom, když je dost světla, jinak stojej za prd. Kvůli tomu bych si ho už taky nekoupil...
[martin@localhost martin]$ gphoto2 --auto-detect Model Port ---------------------------------------------------------- Mustek gSmart mini 2 usb:Tady bych rekl ze jsem blizko, ale pak to vzdycky skonci na hlasce *** Chyba *** An error occurred in the io-library ('Nemohu alokovat USB zařízení'): Nemohu alo kovat rozhraní 0 (Zařízení nebo zdroj jsou používány). Zkontrolujte, že žádný ji ný program nebo modul jádra (např. dc2xx nebo stv680) nepoužívá zařízení a že má te k zařízení přístup pro čtení a zápis. *** Chyba (-53: 'Nemohu alokovat USB zařízení') *** Zkusil jsem ho i jako kamerku, pouzil jsem ovladac spca50x ale xawtv zatuhne a i nim celej pocitac. Kdyz zkusim Gqcam vypise se
[martin@localhost martin]$ gqcam /dev/video: Is a directorya nespusti se. Jeste tu necham cast lsmod:
spca50x 144096 0 videodev 8288 1 [spca50x] printer 8928 0 keybdev 2944 0 (unused) mousedev 5428 1 hid 24356 0 (unused) input 5824 0 [keybdev mousedev hid] ehci-hcd 19976 0 (unused) usb-ohci 21160 0 (unused) usbcore 78368 1 [spca50x printer hid ehci-hcd usb-ohci]Pocet lidi, kteri ten fotacek maji me v teto diskusi prekvapil,tak jsem to zkusil. Kdyz ho nedonutim chodit pod linuxem, zustane v supliku.
[martin@martin /]$ gqcam Xlib: connection to ":0.0" refused by server Xlib: No protocol specified Gtk-WARNING **: cannot open display: :0 [martin@martin /]$ xawtv This is xawtv-3.88, running on Linux/i686 (2.4.22-1.2115.nptl) Xlib: connection to ":0.0" refused by server Xlib: No protocol specified Error: Can't open display: :0Co asi chce???
Xlib: connection to ":0.0" refused by server
hovori o tom, ze ze bol odmietnuty pristup k X servru. zeby man xhost
?
Tiskni
Sdílej: