abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1838 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: E2fsck a Patimage chyby na disku

    1.5.2005 19:09 Joskaa | skóre: 15
    E2fsck a Patimage chyby na disku
    Přečteno: 359×
    Pokud zálohuji pomocí Partimage oddíly disku, musím v option vypnout Check partition before saving. Jinak najde na disku chybu a nezačne zálohovat... Pokud spustím e2fsck -c tak chyby najde a odstraní, ale jenom dočasně. Chyby vadí jenom Partimagovi, jinak se na běhu MDK 10.1 neprojevují. Zajímalo by mě co to je za chyby a proč vznikají.Myslel jsem že to způsobil Norton Ghost, ale po čisté instalaci MDK s formátem disků to tam je taky! E2fsck vypíše např: (lost+found not found) System was be modificate 132192/2007360 files (0.3% non-contiguous) 622336/4008209 blocks Mohu tyto chyby ignorovat a použít Partimage bez kontroly, nebo pokaždé musím pomocí e2fsck opravovat/dloho to trvá/. Ještě pro info partimage a e2fsk používám z System Rescue CD kterým nabootuji.E2fsk používám s nenamountovanými disky jak je doporučeno.

    Odpovědi

    2.5.2005 16:56 Joskaa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    fakt nikdo neví, co to může být za chyby na disku?? Pro jistotu jsem zkusil nainstalovat MDK 10.1 na jiný disk a je to úplně to samé
    2.5.2005 18:07 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    lost+found not found
    Máš na tom oddíle /lost+found ??
    2.5.2005 18:32 Joskaa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    tento adresář jsem nalezl, ale obsah je binární
    2.5.2005 18:41 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    ale obsah je binární
    ???
    2.5.2005 19:18 Joskaa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    zkusím znovu e2fsck, co by mělo být v tom adresáři?
    2.5.2005 19:21 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    V tom adresari by nemelo byt nic. Ale porad jsem nepochopil, co to je binarni obsah...
    2.5.2005 19:34 Joskaa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    v adresáři je několik řádků binárních znaků které nedávají samoshřejmě žádný smysl nejsou to ASCII znaky!
    2.5.2005 19:37 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    V adresáři nemůžou být řádky, jedině soubory. Jinak po chybě se tam obvykle vyskytují soubory s číselnými jmény.
    2.5.2005 20:01 Joskaa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    /lost+found ####################‰##4###Ŕ#######4# ###(#########4###4€##4€##ŕ###ŕ##################################################€###€##¤###¤###############¤###¤Ł##¤Ł##d###x###############´###´Ł##´Ł##Ř###Ř###############(###(##(## ### ###########Qĺtd############################/l jsou tam jenom takovéto znaky. Smažu to a zkusím znova e2fsck...
    2.5.2005 20:08 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    Je to teda vůbec adresář? Tohle není normální a moc bych se neutěšoval tím, že Mandrake zatím jede bez problému...
    2.5.2005 20:08 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    Hmm... V tom pripade je ten souborovy system silne poskozen. Misto mazani a vrtani se v tom bych radsi nekam zazalohoval data. :-P
    2.5.2005 20:11 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    P.S. Zalohovanim samozrejme nemyslim zalohu poskozeneho filesystemu pres partimage... :-)
    2.5.2005 20:28 Joskaa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    fuj to jste mě vystrašil-data mam bezpečně uložena tarem.Jak jsem psal, když to e2fsck opravim /hlaseni jsem vyše popsal/ tak se to po krátké době opět při použití e2fsck objeví. Pochopil bych, kdyby bylo něco s diskem, ale jak jsem psal instaloval jsem MDK 10.1 na jinej skoro novej disk a po nainstalování se to tam nepravidelně objevovalo úplně to samé...
    2.5.2005 20:32 Joskaa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    fakt nevím mdk běhá už třetí týden k plné spokojenosti i já byl spokojen dokud jsem nespustil e2fsck. I kdyř nemám problémy ignorovat to nedokážu
    2.5.2005 21:12 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    ale jak jsem psal instaloval jsem MDK 10.1 na jinej skoro novej disk a po nainstalování se to tam nepravidelně objevovalo úplně to samé...
    No, tak mate:

    a/ vadny kabel

    b/ vadny radic

    c/ vadnou RAM/nekompatibilni se zakladni deskou

    d/ kteroukoliv kombinaci vyse uvedeneho...
    3.5.2005 21:46 Joskaa | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: E2fsck a Patimage chyby na disku
    Měl jste pravdu! V pc mám obsazeny dva pamětové sloty 2x 128Mb. Podle vašeho příspěvku jsem jeden vyndal a vše bylo ok. Fsck napsal system was modificate a vytvořil adresář lost+found a ten je prázdný.Pokud jsem paměti prohodil tak taky vše bylo ok. Proto jsem s kamaradem tu jednu pamět vyměnil.On má 1x 128 tak mu to nevadí a já nyní s 2x 128Mb taky nemám problém. Jenom mi není jasný, že dříve v XP a 2k to těmto systémům nevadilo a Linux poznal, že se tyto paměti nemají moc rády.. Ještě jednou oc díky

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.