Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
chyby sestavení RPM:
Soubor nenalezen:
/var/tmp/sk98lin-7_08-root/usr/share/man/man7/sk98lin.7.gz
Soubor sk98lin.7.gz najdu v
/usr/src/rpm/sources/sk98lin-7_08/2.6/
/usr/src/rpm/build/sk98lin-7_08/2.6/
a
/usr/share/man/man7
Cisty rpm jsem myslel, ze kdyz pouziju jeden soubor src.rpm tak ziskam jeden soubor rpm.
locate SPECS
, a v něm.
Špatnou cestu k manuálové stránce najdeš někde pod %files ve spec souboru.
Namísto tří teček nemusí být i nic, pokud jsi tomu nedával žádné jiné optiony (jen cesta ke spec souboru).
Více balíčků zároveň nainstaluješ prostě tak, že jich dáš víc zároveň jako argumenty rpm -i. I když tobě asi vznikne jen jeden...
%{_mandir}/man7/sk98lin.7.gzna univerzálnější (matchne man stránky komprimované jakkoliv nebo vůbec)
%{_mandir}/man7/sk98lin.7*Potom se vytvoří nový balíček
rpm -bb /cesta/k/SPECS/sk98lin.specrpm --rebuild je jenom taková zkratka, která předpokládá, že ten spec file je hotový a v pořádku
rpm -ivh balíček1.rpm balíček2.rpm ...
sk98lin
(deprecated) nebo skge
(tomu ale zatim chybi nejake featury oproti tomu starsimu). Oboji dva jsou primo v jadru.
lsmod
a to ti vypise jake jsou momentalne natazene moduly. z toho musis poznat ten od sitovky a potom v mandrake tento module natahnout pomoci modprobe
(pridas si do startovacich skriptu) nebo pokud neni skompilovany tak prekompilovat jadro.
Tiskni
Sdílej: