Tesseract OCR (Wikipedie), open source nástroj pro strojové rozpoznávání znaků z obrazových dat, byl vydán ve verzi 5.2.0. Vedle různých vylepšení a oprav chyb přináší například počáteční podporu Intel AVX512F.
Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook představili notebook KDE Slimbook 4 s Ryzen 5700U s předinstalovaným KDE neon.
Po téměř 9 letech od vydání wxWidgets (Wikipedie) verze 3.0.0 byla vydána nová stabilní verze 3.2.0 tohoto grafického toolkitu. Přehled novinek v oznámení.
Squeak (Wikipedie), open source implementace programovacího jazyka a prostředí Smalltalk, byl vydán ve verzi 6.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Lennart Poettering skončil v Red Hatu a nastoupil do Microsoftu [Phoronix].
Na GitHubu byl zveřejněn kouzelnický projekt The Nettle Magic Project s obsáhlou dokumentací. Nejenom kouzelníci si mohou cinknout karty a rozpoznávat je například pomocí Raspberry Pi Zero W s NoIR kamerkou.
SpaceVim je komunitně řízená modulární distribuce textového editoru Vim s pluginy a nastaveními aneb ultimátní vimrc. Vydána byla nová major verze 2.0.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
V kryptografické knihovně OpenSSL byly nalezeny a ve verzích 3.0.5 a 1.1.1q opraveny bezpečnostní chyby CVE-2022-2274 a CVE-2022-2097. Závažnější z nich CVE-2022-2274 v implementaci RSA na X86_64 s AVX512IFMA se týká pouze větve 3.0. Zneužit ji lze k RCE, tj. vzdálenému spuštění kódu.
Evropský parlament schválil Akt o digitálních službách (Digital Services Act (DSA)) a Akt o digitálních trzích (Digital Markets Act (DMA)). Oba akty mají za cíl řešit společenské a hospodářské dopady technologického průmyslu tím, že stanoví jasné normy pro fungování a poskytování služeb v EU v souladu se základními evropskými právy a hodnotami.
cat /dev/urandom > /dev/dsp0
acat /dev/urandom > /dev/adsp
Ani jeden prikaz neprobehne. Jako uzivatel nemuzu spoustet a jako root se sekne terminal. Postupuju presne dle navodu. Nevedel by nekdo rady. Potreboval bych Ts rozjet pomerne nutnechmod 666 /dev/dsp
(teď nevím přesně jak je ten device, ale nejvíc bych se spoléhal na /dev/dsp , ale může to i být dsp0 , dsp1 atd ... zkoušejte ). Potom zkuste ten příkaz a měl by se ozvat šum z repráků. Ad. "zaseknutí terminálu" : ono se ten terminál ve skutečnosti nezasekl, akorát se provádí ten příkaz a jelikož z /dev/urandom tečou neustále náhodná data tak se asi nedočkáte než skončí :). Stačí akorát říct systému aby vyskočil z aktuálního příkazu a to se dělá odjakživa zkratkou CTRL+C.
Tiskni
Sdílej: