Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
... a 4 portovou sťovku (třeba tady jí někdo nabízí za 1200 Kč).hm, to nevypadá zle; měl jsem zato, že je to cenově horší ... jen kdyby člověk vždycky věděl, co a kde hledat
Pak existují speciální boardy na router, ale to jsem tu neviděl prodávat.no to je ta kategorie 10 kKč ... proklikal jsem se na to nějak přes výrobce navazující na VIA, ale teď se mi to nechce znova hledat :-p
PCI sběrnici je naprosto jedno jestli to je v jedné kartě nebo ve čtyřech, ta sběrnice je pořád jenom jednadobrá odpověď na blbý dotaz, přesně tohle jsem chtěl slyšet, dík
Pokud to muze byt klasickej pocitac...ne, ten tam byl a má to spoustu problémů ... třeba spotřeba (čistě teoreticky, cenu Epie oproti bazarový P-III šunce ušetřím za rok a kousek provozu - ale to ukáže až čas, kolik nám to opravdu bere)
Pokud chces wrap tak proc ne, ale je to drahy.... Osobne si nemyslim ze by to nestihalo routovat, je to na to prece staveny. Kdyz to muze mit az 8 sitovek a 4 miniPCI (tak nejak briblizne, s pouzitim rozsirujiciho modulu) tak by to asi nenabizely kdyby to nezvladalo.to je imho hodně optimistický názor - dělá se spousta šmejdů, kde je záruka, že se Wrap bude chovat opravdu tak, jak očekávám? - tedy nechci říct, že Wrap je šmejd, ale pokud se třeba při návrhu nepočítalo, že to bude routovat opravdu všechno najednou, tak samotná přítomnost 8 síťovek jaksi nezaručuje, že to zvládne plný provoz na všech najednou ...
Odpovídám bez toho, že bych zkoumal příslušné desky, jejich ceny a podobné náležitosti. Pořiďte si to nejlevnější co existuje s jedním jediným síťovým rozhraním a k tomu nějaký switch, který podporuje 802.1q VLANy. Takový switch dneska koupíte pod 2 kKč. No a v tom okamžiku získáváte zařízení, které vám bude routovat mezi (N-1) porty, kde N je počet portů switche - ten jeden navíc bude tagovaný port vedoucí do onoho PC. Jediná nevýhoda je, že celková propustnost bude omezena oním trunkovým portem, kterým teče veškerý provoz "tam i zpět", tedy při 100Mbps trunku budete mít propustnost max 50 Mbps. (Nechytejte mě za slovo, záměrně zjednodušuju.)
Tiskni
Sdílej: