Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Jiří Eischmann na MojeFedora.cz řeší, jak zlepšit konzistenci mezi GTK 4 a GTK 3. Pokud už používáte Fedora 36 Workstation, asi jste si všimli, že vzhled aplikací není tak konzistentní jako dřív. Aplikace, které jsou už portované na GTK 4 mají "ploché" téma vzhledu definované knihovnou libadwaita. Aplikace používající GTK 3 zůstávají u původního tématu Adwaita.
Byl zveřejněn program konference InstallFest 2022. Konference proběhne o víkendu 11. a 12. června v Praze na Karlově náměstí 13.
Rocky Linux 8.6, klon Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 8.6, byl vydán. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 13.1 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 1.2 svobodného multiplatformního vektorového grafického editoru Inkscape. Podrobný přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání a ve videu na YouTube.
Multiplatformní audio přehrávač DeaDBeeF (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 1.9.0 a krátce na to v opravné verzi 1.9.1. Odstraněna byla ruská lokalizace.
Byla vydána nová verze 2022.2 průběžně aktualizované linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
... a 4 portovou sťovku (třeba tady jí někdo nabízí za 1200 Kč).hm, to nevypadá zle; měl jsem zato, že je to cenově horší ... jen kdyby člověk vždycky věděl, co a kde hledat
Pak existují speciální boardy na router, ale to jsem tu neviděl prodávat.no to je ta kategorie 10 kKč ... proklikal jsem se na to nějak přes výrobce navazující na VIA, ale teď se mi to nechce znova hledat :-p
PCI sběrnici je naprosto jedno jestli to je v jedné kartě nebo ve čtyřech, ta sběrnice je pořád jenom jednadobrá odpověď na blbý dotaz, přesně tohle jsem chtěl slyšet, dík
Pokud to muze byt klasickej pocitac...ne, ten tam byl a má to spoustu problémů ... třeba spotřeba (čistě teoreticky, cenu Epie oproti bazarový P-III šunce ušetřím za rok a kousek provozu - ale to ukáže až čas, kolik nám to opravdu bere)
Pokud chces wrap tak proc ne, ale je to drahy.... Osobne si nemyslim ze by to nestihalo routovat, je to na to prece staveny. Kdyz to muze mit az 8 sitovek a 4 miniPCI (tak nejak briblizne, s pouzitim rozsirujiciho modulu) tak by to asi nenabizely kdyby to nezvladalo.to je imho hodně optimistický názor - dělá se spousta šmejdů, kde je záruka, že se Wrap bude chovat opravdu tak, jak očekávám? - tedy nechci říct, že Wrap je šmejd, ale pokud se třeba při návrhu nepočítalo, že to bude routovat opravdu všechno najednou, tak samotná přítomnost 8 síťovek jaksi nezaručuje, že to zvládne plný provoz na všech najednou ...
Odpovídám bez toho, že bych zkoumal příslušné desky, jejich ceny a podobné náležitosti. Pořiďte si to nejlevnější co existuje s jedním jediným síťovým rozhraním a k tomu nějaký switch, který podporuje 802.1q VLANy. Takový switch dneska koupíte pod 2 kKč. No a v tom okamžiku získáváte zařízení, které vám bude routovat mezi (N-1) porty, kde N je počet portů switche - ten jeden navíc bude tagovaný port vedoucí do onoho PC. Jediná nevýhoda je, že celková propustnost bude omezena oním trunkovým portem, kterým teče veškerý provoz "tam i zpět", tedy při 100Mbps trunku budete mít propustnost max 50 Mbps. (Nechytejte mě za slovo, záměrně zjednodušuju.)
Tiskni
Sdílej: