abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 02:44 | Komunita

    Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:55 | Nová verze

    Po více než 7 měsících vývoje od vydání verze 6.8 byla vydána nová verze 6.9 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Gene bylo vybráno na počest amerického jazzového klavíristy Gene Harrise (Ray Brown Trio - Summertime).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 05:11 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:55 | Nová verze

    Google Chrome 143 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 143.0.7499.40 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 13 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.12. 19:33 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,2 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,42 %. Procesor AMD používá 66,72 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.12. 15:22 | IT novinky

    Canonical oznámil (YouTube), že nově nabízí svou podporu Ubuntu Pro také pro instance Ubuntu na WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.12. 13:11 | IT novinky

    Samsung představil svůj nejnovější chytrý telefon Galaxy Z TriFold (YouTube). Skládačka se nerozkládá jednou, ale hned dvakrát, a nabízí displej s úhlopříčkou 10 palců. V České republice nebude tento model dostupný.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    2.12. 12:33 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.11.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (15%)
     (25%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 426 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 2.12. 18:34
    Rozcestník

    Dotaz: Multiport Dlink DFE-580TX a tragicka rychlost

    8.5.2005 17:04 maras
    Multiport Dlink DFE-580TX a tragicka rychlost
    Přečteno: 198×
    Ahoj , Prednedavnem jsem koupil do mojeho routeru novou multiportovou kartu D link DFE-580 TX. Routr je IBM NETVISTA celeron 1300Mhz 256 MB RAM. 3x 200GB disky na data v RAID-5 ktery je crypovany pres DM crypt a jeste na nem bezi par serepeticek, system je Mandrake 10.1 Power pack jadro 2.6.11-6mdk. Potiz je v tom , ze vykon karty je naprosto zalostny. Prisel jsem na to nahodou az po nejake dobe jelikoz jsem nemnel cas a server si zil svym vlastnim zivotem :) Pri kopirovani dat ze samby dosahuji na 100 Mbitove siti maximalni rychlosti kolem 2500 KB/s tentyz vysledek dosahuju i kdyz kopcim pres proftpd ze serveru. Aby to nebylo malo tak rychlost zacne klesat treba i k 600KB/s. Na 90% to bude v tom D-Linku jelikoz jsem do posledniho volneho PCI slotu vrazil INTELA 100 Mbitoveho a s nim dosahuju ze samby bezne kolem 5000KB/s a kdyz taham pres ftp tak se rychlsot vyskrabe az nekde k 10 000 KB/s. Zatizenim PC to asi neni jelikoz pres top dasahuju zateze syszemu nekajych 65 az 70 %. Jo modul na toho D-LINKA pouzivam "sundance" . Na to ze ta karta stala balik jak hrom sem trosku rozcarovany...

    Odpovědi

    8.5.2005 21:38 Daniel Smolik | skóre: 15 | blog: marvin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multiport Dlink DFE-580TX a tragicka rychlost
    Nevim ja ji pouzivam v routerech s EPIAou a docela dobre. Jen mi prijde ze se mi v logu dost casto objevuji nejake kecy o tom, ze se restuje. Ale mozna bych byt tebou zkusil zkompilovat 2.4.x kernel a trochu zasachoval pri kompilaci volbou MMIO/PIO pri kompilaci modulu sundance.
    8.5.2005 23:04 maras
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multiport Dlink DFE-580TX a tragicka rychlost
    No kdybych tam nemnel ten DM crypt tak bych asi presel zpet na 2.4 jadro , ale kolega co si s tim hral a chtel rozjet sifrovani stejne jak mam ja na 2.4 jadru tvrdil ze narazil na problemy a ja sem nemnel cas nad tim badat a do pridani toho Dlinka ani duvod prechazet zpet na 2.4 jelo mi vse naprosto bezproblemu. Jen ta zatrapen multiportovka si neda rict :)
    9.5.2005 08:57 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multiport Dlink DFE-580TX a tragicka rychlost
    Zdravim

    Tuhle sice nevlastnim, ale neslisel jsem o nich ze by byly zlobivy. Podivej se jestli ti nesdilej preruseni a kdyztak ji vyzkousej v cistym kompu s 2.4, potom v 2.6 atd. Podle me enbude problem v ty karte. Tipuju ze i ten driver bude mit pri kompialci nejaky optiony, zkus si s tim pohrat.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.