Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
Logitech dnes představil myš MX Master 3S a mechanické klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini.
Google zveřejnil seznam 1 212 projektů od 198 organizací přijatých do letošního, již osmnáctého, Google Summer of Code.
Byla vydána nová stabilní verze 3.16.0, tj. první z nové řady 3.16, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu.
Všechny ty NATy, maškarády a routery, které "rozmnožují" IP adresy, jsou akorát cestou do pekel, protože brzdí nástup IPv6.To ma byt vtip? Odkdy jsou routery cestou do pekel? A kdyz chces pripojit svoji sit k inetu tak se bez maskarady muzes leda tak postavit na hlavu. Ty bys asi prosil ISP o hromadu dalsich verejnejch IP, ten by se na tebe jenom blbe koukal a ty ??? P.S.: Ja bych teda verejnou IP na svuj komp ani nechtel, i kdyz jakej je rozdil mezi verejnou a czfree IP kdyz i v tom czfree jsou zakerni zivlove... Zdenek
A kdyz chces pripojit svoji sit k inetu tak se bez maskarady muzes leda tak postavit na hlavu.Je-li řeč o IPv6, tak připojit "svoji" síť k inetu půjde v pohodě bez maškarády, protože všechny IP adresy mohou být unikátní a netřeba jimi šetřit.
Ty bys asi prosil ISP o hromadu dalsich verejnejch IP, ten by se na tebe jenom blbe koukal a ty ???Ano, přesně tak. Chtěl bych hromadu dalších veřejných IP adres a ISP by blbě nekoukal, protože v případě IPv6 je to naprosto normální.
P.S.: Ja bych teda verejnou IP na svuj komp ani nechtel, i kdyz jakej je rozdil mezi verejnou a czfree IP kdyz i v tom czfree jsou zakerni zivlove...Kdo nechce být viděn zvenčí, má spoustu možností, jak to udělat a nemusí nutně použít maškarádu. Problém má ten, kdo chce mít veřejnou IP adresu, protože těch u IPv4 valem ubývá.
Tiskni
Sdílej: