Portál Stack Overflow po roce opět vyzpovídal své uživatele, jedná se především o vývojáře softwaru, a zveřejnil detailní výsledky průzkumu. Průzkumu se letos zúčastnilo více než 70 tisíc vývojářů. Z Česka jich bylo 692. Ze Slovenska 229. Celkově bylo 91,88 % mužů a 5,17 % žen.
Byla vydána nová verze 7.0 open source komunikační platformy Mattermost (Wikipedie). Podrobnosti v dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Adventura VirtuaVerse je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 27. června.
Amazon představil našeptávač kódu Amazon CodeWhisperer. Jedná se o alternativu k GitHub Copilot.
Byla vydána verze 12.0.0 nástroje pro vytváření a úpravu snímků obrazovky Flameshot (GitHub) postaveného nad frameworkem Qt. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Vyhledávač Brave Search slaví první rok své existence a představuje Goggles. Za rok bylo zodpovězeno 2,5 miliardy dotazů. Nové Goggles umožňují vytvářet a sdílet vlastní sady pravidel a filtrů pro výsledky vyhledávání.
Twitter testuje Poznámky (Notes). Tweet může mít 280 znaků, původně jenom 140. Poznámka může mít až 2 500 slov.
Byl vydán Zoom Client pro Linux 5.11.0 (3540). Mimo jiné řeší sdílení obrazovky na Waylandu. Nejnovější Zoom Client by se měl brzy objevit také na Flathubu (GitHub).
Příspěvek na blogu GitHubu informuje, že před rokem představený GitHub Copilot je již přístupný všem. Za 10 dolarů měsíčně nebo 100 dolarů ročně. Pro ověřené studenty a správce populárních open source projektů zdarma.
Společnost Espressif Systems oficiálně představila ESP32-C5. Nový člen rodiny SoC ESP32 má 32bitové RISC-V jádro a podporuje dual-band Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (LE).
…a o ignorování rodného jazyka, zdá se… :-)
Ak naraz na chybajucu diakritiku predchadzajuceho prispevku, tak si proste zvykni. Predpokladam, ze sms-ky nepises z diakritikou. Navyse diakritika (ci ine kodovanie) casto robia problemy v nazvoch suborov (NTFS, iso9660, vfat, nfs, ...), v mailoch, proste skoro vsade. Osobne davam prednost pristupu: radsej bez diakritiky ako s problemami.
Ja viem, ze to technicky spravidla ide. Ale ked prides k nahodnemu pocitacu, tak na to spolahnutie nie je.
Teď jsem se ze zvědavosti podíval do ceníku a 256 MB SDRAM stojí prakticky stejně jako 512 MB DDR-400 (okolo tisícovky bez DPH).hm, přesněji 128 MB SDRAM stojí prakticky stejně jako 512 MB DDR, protože jestli má kolega P2, je pravděpodobné, že má desku, ve které se mu z té 256 MB DIMM detekuje jenom polovina
Tiskni
Sdílej: