Byla vydána aktualizována Příručka pro začínající wikipedisty a wikipedistky (pdf).
Ubuntu plánuje v budoucích verzích nahradit tradiční nástroje pro synchronizaci času (chrony, linuxptp a gpsd) novým, v Rustu napsaným ntpd-rs, který nabídne vyšší bezpečnost a stabilitu.
Byla vydána nová verze 7.6 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Správce hesel KeePassXC byl nahrazen správcem hesel GNOME Secrets. Bitcoinová peněženka Electrum byla povýšena na verzi 4.7.0. Tor Browser byl povýšen na verzi 15.0.8. Další novinky v příslušném seznamu.
Chris Down v obsáhlém článku „vyvrací mýty o zswap a zram“, vysvětluje, co vlastně dělají a jaké jsou mezi nimi rozdíly. Doporučuje vyhýbat se zram na serveru a bez OOM.
Porota v Los Angeles shledala firmy Google a Meta odpovědnými v přelomovém soudním sporu, který se týká závislosti na sociálních sítích; firmy musí zaplatit odškodné tři miliony dolarů (63,4 milionu Kč). Společnosti, které s verdiktem nesouhlasí, čelily obvinění, že své sociální sítě a platformy záměrně navrhly tak, aby si na nich děti vypěstovaly závislost. Porota došla k závěru, že technologické společnosti při navrhování a
… více »Jelikož vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM, Drew DeVault se rozhodl forknout Vim a vytvořil projekt Vim Classic. Vychází z Vimu 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování.
Byla vydána nová verze 0.56 open source počítačové hry Unvanquished (Wikipedie), forku počítačové hry Tremulous. Instalovat ji lze také z Flathubu.
FreeCAD (Wikipedie), tj. svobodný multiplatformní parametrický 3D CAD, byl vydán ve verzi 1.1 (YouTube). Po roce a čtyřech měsících od předchozí verze 1.0. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Společnost OpenAI oznámila [𝕏], že ukončí aplikaci Sora pro generování krátkých videí pomocí umělé inteligence. Podrobné informace a harmonogram pro aplikaci a API budou brzy zveřejněny.
Evropská směrnice NIS2 přináší nové požadavky v oblasti kybernetické bezpečnosti, které se promítají také do správy doménových jmen. Do českého právního řádu je směrnice implementována prostřednictvím nového zákona o kybernetické bezpečnosti. Jedním z praktických důsledků této legislativní změny je posílení požadavků na dostupnost a správnost kontaktních údajů držitelů domén. Správce registru domény .cz, sdružení CZ.NIC, je v
… více »lspci 00:00.0 Host bridge: Ali Corporation M1621 (rev04) 00:01.0 PCI bridge: Ali Corporation PCI to AGP Controller (01) 00:07.0 ISA bridge: Ali Corporation M1533 PCI to ISA Bridge [Aladdin IV] (rev c3) 00:0f.0 IDE interface : Ali Corporation M5229 IDE (rev c2) 00:10.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10) 00:12.0 Ethernet controller: 3Com Corporation 3c905B 100BaseTX [Cyclone] (rev 64) 01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV5 [Aladdin TNT2] (rev20)
Module Size Used by Not tained ipt_MASQUERADE 1304 1 (autoclean) iptable_nat 15438 1 (autoclean) [ipt_MASQUERADE] ip_conntrack 19236 0 (autoclean) [ipt_MASQUERADE iptable_nat] ip_tables 12416 4 usbcore 59308 1 8139too 14376 1 mii 2272 0 [8139too] crc32 2880 0 [8139too] 3c59x 25648 1 ide-scsi 9328 0 agpgart 43940 0 (unused)
Obávám se, že vám momentálně není pomoci. Popis problému "zamrzne sietovka" opravdu nedává moc prostoru na to něco rozumně poradit.
Takže, co PŘESNĚ se tam děje? Čemu říkáte zamrznout? U jaké operace? Proč? Co vás vede k myšlence, že za to může ta tříkomka? A zkusil jste ji vyměnit za jiný kus? Dát do jiného slotu? A co takhle síťový kabel? Nekousá se vám switch? Napadá mě asi tisíc věcí, které by mohly moct za "zamrznutí".
Chcete-li dostat odpověď, tak se musíte správně zeptat. Zažil jsem párkrát, že něco "zamrzlo", a dostat se od toho zamrznutí k tomu, že za to může síťovka - to je docela veliký kus cesty, o který jste se s námi nepodělil.
Na ten firewall ja priamo zapojeni druhy PC cross kablom.Takže, co PŘESNĚ se tam děje? Čemu říkáte zamrznout? U jaké operace? Proč? Co vás vede k myšlence, že za to může ta tříkomka? A zkusil jste ji vyměnit za jiný kus? Dát do jiného slotu? A co takhle síťový kabel? Nekousá se vám switch? Napadá mě asi tisíc věcí, které by mohly moct za "zamrznutí".
Po urcitom case mi spadne spojenie z firewall-om ani ping nefunguje.Takže, co PŘESNĚ se tam děje?
Tiskni
Sdílej: