abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Nová verze

    raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:33 | IT novinky

    Nové verze AI modelů. Společnost OpenAI představila GPT‑5.5. Společnost DeepSeek představila DeepSeek V4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 164 (pdf) a Hello World 29 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Komunita

    Bylo oznámeno, že webový prohlížeč Opera GX zaměřený na hráče počítačových her je už také na Flathubu and Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 23:11 | IT novinky

    Akcionáři americké mediální společnosti Warner Bros. Discovery dnes schválili převzetí firmy konkurentem Paramount Skydance za zhruba 110 miliard dolarů (téměř 2,3 bilionu Kč). Firmy se na spojení dohodly v únoru. O část společnosti Warner Bros. Discovery dříve usilovala rovněž streamovací platforma Netflix, se svou nabídkou však neuspěla. Transakci ještě budou schvalovat regulační orgány, a to nejen ve Spojených státech, ale také

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 22:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 26.04 LTS Resolute Raccoon. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 11. vydání s dlouhodobou podporou (LTS).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.4. 11:55 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.26.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 04:44 | Pozvánky

    Ve středu 29. dubna 2026 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 7. Mobile Linux Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj i uživatelský prostor. Akce proběhne od 10:00 do večerních hodin. Hackday je určen všem zájemcům o praktickou práci s Linuxem na telefonech. Zaměří se na vývoj aplikací v userspace, například bankovní aplikace, zpracování obrazu z kamery nebo práci s NFC, i na úpravy

    … více »
    lkocman | Komentářů: 1
    22.4. 21:55 | Nová verze

    LilyPond (Wikipedie) , tj. multiplatformní svobodný software určený pro sazbu notových zápisů, byl vydán ve verzi 2.26.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.4. 20:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 11.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 237 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 500 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1413 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Samba překrývající Win stanici

    30.5.2005 12:28 Dramon
    Samba překrývající Win stanici
    Přečteno: 116×
    Zdravím.

    Chci se zeptat, zda je možné stanici s Windows 2000 připojenou do AD překrýt instalací Linuxu se Sambou. Jde mi o to, mít na 1 PC jak Windows, tak Linux a na obou OS mít vysdílenou tiskárnu. Bohužel když je aktivní linux, tak se přes SMB k tiskárně nedostanu, přitom přes IP adresu bez problémů. Stejně tak to funguje pokud změním název PC. Nesetkal a nevyřešil to zde někdo. Rád bych měl skutečně stejný název stanice pod oběma OS.

    Díky za info :)

    Odpovědi

    30.5.2005 13:05 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samba překrývající Win stanici
    Zdravim

    Jmena pocitacu v "okolni pocitace" jsou jejich NetBIOS jmena a s domenovymi jmeny to ma technicky pramalo spolecneho, ale ve windows je na to projistotu jen jedno editacni policko, takze zmatek..

    Mas v obou systemech nastaveny WINS server? Netbios jmeno se v sambe nastavuje v konfiguraky, typicky to je nekde uplne na zacatku.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    30.5.2005 13:17 Marv-CZ | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samba překrývající Win stanici
    Problém je v tom, že v AD musí mít stanice svůj účet. Když stanici přidaváš, tak si se serverem dohodne heslo a s jinou stanicí se stejným názvem se to pak nebaví, protože ho nezná.
    30.5.2005 15:04 Dramon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samba překrývající Win stanici
    Diky za informaci.
    Rikal jsem si, ze to tak nejak bude.
    Nabizi se otazka: Jak samba uklada sve SID pro Win?? Ze bych ji podstrcil to z puvodnich Win2k ??
    Otazka je, zda by to stacilo ??
    30.5.2005 15:10 Dramon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samba překrývající Win stanici
    Jeste to upresnim.
    Ze se na tu stanici nedostanu z AD serveru, to bych chápal (heslo, SID nebo tak něco), ale že se na ni nedostanu z jiné stanice, to mě fakt dere.
    Přitom na WINS serveru ta stanice je pěkně vidět (a není to starý záznam), v *.log samby taky žádný chový hlášky nejsou.
    Dam \\NBName - a posle me to do haje
    Dam \\IPAddr - a vidim co potrebuju. Toz tak

    Ale ta IP je dynamicka.
    Coz by slo obejit na DHCP zablokovanim urcite IP pro MAC Samby a po cele siti nainstalovat tiskarnu znovu tentokrat na IP adresu.
    Ale tomu jsem se chtel vyhnou
    30.5.2005 23:05 Pepíno | skóre: 20 | Trutnov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samba překrývající Win stanici
    no mam pocit, ze kdyz je win stanice v AD, tak nikdy nebude korektne fungovat nic, co by volalo stejne jmeno stanice, ale ne pro _registrovanou_ stanici.

    Pokud win stanice bude ne v domene, ale v pracovni skupine stejneho jmena jako domena (a v domene bude vytvoren ucet pocitace se stejnym jmenem), tak to nejspis bude fungovat pro linux i win, protoze nedojde ke konfliktu s registrovanym uctem pocitace (ktery ma SID a ve vlastnostech se doctes, ze je to treba Win2k_SP4)

    Nicmene furt je to spousta komplikaci. Proc chces mit tiskarnu zrovna na stroji, kde delas pokusy? Rozhodni se pro jeden OS, ten pripoj do domeny (umi to i samba) a rozchod si tam vsechny sluzby

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.