abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 02:22 | Nová verze

    D7VK byl vydán ve verzi 1.2. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 12.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 12.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:22 | Humor

    CreepyLink.com je nový zkracovač URL adres, 'díky kterému budou vaše odkazy vypadat tak podezřele, jak je to jen možné'. Například odkaz na abclinuxu.cz tento zkracovač převádí do podoby 'https://netflix.web-safe.link/logger_8oIlgs_free_money.php'. Dle prohlášení autora je CreepyLink alternativou ke zkracovači ShadyURL (repozitář na githubu), který dnes již bohužel není v provozu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 2
    včera 12:33 | IT novinky

    Na blogu Raspberry Pi byla představena rozšiřující deska Raspberry Pi AI HAT+ 2 s akcelerátorem Hailo-10 a 8 GB RAM. Na rozdíl od předchozí Raspberry Pi AI HAT+ podporuje generativní AI. Cena desky je 130 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:11 | Komunita

    Wikipedie slaví 25. výročí svého založení. Vznikla 15. ledna 2001 jako doplňkový projekt k dnes již neexistující encyklopedii Nupedia. Doména wikipedia.org byla zaregistrována 12. ledna 2001. Zítra proběhne v Praze Večer svobodné kultury, který pořádá spolek Wikimedia ČR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Po více než dvou letech od vydání předchozí verze 2.12 byla vydána nová stabilní verze 2.14 systémového zavaděče GNU GRUB (GRand Unified Bootloader, Wikipedie). Přehled novinek v souboru NEWS a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 02:22 | Nová verze

    Google Chrome 144 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 144.0.7559.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 01:55 | Humor

    Microsoft zveřejnil zdrojový kód XAML Studia a uvolnil ho pod MIT licencí. XAML Studio je nástroj ze světa Windows, určený pro tvorbu uživatelského rozhraní aplikací pomocí XAML (Extensible Application Markup Language). Stalo se tak zhruba po osmi letech od prvního prohlášení Microsoftu, že se tento kód chystá zveřejnit.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    včera 01:44 | Zajímavý projekt

    TimeCapsule, 'časová kapsle', je jazykový model trénovaný výhradně na datech z určitých míst a časových období, aby se tak napodobila autentická slovní zásoba, způsob vyjadřování a názory dané doby. Na Hugging face jsou k dispozici modely natrénované na historických textech dostupných v oblasti Londýna mezi lety 1800 až 1875.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 6
    14.1. 17:55 | Nová verze

    Radicle byl vydán ve verzi 1.6.0 s kódovým jménem Amaryllis. Jedná se o distribuovanou alternativu k softwarům pro spolupráci jako např. GitLab.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (4%)
     (0%)
     (9%)
     (19%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (11%)
     (43%)
    Celkem 453 hlasů
     Komentářů: 12, poslední 14.1. 21:12
    Rozcestník

    Dotaz: Otazky a problemy ohladom WINE

    7.6.2005 21:46 Vlado
    Otazky a problemy ohladom WINE
    Přečteno: 381×
    Mam Mandrake 10.2 Nainstaloval som si balicek wine cez spravcu softvare v kontrol centre. Po instalacii som uz nic nemodifikoval a hned som sa pustil na instalaciu win aplikacii. Niektore pekne presli a niektore nie. Napriklad ekonomicky system Proluc, je postaveny na Microsof Visual Foxpro, tak spustil instalaciou , hladal runtime a ukoncil sa . Moja otazka znie, da s upravou konfiguracnych suborov WINE dosiahnut, aby fungovali WIN programy, ktore zlyhaju pocas instalacie? Dalsia otazka je pri problematike spustania WIN aplikacii, ktore sa nemusia instalovat, ktore funguju na WIN staniciach aj tak, ze jednoducho sa prekopiruje cely adresar, spusti sa prislusny exe subor a ide to. Takto mi funguje napriklad total commander. Avsak skusal som to pri programe ASPI, kde som dostal nasledovne chybove hlasenia

    Prikaz na spustenie: wine aspiwin chyba: err:module:import.dll Library MFC40.dll(which is needed by L" Z \\WIN\\ASPI\\ASPIWIN.exe") not found err: module:Ldr Initialize Thunk Main.exe initialization for L" Z \\WIN\\ASPI\\ASPIWIN.exe" failed, status c0000 135

    Vyskusal som iny prikaz na spustenie: wine aspiwin --native Chybove hlasenie:warning: the specified windows directory L" c:\\windows" is not accesible warning: the specified windows directory L" c:\\windows\\system" is not accesible warning: could not find DOS drive for current working directory '/win/aspi/', starting in the windows directory WINE: cannot open(null)

    Aky je medzi tymito dvoma spusteniami rozdiel? Da sa dany problem riesit,? ak ano tak ako prosim? Vdaka Vlado

    Odpovědi

    Yin avatar 7.6.2005 23:03 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otazky a problemy ohladom WINE

    Wine je ciastocna (no dost obsiahla) implementacia Windows ABI (binarneho prostredia, kniznicnych funkcii windowsu). nieco bude a nieco nebude fngovat, zalezi na tom, ci dany program pouziva len tie funkcie, ktore ma Wine implementovane.

    Da sa to riesit nasledovne: Ak mas nainstalovany Windows, musis si ho pripojit do filesystemu, aby bol pristupny. Nakonfiguruj Wine tak, aby kniznice, ktore sam neobsahuje hladal v adresari, kde mas nainstalovany Windows. Na odrazenie by postacil prikaz: man wine

    Existuju dalsie alternativy - virtualne stroje. Program, ktory si nainstalujes a v nom si spostis virtualny pocitac, na neho mozes nainstalovat OS. Ja poznam: vmWare (komercny, kazdych 30 dni budes potrebovat novu trial licenciu), QEMU (free)

    Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.