abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Dotaz: [debian] Upgrade 1 baliku

    12.9.2002 12:52 Krl
    [debian] Upgrade 1 baliku
    Přečteno: 163×
    docetl jsem ted APT-HOWTO, ale jedno mi stejne jeste poradne jasne neni: provozuji stable a jsem s nim zcela spokojen, jen bych chtel co nejnovejsi sendmail, jinak aby system zustal stable: znamena to dat to /etc/apt/sources.list kupr

    ***
    deb file:/mnt/debpack stable main contrib non-free (<-- kopie z CD)
    deb http://http.us.debian.org/debian unstable main contrib non-free
    ***

    a pak jen provest (?) >apt-get update >apt-get install sendmail a pokud budu chtit nejnovejsi pak (?) >apt-get -t unstable upgrade sendmail Zda se mi, ze to bude spatne, protoze je to podezrele jednoduche... Muze me nekdo "hintnout" jak je to spravne?

    Diky
    Karel

    Odpovědi

    12.9.2002 15:16 Pogo
    Rozbalit Rozbalit vše [debian] Upgrade 1 baliku
    Problem neni ani tak, jak upgradovat jeden balik, ale spis v tom, ze zavislosti v unstablu jsou velmi pravdepodobne jine (na jine verze knihoven) a tudiz by se z upgradu jednoho baliku mohla stat cela distribuce. Ale pokud to chces udelat, tak sources.list nech, jak uvadis, a pridej si /etc/apt/preferences (najdes to nekde v info nebo dokumentaci), kde reknes, ze unstable ma nizsi prioritu, protoze jinak by se ti po prvnim updatu (v dselectu, nebo jinak) ukazalo, ze mas prakticky na vsechno novy baliky. Az by jsi vsechno tohle udelal, tak bys dal apt-get install -t unstable sendmail (to "-t unstable" uprednostni balik z unstablu, i kdyz ma nizsi prioritu kvuli preferences). Jiny reseni (rozumnejsi): pridat si do sources.list deb-src na unstable atd. A pak dej apt-get source sendmail (viz man apt-get, kde najdes peknej odstavec o 'source'), kterej ti stahne zdrojaky baliku do aktualniho adresare a pak je zkompiluje a vyrobi ti binarku. Tu pak muzes nainstalovat. Ale jako prvni bych vyzkousel stahnout binarni deb unstablu z testingu nebo unstablu a ten nainstalovat pres 'dpkg -i'. Kdyz to nebude mit zadny dependence mimo stable, tak muzes byt rad. Doufam, ze ti to pomuze. Pogo
    12.9.2002 15:36 Krl
    Rozbalit Rozbalit vše [debian] Upgrade 1 baliku
    Diky za vycerpavajici odpoved, tohle jsem presne jeste potreboval vedet. K tem zavislostem --> porovnaval jsem uz predtim tyhle verze sendmailu a zda se mi, ze pribude jen jedna vec, takze doufam ze to pujde. Jinak: asi bude dobry to source, ale to budu muset jeste pocist a zjistit, jak z nej udelat binary a tak. Dik moc!
    Karel
    13.9.2002 15:47 Pogo
    Rozbalit Rozbalit vše [debian] Upgrade 1 baliku
    Po nastaveni deb-src v sources.list by melo stacit v adresari, kde probehne stazeni a kompilace, napsat apt-get source --compile sendmail jako root nebo pomoci fakeroot. Tohle plati v pripade, ze nejsou zavislosti mimo stable, jinak doporucuji stejne "vyrobit" ze sourcu i zavisle baliky Pogo

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.