Samsung na akci Galaxy Unpacked July 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy Z Fold8 Ultra, Fold8 a Flip8, hodinky Galaxy Watch Ultra2 a Watch9 a chytré brýle ve spolupráci s Gentle Monster a Warby Parker.
Po pěti letech vývoje vyšla česká počítačová hra Scarlet Deer Inn (ProtonDB). Scarlet Deer Inn je vyšívaná temná středověká pohádka. Zatímco život ve zdánlivě obyčejné vesnici se točí kolem běžných povinností a sousedských drbů, v podzemí se skrývají zlověstná tajemství.
Představen byl Raspberry Pi Touch Display 2 s uhlopříčkou 10 palců a rozlišením 1200 × 1920 pixelů. Cena je 80 dolarů.
RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, snížil minimální požadavky. Nově jsou podporovány starší grafické karty ATI Radeon řady HD 2000, 3000 a 4000 z let 2007 až 2009. Na PC běží už 75 % všech her pro PlayStation 3. V budoucnu bude RPCS3 fungovat bez firmwaru z PS3. V RPCS3 byl implementován systémový modul cellSysmodule (𝕏).
Vyšel open-source nástroj winetop (MIT) — nativní CLI/TUI pro sledování a ukončování Wine, Proton, Lutris, Heroic a Bottles sezení. Seskupuje procesy podle WINEPREFIX / Steam AppId, umí bezpečně zabít jen hru (včetně Steam reaperu) a nabízí i skriptovatelné příkazy (list, kill, orphans, …). Balíčky jsou mimo jiné na crates.io, Copru (dnf copr enable kovariadam/winetop), PPA ppa:kovariadam/winetop a AUR (winetop-bin).
Ve spolupráci společností OpenAI a Work Louder byla představena (𝕏) hardwarová klávesnice Codex Micro pro práci s AI agenty. Cena klávesnice je 230 dolarů.
Byl vydán Mozilla Firefox 153.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 153 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
V linux-cve-announce bylo oznámeno 433 zranitelností za jediný den (19. července).
Byla vydána nová verze 5.44 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 71 vývojářů. Změněno bylo přibližně 270 tisíc řádků v 1 300 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Na 23. září 2026 je do bratislavské Nové Cvernovky naplánovaná jednodenní konference #nobullshit.camp pro tech leadery, DevOps a platform inženýry. Mají tu zaznít upřímné příběhy z praxe o tom, co v produkčních systémech reálně fungovalo, co se pokazilo a co si z toho lidé odnesli. Témata pokrývají tři oblasti – DevOps a platformy (Kubernetes, cloud, provoz systémů), firemní kulturu a leadership. Program běží ve dvou formátech: hlavní
… více »
.
[Message] Kernel Module : Trying to install a precompiled kernel module. [Message] Kernel Module : Precompiled kernel module version mismatched. [Message] Kernel Module : Found kernel module build environment, generating kernel module now. ATI module generator V 2.0 ========================== initializing... cleaning... patching 'highmem.h'... assuming new VMA API since we do have kernel 2.6.x... doing Makefile based build for kernel 2.6.x and higher make -C /lib/modules/2.6.11-1.1369_FC4/build SUBDIRS=/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x modules make[1]: Entering directory `/usr/src/kernels/2.6.11-1.1369_FC4-x86_64' CC [M] /lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/agp3.o CC [M] /lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/nvidia-agp.o /lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/nvidia-agp.c:57: error: static declaration of ‘__fgl_agp_try_unsupported’ follows non-static declaration /lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/agp_backend.h:92: error: previous declaration of ‘__fgl_agp_try_unsupported’ was here make[2]: *** [/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/nvidia-agp.o] Error 1 make[1]: *** [_module_/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x] Error 2 make[1]: Leaving directory `/usr/src/kernels/2.6.11-1.1369_FC4-x86_64' make: *** [kmod_build] Error 2 build failed with return value 2 [Error] Kernel Module : Failed to compile kernel module - please consult readme.
Jeste je moznost vyzkouset driver
odsud, jinak si mozna zkuste pohrat s nastavenim jadra u DRI, vypnout podporu pro nVidii, zapnout, vypnout neco jineho, zapnout............Az do uplneho zblbnuti
Jenze s vanilla jadrem kvuli procesoru dothan, s tim distribucnim neselo moje 1.7 Ghz cpu nad 600Mhz
Ta chyba je zpusobena pouzitim gcc4 implicitnim fe fedore, musi se trosku patchnout ty zdrojaky od ati, ktere se tam prekladaji a pak to vali dobre.
http://ati.cchtml.com/show_bug.cgi?id=136#c11 toto je odkaz kdyby se chtel nekdo pobavit jako dneska ja a zkusit si instalaci tak trosku po svem
Jenze s vanilla jadrem kvuli procesoru dothan, s tim distribucnim neselo moje 1.7 Ghz cpu nad 600Mhz
Ta chyba je zpusobena pouzitim gcc4 implicitnim fe fedore, musi se trosku patchnout ty zdrojaky od ati, ktere se tam prekladaji a pak to vali dobre.
http://ati.cchtml.com/show_bug.cgi?id=136#c11 toto je odkaz kdyby se chtel nekdo pobavit jako dneska ja a zkusit si instalaci tak trosku po svem
Tiskni
Sdílej: