Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Hmm, ja byt zakaznikem a zakazat mi nekdo WU, tak jdu asi o dum dal...
to je taky rada jak prase.
Hmm, ja byt zakaznikem a zakazat mi nekdo WU, tak jdu asi o dum dal...
to je taky rada jak prase.
Ano, to opravdu je rada k nezaplaceni... Aneb neni nad to nasrat zakazniky - ale ti treba pochopis pozdeji. A jestli ne, tak tvoje minus.
P.S. Souviseji debatu presun do souvisejici threadu.
client tls-client dev tap0 proto udp port 5000 remote xyz.xyz.xyz.xyz ca "ca.crt" cert "client.crt" key "client.key" cipher BF-CBC comp-lzo persist-key persist-tun ns-cert-type serverNeviem ako mas nakonfigurovany server,ale tu je moja konfiguracia klienta,ktora mi na WinXP SP2 chodi bez problemov.Tie pingy som vyhodil,lebo mi robili iba problemy.Svoje virtualne zariadenie si vhodne premenuj-ja ho vzdy premenujem na widlach na tap0,zadaj IP adresu servra,spravny port a zmen si aj pouzivane sifrovanie.Ja pouzivam Blowfish,ktory widlaci tiez vedia.Posledny riadok urcuje,ze klient ockava certifikat od SSL servra.Ak taky nemas,tak ten riadok zmas.S pozdravom Rasto Manak P.S.Ja mam na druhej strane debiana-novy sarge.Ty pouzivas co?
tls-server port 5000 proto udp dev tap0 ca /etc/openvpn/certifikaty/FW3/ca.crt cert /etc/openvpn/certifikaty/FW3/fw3.crt key /etc/openvpn/certifikaty/FW3/fw3.key dh /etc/openvpn/certifikaty/FW3/dh1024.pem server 172.31.0.0 255.255.0.0 push "route 192.168.0.0 255.255.255.0" push "route 192.168.210.0 255.255.255.0" push "route 172.16.0.0 255.255.0.0" duplicate-cn persist-key persist-tun #keepalive 10 120 comp-lzo cipher BF-CBC user openvpn group openvpn log-append /var/log/openvpn/fw3.log status /var/log/openvpn/fw3-status.log verb 4
Toto je moja konfiguracia servra.Ako som ti spominal,vsetky veci okolo keep alive time a pingov som zrusil.Toto mam na debian-sarge.Na druhej strane mam klientov,ktory pouzivaju WinXP SP2 CZ.Vsetci maju antvirus,-pouzivame AVAST a poniektory ak sa v tom vyznaju aj spominane KERIO firewall.Problemy nikdy s openvpn neboli.Ani na strane windows,ani na strane servra.Pozri sa este,ci nemas na svojom tap zariadeni spusteny windows firewall.To tiez robi problemy.A mimochodom,aby si mohol v pohode na widlach pouzivat openvpn,musis mat administratorske prava.To je koli tomu,aby ked ti pride routa od servra,tak widle musia zmenit routovacie tabulky.A to mozes iba vtedy,ak si root.Taktiez moze byt problemom,ak ti klient pristupuje cez proxy.Ja ako sifrovanie pouzivam spominane Blowfish,na autentifikaciu certifikaty.Tot asi vsetko.
Tiskni
Sdílej: