abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:22 | Nová verze

    Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.17.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Přidána byla základní podpora gamepadů. Opraveno bylo několik zranitelností. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:00 | IT novinky

    Americká technologická společnost Apple loni v Irsku na daních zaplatila 17 miliard dolarů (zhruba 350 miliard Kč). To představovalo 40 procent celkové částky, kterou firma odvedla na dani z příjmů po celém světě. Vyplývá to z účetních výkazů podniku. Platbu výrazně zvýšilo rozhodnutí Soudního dvora EU z roku 2024, podle něhož měl Apple doplatit Irsku na daních 13 miliard eur (313 miliard Kč).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 09:55 | Zajímavý projekt

    CrossPoint Reader je open-source alternativní firmware pro menší, levné čtečky, vybavené cca čtyřpalcovým e-ink displejem. Zahrnuje aplikaci pro čtení e-knih a webový server pro konfiguraci a přenos souborů po síti. Verze 1.0 byla vydána v únoru 2026. Recenze současné verze 1.5 vyšla na Linux Weekly News.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    21.8. 05:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.8. 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 19:11 | Nová verze

    Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 12:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 04:11 | IT novinky

    Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 02:55 | IT novinky

    Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 01:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (19%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2473 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník

    Dotaz: zalohy zmen proti distribucnimu balicku

    6.7.2005 11:21 Beda
    zalohy zmen proti distribucnimu balicku
    Přečteno: 208×
    Zdar. Nezna nekdo soft/distribuci, co resi zalohovani zmen/novych dat proti tomu co bylo nainstalovano z distribucniho balicku?

    Takova zbezna predstava co by to mohlo delat - jako inkrementalni zalohy u taru, s tim, ze do metadat uplne zalohy proti kterym se kontroluje zmena se da nejak daji zahrnout i metada z balickovaciho systemu distribuce. (nebo upraveny tar, ktery by podle tech metadat balickovaciho systemu rozsiroval exclude list)

    Proste aby plna zaloha nemusela obsahovat to co je nainstalovano pomoci "obvykleho" zpusobu a je vlastne na instalacnim cd nebo nekde na netu a pritom aby pri zmene se zalohovalo a nemusel se nejak slozite pocitat exclude list.

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.