Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po půl roce od vydání verze 1.19 byla vydána nová verze 1.20 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V úterý 7. února odpoledne budou vydány verze 3.0.8, 1.1.1t a 1.0.2zg kryptografické knihovny OpenSSL. Opravena bude vážná bezpečnostní chyba.
Společnost Backblaze zveřejnila statistiky spolehlivosti pevných disků používaných ve svých datových centrech za rok 2022. Ke konci roku 2022 vlastnila 235 608 pevných disků. Průměrná AFR (Annualized Failure Rate), tj. pravděpodobnost, že disk během roku selže, stoupla na 1,37 %. V roce 2021 to bylo 1,01 %. V roce 2020 to bylo 0,93 %. V roce 2019 to bylo 1,89 %. V roce 2018 to bylo 1,25 %. V roce 2017 to bylo 1,77 %. V roce 2016 to bylo 1,95 %.
Firma System76 na blogu představuje lednové novinky v desktopovém prostředí COSMIC, které vyvíjí pro vlastní distribuci Pop!_OS. Pod githubovým profilem se objevil také nový repozitář core – „neměnný“ základ systému s transakčními aktualizacemi založenými na souborovém systému Btrfs.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 126 (pdf), HackSpace 63 (pdf), Wireframe 70 (pdf), Custom PC 234 (pdf) a Hello World 20 (pdf).
Linuxová distribuce elementary OS byla vydána ve verzi 7 „Horus“. Založená je na Ubuntu 22.04. Přináší zjednodušený instalátor, offline aktualizace, četná vylepšení desktopového prostředí Pantheon a balíku aplikací, např. přepracovaný hudební přehrávač aj.
-server -XincgcOdporucam Javu 5. Odporucam prehrabat sa v pluginoch, za uzitocne vo vseobecnosti povazujem "highlight", "console", "memento", "BufferTabs", "Column ruler". Odporucam z pluginmi to neprehnat.
P.S. Jak se řeknou taby (jasně, je to hnusný výraz) česky?záložky?
Takže se pak chová jako ostatní editory.No nevím, rozlišení editačního a vkládácího režimu mi ani nevadí - co mi spíš vadí, je ten specifický systém klávesových zkratek... Bohužel musím pořád občas dělat ve Windows (používám PSpad) a dvojí systém ovládání mi prostě vadí (asi jsem blbej...) btw, když pustím vim pouze ve vkládacím režimu, jak se potom používají právě ty vychytanější fičurky? Ctrtl-C, Ctrl-V atp. je sice hezký, ale pokud musím dělat všechen zbytek myší, tak je to dost na prd...
Taby -- stejně jako menu, toolbary a podobné výmysly -- akorát zdržují, protože vim se ovládá klávesnicí.Záleží na typu práce - já hlavně kopíruju/přesouvám/stříhám bloky textu (hlavně DNA a proteinových sekvencí) a píšu minimálně, takže mi vyhovuje kombinace práce myší s levou rukou na klávesnici. No a to mi ve vimu jaksi nejde :)
To spíš neumíš ovládat vim... ;-)No tak jinou odpověd sem od tebe ani nečekal, to bys mě hodně překvapil :)) Navíc máš pravdu a nikdy jsem netvrdil opak. Nicméně mám pořád pocit, že 90% věcí které Vim umí, prostě nepotřebuju a jeho způsob ovládání se z důvodů, které sem uvedl výše, učit nechci. Zbývá fakt, že kromě těžkotonážního JEditu tady editor s "windovsoidním" typem ovládání a výše uvedenými vlastnostmi asi není. Škoda...
Tiskni
Sdílej: