Byla vydána nová stabilní verze 3.16.0, tj. první z nové řady 3.16, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu.
NoLog.cz IT kolektiv spustil Nitter.cz. Jedná se o alternativní rozhraní pro Twitter, které nesbírá osobní údaje, nevyžaduje přihlášení a všechny přístupy na Twitter provádí skrz servery NoLog.cz.
Byla vydána nová major verze 15 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 5.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 5.18 (LKML). Přehled nových vlastností a vylepšení na stránce Linux Kernel Newbies.
V Ubuntu 22.10 s kódovým jménem Kinetic Kudu bude zvukový server PulseAudio nahrazen multimediálním serverem PipeWire.
Tavis Ormandy popisuje, jak zprovoznil 32 let starý unixový port tabulkového procesoru Lotus 1-2-3 na moderním Linuxu. Doprovodné zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Po pěti měsících vývoje od vydání verze 250 byla vydána nová verze 251 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS).
HP ve spolupráci se System76 představil 14" notebook HP Dev One s procesorem AMD Ryzen 7 PRO a předinstalovaným Pop!_OS Linuxem.
Byla vydána verze 1.61.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Řešení dotazu:
Pokud ho učitel zároveň odkáže na konkrétní literaturu, nevidím v tom nic divného. Hlavně si ale uvědomte, že vztah mezi studentem a učitelem je naprosto zásadně odlišný od vztahu mezi tazatelem na tomto fóru. Kdybyste se na totéž zeptal na školení nebo v rámci placené konzultace, bylo by to také něco úplně jiného…
Je lepší pokud ver. adresu do DMZ mám na rozhraní, nebo pokud to budu jenom forwardovat na NAT bez toho?
Můj názor je tento: je-li možné se použití NATu vyhnout, je žádoucí to udělat.
Michal Kubeček : Můj názor je tento: je-li možné se použití NATu vyhnout, je žádoucí to udělat.
Jestli jsem to dobře pochopil vy to tedy preferujete pustit do stejného rozhraní NAT ( síť 192.168.0.x) a zároveň tam vytvořit most na veřejnou ipadresu ?
To mi bude dělat problém vzhledem k firewalu, accountingu a shapingu ( vše je dynamicky generováno vzhledem k aktuální propusnosti, využití síťě a ukázněnosti uživatelů). Proto bych raději věděl zda je lepší vytvořit speciálně virtuální rozhraní s ipadresou DMZ, nebo jenom pakety zachytit a překládat na vnitřní adresu.( co je více košér :)
Díky.
Ono pojetí "Demilitarizované zóny" se liší autor od autora... Máte pravdu, že v českých zemích se nejvíce zažil pojem specifičťejší, takový jaký zde uvádíte.
Ale pokud se zamyslíte nad významem DMZ odhalíte, že se v podstatě jedná o místo v síti, kde jsou omezené("demilitarizované") ochranné bariéry. Tudíž mnou uvedené označení jako DMZ je správné.
Otázka však není jak to nazvat, ale jak nejlépe to implementovat, ono pokud se začtu například do zde napsaného seriálu o DMZ opět se jedná o teoretické polemizování(toho je na netu a v knihkupectví spousty) respektive o uvedení do problematiky ( chci vydět někoho kdo na základě toho seriálu postavil DMZ)
Stále platí otázka, pokud netrváte na Vašem názvosloví, vyjádřil jsem se jinak zřetelně o co mi jde?
Filosofií Linuxu je podle vás vychovávat lidi k lenosti a tomu, že za sebe nechávají pracovat jiné? Pak asi každý mluvíme o jiném Linuxu.
Většina dotazů je spojena s tím, že člověk je línej nebo nemá čas si to nastudovat/najít sám.
To bohužel ano. Ale nevím, proč by ho v takovém chování ostatní měli podporovat.
Tiskni
Sdílej: