abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:44 | Komunita

    PSF (Python Software Foundation) po mnoha měsících práce získala grant ve výši 1,5 milionu dolarů od americké vládní NSF (National Science Foundation) v rámci programu "Bezpečnost, ochrana a soukromí open source ekosystémů" na zvýšení bezpečnosti Pythonu a PyPI. PSF ale nesouhlasí s předloženou podmínkou grantu, že během trvání finanční podpory nebude žádným způsobem podporovat diverzitu, rovnost a inkluzi (DEI). PSF má diverzitu přímo ve svém poslání (Mission) a proto grant odmítla.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:55 | Nová verze

    Balík nástrojů Rust Coreutils / uutils coreutils, tj. nástrojů z GNU Coreutils napsaných v programovacím jazyce Rust, byl vydán ve verzi 0.3.0. Z 634 testů kompatibility Rust Coreutils s GNU Coreutils bylo úspěšných 532, tj. 83,91 %. V Ubuntu 25.10 se již používá Rust Coreutils místo GNU Coreutils, což může přinášet problémy, viz například nefunkční automatická aktualizace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:00 | IT novinky

    Od 3. listopadu 2025 budou muset nová rozšíření Firefoxu specifikovat, zda shromažďují nebo sdílejí osobní údaje. Po všech rozšířeních to bude vyžadováno někdy v první polovině roku 2026. Tyto informace se zobrazí uživateli, když začne instalovat rozšíření, spolu s veškerými oprávněními, která rozšíření požaduje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:11 | Humor

    Jste nuceni pracovat s Linuxem? Chybí vám pohodlí, které vám poskytoval Microsoft, když vás špehoval a sledoval všechno, co děláte? Nebojte se. Recall for Linux vám vrátí všechny skvělé funkce Windows Recall, které vám chyběly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 16:11 | Komunita

    Společnost Fre(i)e Software oznámila, že má budget na práci na Debianu pro tablety s cílem jeho vyžívání pro vzdělávací účely. Jako uživatelské prostředí bude použito Lomiri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.10. 17:11 | IT novinky

    Proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Ireland 2025. Celkově bylo vyplaceno 1 024 750 dolarů za 73 unikátních zranitelností nultého dne (0-day). Vítězný Summoning Team si odnesl 187 500 dolarů. Shrnutí po jednotlivých dnech na blogu Zero Day Initiative (1. den, 2. den a 3. den) a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    26.10. 13:33 | Komunita

    Byl publikován říjnový přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Pracuje se na podpoře M3. Zanedlouho vyjde Fedora Asahi Remix 43. Vývojáře lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.10. 15:44 | Zajímavý software

    Iniciativa Open Device Partnership (ODP) nedávno představila projekt Patina. Jedná se o implementaci UEFI firmwaru v Rustu. Vývoj probíhá na GitHubu. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Apache 2.0. Nejnovější verze Patiny je 13.0.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.10. 05:11 | Zajímavý článek

    Obrovská poptávka po plynových turbínách zapříčinila, že datová centra začala používat v generátorech dodávajících energii pro provoz AI staré dobré proudové letecké motory, konvertované na plyn. Jejich výhodou je, že jsou menší, lehčí a lépe udržovatelné než jejich průmyslové protějšky. Proto jsou ideální pro dočasné nebo mobilní použití.

    karkar | Komentářů: 10
    24.10. 19:55 | Nová verze

    Typst byl vydán ve verzi 0.14. Jedná se o rozšiřitelný značkovací jazyk a překladač pro vytváření dokumentů včetně odborných textů s matematickými vzorci, diagramy či bibliografií.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (36%)
     (47%)
     (20%)
     (19%)
     (23%)
     (17%)
     (21%)
     (17%)
     (18%)
    Celkem 279 hlasů
     Komentářů: 14, poslední 14.10. 09:04
    Rozcestník

    Dotaz: Ubuntu a balicky cez apt

    10.7.2005 08:10 ed
    Ubuntu a balicky cez apt
    Přečteno: 340×
    Dobry ! Po nainstalovani spominaneho systemu som chcel nainstalovat rozny soft. Pouzil som Synaptic a nove repositores s ubuntuguide. Vzdy mi ale vypise po stiahnuti balickov, ze niektore nemaju dobry sucet MD5. Co s tym, prosim o radu. Nejde mi nainstalovat ani Gcommander,Firefox upgrade ...

    Odpovědi

    10.7.2005 09:58 transport
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    skus moj sources.list, ak chces, tak ti ho poslem alebo sem dam, ja som problemy s tym, co bol na ubuntuguide, tak som si trocha pomohol sam a ide to ok
    10.7.2005 11:06 ed
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    diky, posli mi na koed@inmail.sk.
    10.7.2005 11:11 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    Proč sem ten sources.list nevložíš? Tím že ho pošleš jednomu člověku, pomůžeš jen jemu. Pokud ho sem vložíš, pomůžeš více lidem.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    10.7.2005 11:23 transport
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    no jo, dam ho sem, len este teraz skusam nejake zdroje debianu, tak o chvilu tu bude
    10.7.2005 11:31 transport
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    deb ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary main restricted deb-src ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary main restricted

    deb ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary-updates main restricted deb-src ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary-updates main restricted

    deb ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary universe deb-src ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary universe

    deb ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary-security main restricted deb-src ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary-security main restricted

    deb ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary-security universe deb-src ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary-security universe

    deb ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary multiverse deb-src ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary multiverse

    ## Backports original from ubuntuguide.org ##deb http://ubuntu-backports.mirrormax.net/ hoary-backports main universe multiverse restricted ##deb http://ubuntu-backports.mirrormax.net/ hoary-extras main universe multiverse restricted

    ## Backports caliu mirror for ubuntu backports, fast ftp deb ftp://ftp2.caliu.info/backports/ hoary-backports main universe multiverse restricted deb ftp://ftp2.caliu.info/backports/ hoary-extras main universe multiverse restricted

    ## Deb repository for mplayer, w32codecall..... non GPG ##deb ftp://ftp.nerim.net/debian-marillat/ stable main ##deb ftp://ftp.nerim.net/debian-marillat/ unstable main ##deb ftp://ftp.nerim.net/debian-marillat/ testing main

    ##deb http://deb.opera.com/opera/ stable non-free ##deb http://deb.opera.com/opera/ testing non-free ##deb http://deb.opera.com/opera/ unstable non-free

    toto by malo stacit na vacsinu toho co treba, vlastne skoro na vsetko, odkomentujte si aj merim.net ak chcete niektore veci, ktore su neni na backportoch. Merim.net vyhadzuje GPG error, cize balicky bez autentifikacie, ale to neva. Ja merim.net velmi nepouzivam, iba ak tam je nieco, co fakt potrebujem
    10.7.2005 11:35 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    Ještě to tak dát do <pre>, aby to šlo zkopírovat...
    10.7.2005 11:35 tranport
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    to neformatuje text

    ## Backports original from ubuntuguide.org

    ##deb http://ubuntu-backports.mirrormax.net/ hoary-backports main universe multiverse restricted

    ##deb http://ubuntu-backports.mirrormax.net/ hoary-extras main universe multiverse restricted

    ## Backports caliu mirror for ubuntu backports, fast ftp

    deb ftp://ftp2.caliu.info/backports/ hoary-backports main universe multiverse restricted

    deb ftp://ftp2.caliu.info/backports/ hoary-extras main universe multiverse restricted
    10.7.2005 11:42 transport
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    no hej, David, kludne to mozes spravit ty, ze ja to neviem. A ak je to malo, kludne si mozes okopirovat ten sources.list z ubuntuguide.org a ak ti bude robit problem, tak si novy zhanaj sam ako ja na forach, kde mi aj tak nikdo nepomohol, tak ako som potreboval a musel som si ho urobit sam a prehladavat ftpcka a tak. aspon trocha vdaka, kurna. a ze je to asi moc tazke si to upravit, ze?
    10.7.2005 11:45 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    Tento tvůj příspěvek má 390 znaků. Tagy <pre> a </pre> mají dohromady 11 znaků. Co dodat.
    10.7.2005 11:52 transport
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    co dodat? kludne sa na ten sources.list vykasli, ked mas iny, naco ti je moj a ti, co chceli, tym dufam pomoze a upravia si ho bez problemov. milujem lidi jako ty, to jsou taki vsepojedaci mudrosti
    10.7.2005 12:04 transport
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    to je sranda, ja ze forum je pre ludi, ktori nieco nevedia a chcu sa naucit alebo vyriesit, ale asi to tak vyzera, ze niektori, ktori kedysi takisto zacinali ako ti, co su teraz na zaciatku, sa uz teraz spravaju nejak nadnesenecky a detailizuju tu vsetko, aby nam asi ukazali, ako su namakani a najvacsia sranda je ze toto zazivam aj na www.linuxos.sk aj na www.abclinuxu.cz, ale nikdy som to nezazil na www.ubuntuforums.org a tam sa pise dokonca po anglicky a nie kazdy ma perfektnu anglictinu, ale ludia su tam v pohode a ked uz nieco bolo, tak aspon poslu aspon nejaky link. no asi sa mame, co ucit, Slovaci aj Cesi
    10.7.2005 12:07 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    Navrhl jsem zcela trivální způsob (jeden tag <pre>), jak výrazně zvýšit užitečnost tvého postu. Že ses urazil, to je opravdu jen tvůj problém.
    10.7.2005 12:16 transport
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    ja to poviem otvorene, ked som ho pridaval, tak som ani netusil, ze nejake pre tam treba dat, ja sa vo formatovani nevyznam a ani to nie je vec, ktora ma zaujima a ze to neviem je ok, neviem vsetko, ak ma niekto problem s tym, ze to je vo forme, ktoru si nevie upravit, kludne to poslem na mail alebo icq alebo msn, no problem. a neurazil som sa, je to iba o tom, ze forum je pre mna nieco, co ma ma nakopnut a ak niekedy budem niekde pisat clanky a tak, potom sa zacnem zaoberat tymto, aby to malo patricnu uroven a inak clanok o repositories do ubuntu tu na abclinuxu uz bol
    10.7.2005 12:18 transport
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    ja to poviem otvorene, ked som ho pridaval, tak som ani netusil, ze nejake pre tam treba dat, ja sa vo formatovani nevyznam a ani to nie je vec, ktora ma zaujima a ze to neviem je ok, neviem vsetko, ak ma niekto problem s tym, ze to je vo forme, ktoru si nevie upravit, kludne to poslem na mail alebo icq alebo msn, no problem. a neurazil som sa, je to iba o tom, ze forum je pre mna nieco, co ma ma nakopnut a ak niekedy budem niekde pisat clanky a tak, potom sa zacnem zaoberat tymto, aby to malo patricnu uroven a inak clanok o repositories do ubuntu tu na abclinuxu uz bol
    10.7.2005 12:20 transport
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    a teraz som to odoslal iba raz a je to tu 2krat
    10.7.2005 12:26 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    Stačí si přečíst nápovědu a podívat se, jak vypadá náhled, od toho tu taky je...
    10.7.2005 12:36 transport
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu a balicky cez apt
    deb ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary main restricted
    deb-src ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary main restricted
    
    deb ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary-updates main restricted
    deb-src ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary-updates main restricted
    
    deb ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary universe
    deb-src ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary universe
    
    deb ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary-security main restricted
    deb-src ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary-security main restricted
    
    deb ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary-security universe
    deb-src ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary-security universe
    
    deb ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary multiverse
    deb-src ftp://ftp.ubuntulinux.org/ubuntu hoary multiverse
    
    ## Backports original from ubuntuguide.org
    
    ##deb http://ubuntu-backports.mirrormax.net/ hoary-backports main universe multiverse restricted
    
    ##deb http://ubuntu-backports.mirrormax.net/ hoary-extras main universe multiverse restricted
    
    ## Backports caliu mirror for ubuntu backports, fast ftp
    
    deb ftp://ftp2.caliu.info/backports/ hoary-backports main universe multiverse restricted
    
    deb ftp://ftp2.caliu.info/backports/ hoary-extras main universe multiverse restricted
    
    ## Deb repository for mplayer, w32codecall..... non GPG
    ##deb ftp://ftp.nerim.net/debian-marillat/ stable main
    ##deb ftp://ftp.nerim.net/debian-marillat/ unstable main
    ##deb ftp://ftp.nerim.net/debian-marillat/ testing main
    
    ##deb http://deb.opera.com/opera/ stable non-free
    ##deb http://deb.opera.com/opera/ testing non-free
    ##deb http://deb.opera.com/opera/ unstable non-free

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.