Fedora je od 10. února dostupná v Sýrii. Sýrie vypadla ze seznamu embargovaných zemí a Fedora Infrastructure Team mohl odblokovat syrské IP adresy.
Ministerstvo zahraničí Spojených států amerických vyvíjí online portál Freedom.gov, který umožní nejenom uživatelům v Evropě přístup k obsahu blokovanému jejich vládami. Portál bude patrně obsahovat VPN funkci maskující uživatelský provoz tak, aby se jevil jako pocházející z USA. Projekt měl být původně představen již na letošní Mnichovské bezpečnostní konferenci, ale jeho spuštění bylo odloženo.
Byla vydána pro lidi zdarma ke stažení kniha The Book of Remind věnovaná sofistikovanému kalendáři a připomínači Remind.
Grafický editor dokumentů LyX, založený na TeXu, byl vydán ve verzi 2.5.0. Oznámení připomíná 30. výročí vzniku projektu. Novinky zahrnují mj. vylepšení referencí nebo použití barev napříč aplikací, od rozhraní editoru po výstupní dokument.
F-Droid bannerem na svých stránkách a také v aplikacích F-Droid a F-Droid Basic upozorňuje na iniciativu Keep Android Open. Od září 2026 bude Android vyžadovat, aby všechny aplikace byly registrovány ověřenými vývojáři, aby mohly být nainstalovány na certifikovaných zařízeních Android. To ohrožuje alternativní obchody s aplikacemi jako F-Droid a možnost instalace aplikací mimo oficiální obchod (sideloading).
Svobodná historická realtimová strategie 0 A.D. (Wikipedie) byla vydána ve verzi 28 (0.28.0). Její kódový název je Boiorix. Představení novinek v poznámkách k vydání. Ke stažení také na Flathubu a Snapcraftu.
Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní byl vydán ve verzi 1.6.0 (Bluesky). Přehled novinek na GitLabu.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.2 a 20.04 OTA-12.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.
) použiť Fedora Core 4. Všetko mi beží perfektne až na to, že som si všimol, že mi už Qmail nechce posielať poštu mimo neho samého. Tak som začal pátrať po príčine.
V logu /var/log/maillog som si pri poslaní pošty na inú mailovú adresu ako je tá ktorú spravuje náš server všimol chybovú hlášku:
Jul 16 13:19:48 mojadomena qmail: 1121512788.958887 info msg 328447: bytes 1195 from adresa@mojadomena.sk qp 7046 uid 0 Jul 16 13:19:48 mojadomena qmail: 1121512788.963527 starting delivery 2188: msg 328447 to remote adresa@cudziserver.sk Jul 16 13:19:48 mojadomena qmail: 1121512788.963743 status: local 0/10 remote 1/20 Jul 16 13:19:51 mojadomena qmail: 1121512791.072873 delivery 2188: deferral: Sorry,_I_wasn't_able_to_establish_an_SMTP_connection._(#4.4.1)/Ďalej v pátraní som sa dozvedel, že po telnete na SMTP server na port 25 (akýkoľvek iný - samozrejme funkčný - port [80, 110, ...] odpovedá po telnete úplne bez problému) domény cudziserver.sk dostanem takúto hlášku:
[root@mojadomena root]# telnet telnet> open smtp.cudziserver.sk 25 Trying 1.2.3.4... telnet: connect to address 1.2.3.4: Connection refused telnet: Unable to connect to remote host: Connection refused telnet>Pričom taký istý telnet, len z iného počítača funguje úplne bez problému:
[root@inypocitac root]# telnet telnet> open smtp.cudziserver.sk 25 Trying 1.2.3.4... Connected to smtp.cudziserver.sk. Escape character is '^]'. 220 smtp.cudziserver.sk ESMTP Exim 4.51 Sat, 16 Jul 2005 15:38:37 +0200Takisto som si istý, že na ceste ma určite neblokuje ISP. Po prvé som sa už uňho na tento problém informoval a po druhé bola by to fakt náhoda ako sviňa keby ma blokol práve vtedy keď som ja dával nový systém. Dúfam, že som problém objasnil dosť jasne. Veľmi pekne ďakujem za všetky odpovede.
/etc/rc.d/init.d/iptables stop a zkuste to znovu, případně můžete zároveň zkusit /usr/sbin/tcpdump -i eth0 port 25 (samozřejmě za předpokladu, že "ven" jdete přes eth0)
Také bych z toho SELinux výjimečně nepodezíral, ale jak říkáte, kdo ví...
Tiskni
Sdílej: