Byla vydána verze 0.77 populárního telnet a ssh klienta PuTTY. Podrobnosti v přehledu nových vlastností a oprav chyb a Change Logu.
SteamOS (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.2. Přehled novinek v oznámení.
SecureDrop (Wikipedie, GitHub) je open source platforma pro bezpečné a důvěrné sdílení informací mezi žurnalisty a jejich zdroji. Vydána byla nová verze 2.4.0.
Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
regedit soubor.reg
, stejně jako pod Windows.
regedit
se dá takhle použít jak pod Windows, tak v Linuxu. Wine má s sebou napodobeninu wokenního regeditu a používá se (snad) stejně.
Pokud jde o funkčnost CloneCD/DVD, nebo něčeho takového, hodně o ní pochybuju. Pod Windows se používá ASPI, to pod Linuxem není. Wine emuluje něco podobného, ale jen s mechanikami, u nichž je funkční SCSI emulace. Vím, že se tají takto pod Linuxem grabovat audio CD okenním programem. Ale jestli půjde takto i vypalovat, to netuším.
cdda2wav
a cdrecord
. Na převody videa mám slabý počítač a stejně na to nemám čas, ale řekl bych, že transcode
a mencoder
by se mohly hodit. Total Commander alternativu nemá - je uzpůsoben pro Windows a v Linuxu nemá co dělat. Midnight Commander je pod Woknama taky v podstatě na hovno.
Všechny zmíněné programy mají samozřejmě své linuxové alternativy. Pokud jde o grabování a vypalování, tak se s ničím nedrbu a používám přímoUmí tohle vůbec DAO a nějakou korekci chyb ?cdda2wav
acdrecord
.
Total Commander alternativu nemá - je uzpůsoben pro Windows a v Linuxu nemá co dělat.Nesmysl. Alternativy jsou, nejznámější jsou asi MC a krusader. Pravda je akorát to, že v linuxu tohle člověk až tak nepotřebuje, protože tam většinu věcí udělá daleko pohodlněji v shellu.
Umí tohle vůbec DAO a nějakou korekci chyb ?Ano.
Nesmysl. Alternativy jsou, nejznámější jsou asi MC a krusader.To jsou ale úplně jiné programy. Jsou uzpůsobeny Unixu, zatímto Total Commander je stvořen pro Windows. Třeba Midnight Commander nemá s Total Commanderem společného skoro nic.
Tiskni
Sdílej: