abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:44 | Zajímavý projekt

    Starling (GitHub) je desktopové prostředí vytvořeno umělou inteligencí (s dohledem jednoho vývojáře během šesti měsíců).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:22 | IT novinky

    Dne 30. června 2026 byla završena fyzická realizace projektu Czech National Quantum Communication Infrastructure (CZQCI), tedy České národní kvantové komunikační infrastruktury. Projekt byl realizován od 1. března 2023 a financován z Národního plánu obnovy částkou 121,6 milionu Kč. Cílem podpořeného projektu bylo vybudovat základy národní kvantové komunikační infrastruktury a ověřit možnosti jejího praktického využití. Mezi

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:11 | IT novinky

    Město Šumperk se stalo terčem kybernetického útoku, chod úřadu je omezen. Zjišťuje se, jestli unikla nějaká data. Cílem hackerů byla městská datová síť. První útoky zaznamenali odborníci na informační technologie již v pondělí večer, závady se ale plně projevily až dnes ráno. Město událost nahlásilo Národnímu úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NUKIB).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:55 | Bezpečnostní upozornění

    Samba, svobodná implementace síťového protokolu SMB/CIFS, byla vydána ve verzích 4.24.5, 4.23.10 a 4.22.11. Řešeno je 6 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.7. 23:44 | IT novinky

    Přední technologické společnosti (Adobe, Cadence, Capital One, Cisco, Cloudera, Cloudflare, Cognition, CrowdStrike, Databricks, Dell Technologies, DoorDash, Elastic, HPE, Hugging Face, IBM, LangChain, Linux Foundation, Microsoft, NAVER, NetApp, Nous Research, NVIDIA, OpenClaw, Palantir, Palo Alto Networks, Red Hat, Reflection AI, Salesforce, SAP, ServiceNow, Siemens, SK Telecom, Snowflake, SpacexAI, Synopsys, Thinking

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    27.7. 18:11 | Zajímavý projekt

    Krabix.cz je online 3D konfigurátor krabiček pro 3D tisk s exportem do STL. Běží přímo v prohlížeči. Nic se neposílá na server.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    27.7. 17:00 | Komunita

    Nadace Open Home Foundation spustila veřejnou preview verzi komunitní databáze zařízení pro Home Assistant. Má fungovat jako „Wikipedie pro chytrá zařízení".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.7. 15:22 | Komunita

    Na stránce nového panelu Firefoxu přibudou nové widgety. Například denně aktualizována interaktivní křížovka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.7. 14:11 | Zajímavý projekt

    PGSimCity (GitHub) je webová 3D vizualizace vnitřního fungování databázového systému PostgreSQL v podobě města. Vytvořena pomocí umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    27.7. 03:33 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-2.0 a 24.04-1.4. Nová verze 24.04-2.0 již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2271 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: iptables

    27.7.2005 23:32 michal_DD | skóre: 2
    iptables
    Přečteno: 353×
    Nemohu přijít na to kde je chyba. Ping na oba počítače funguje. Při použití kppp počítač zatuhne. Bez připojené sítě se kppp spojí. Mám určitě špatně nastevený iptables. iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.0.0/24 -o eth0 -j M , vypíše

    /lib/modules/2.4.2-2smp/kernel/net/ipv4/netfilter/ip_tables.o: init_module: Device or resource busy Hint: insmod errors can be caused by incorrect module parameters, including invalid IO or IRQ parameters/lib/modules/2.4.2-2smp/kernel/net/ipv4/netfilter/ip_tables.o: insmod /lib/modules/2.4.2-2smp/kernel/net/ipv4/netfilter/ip_tables.o failed /lib/modules/2.4.2-2smp/kernel/net/ipv4/netfilter/ip_tables.o: insmod ip_tables failed iptables v1.2.1a: can't initialize iptables table `nat': iptables who? (do you need to insmod?) Perhaps iptables or your kernel needs to be upgraded.

    man k insmod jsem přečetl, ale stále nevím jak na to.

    Odpovědi

    28.7.2005 06:14 ZAH | skóre: 43 | blog: ZAH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: iptables
    Co ho skusit poslechnout
     Perhaps iptables or your kernel needs to be upgraded.
    
    nebo sem alespoň napsat co je to za systém jaké jádro atd. Křišťálové koule jsou drahé a blbě se shánějí. Napsat dvě řádky bývá lepší.
    28.7.2005 07:51 tezkatlipoka | skóre: 35
    Rozbalit Rozbalit vše Re: iptables
    tam je jadro 2.4.2 ????
    Vaše řeč budiž ano, ano, ne, ne. Co je nad to, je od ďábla.
    28.7.2005 08:05 michal_DD | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: iptables
    Red Hat 7.1 cz. kernel-2.4.2-2.i586
    28.7.2005 08:36 p-ako
    Rozbalit Rozbalit vše Re: iptables
    no, tak to radši hned upgradovat :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.