abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1959 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: karta jede, pingy ne

    28.7.2005 23:27 wajsup | skóre: 10
    karta jede, pingy ne
    Přečteno: 166×
    SUSE 9.3, karta XI-626, ovladač hostap. ifconfig kartu najde, zdá se, že všechno šlape, jak má, KInternet správně vyhledá síť, na kterou se pojím a zobrazí i kvalitu signálu, šum etc. Jedinej problém je, že ven ani dovnitř neprojde jediný bit. Když zavolám poskytovateli, tvrdí, že z jeho pohledu jsem připojenej, ale pingy se mi přitom nevrací ani od něj. FW jsem zkoušel úplně vypnou, ale nic. Kde může být problém ? Díky.

    Odpovědi

    29.7.2005 10:36 petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta jede, pingy ne
    mas spravne nastaven soubor resolv.conf? nebo je to vsechno dynamicky?
    29.7.2005 16:34 wajsup | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta jede, pingy ne
    No myslím, že jo. Nebudu předstírat, že této problematice rozumím, ale jsou v něm IP dvou DNS serverů, které mi napsal poskytovatel. Může být porblém v tom, že můj poskytovatel je ve skutečnosti pravým uživatelem a se mnou se jen dělí ? Navíc linux nepoužívá, takže jeho komp s Win pro mě funguje jako Gateaway i DNS server (alepsoň IP jsou totožné).
    29.7.2005 16:49 miso
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta jede, pingy ne
    To vyzera na zapnuty - nenakonfigurovany firewall
    29.7.2005 17:55 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta jede, pingy ne
    Nefunguje ping na adresu (www.google.com), anebo ani na IP adresy tvého poskytovatele?
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    29.7.2005 18:28 wajsup | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta jede, pingy ne
    Firewall je vypnutý, to mě napadlo jako první. Dělám to přes YAST, tak to snad stačí. A ping nejde ani na poskytovatele - napíše to, že síť je unreachable. Přitom tu síť správně vyhledá a její kvalitu posoudí stejně jako Win, kde to šlape.
    29.7.2005 18:35 Radek Podgorny | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta jede, pingy ne
    unreachable? To neni mozny. Postni sem ifconfig a route (ip route list) a pak prikaz, kterym to zkousis...
    29.7.2005 19:04 wajsup | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta jede, pingy ne
    Dnes už to bohužel nestihnu, musím mazat za povinnostma. Doufám, že sem ještě někdy mrkneš, Zatím díky.
    2.8.2005 17:24 wajsup | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta jede, pingy ne
    Kurnik, nemůžu přijít na fintu, jak dostat ten výpis na net, když mi funguje jen po Win a souborové systémy si hlavně z jejich strany moc nerozumněj. Teda krom ručního opsání, zatím jsem nerozjel ani tiskárnu, abych si to usnadnil (návod už jsem našel, ale on mě ten linux snad nemá rád nebo co :o(
    2.8.2005 18:22 Michal Vyskočil
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta jede, pingy ne
    A co uložit to na disketu/flashku, vypálit na CD? Jinak je způsob, jak se dostat z Windows k datům na ext partitions, zkus google.
    29.7.2005 19:04 Pmx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta jede, pingy ne
    Zkontroloval bych nastavení vlastní IP adresy, síťové masky (netmask), default gateway apod.. Spojení může být navázáno na fyzické/spojové vrstvě a přesto si počítače nebudou rozumět...
    3.8.2005 23:39 wajsup | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta jede, pingy ne
    posílám výpis ifconfig a odezva pingu na mého poskytovatele. Z mojí IP se pingy vrací.

    rene-yugin:~ # ifconfig

    lo Link encap:Local Loopback inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0 inet6 addr: ::1/128 Scope:Host UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1 RX packets:1471 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0 TX packets:1471 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0 collisions:0 txqueuelen:0 RX bytes:456325 (445.6 Kb) TX bytes:456325 (445.6 Kb)

    wifi0 Link encap:UNSPEC HWaddr 00-60-B3-64-BB-9A-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00 UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1 RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0 TX packets:112 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0 collisions:0 txqueuelen:1000 RX bytes:0 (0.0 b) TX bytes:13188 (12.8 Kb) Interrupt:11 Memory:e1198000-e1199000

    wlan0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:60:B3:64:BB:9A inet addr:192.168.1.100 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0 inet6 addr: fe80::260:b3ff:fe64:bb9a/64 Scope:Link UP BROADCAST NOTRAILERS MULTICAST MTU:1500 Metric:1 RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0 TX packets:112 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0 collisions:0 txqueuelen:0 RX bytes:0 (0.0 b) TX bytes:13188 (12.8 Kb) Interrupt:11 Memory:e1198000-e1199000

    rene-yugin:~ # ping 192.168.1.2

    PING 192.168.1.2 (192.168.1.2) 56(84) bytes of data.

    From 192.168.1.100: icmp_seq=2 Destination Host Unreachable

    From 192.168.1.100 icmp_seq=2 Destination Host Unreachable

    From 192.168.1.100 icmp_seq=3 Destination Host Unreachable

    From 192.168.1.100 icmp_seq=4 Destination Host Unreachable

    From 192.168.1.100 icmp_seq=6 Destination Host Unreachable

    From 192.168.1.100 icmp_seq=7 Destination Host Unreachable

    From 192.168.1.100 icmp_seq=8 Destination Host Unreachable

    From 192.168.1.100 icmp_seq=10 Destination Host Unreachable

    From 192.168.1.100 icmp_seq=11 Destination Host Unreachable

    From 192.168.1.100 icmp_seq=12 Destination Host Unreachable

    --- 192.168.1.2 ping statistics --- 12 packets transmitted, 0 received, +10 errors, 100% packet loss, time 10999ms , pipe 3
    4.8.2005 00:19 Radek Podgorny | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta jede, pingy ne
    no jo, ale tohle je neco jinyho "host unreachable" a "network unreachable" je neco jinyho. tohle bude asi problem nekde "na drate"... :-(
    4.8.2005 08:52 wajsup | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: karta jede, pingy ne
    Jsem si toho vědom, když jsem psal předtím ten dotaz, dal bych krk za to, že se hlášení týkalo sítě. Když jsem teď poslal ping, překvapilo mě to. Ale už nevím, co zkontrolovat, IP mám zadaný stejně jako ve Win, poskytovatel tvrdí, že jsem připojenej ... problém je, že nastavuju něco, čemu nerozumím. Hledám si to sice na netu a v knížkách, ale lama zůstanu, protože jsem zkrátka jen IT uživatel, neživím se tím, nejspíš mi někde uniká něco bazálního.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.