Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Isto sa to už nikdo pýtal, ale nenašiel som diskusiu, ktorá by to riešila, ak o takej viete, poteším sa... tu je môj problém
Používam pod Xami mapu klávesnice czsk, variant us_sk_qwerty. Vo väčšine aplikácií (okrem Mozilla besed) nemôžem vytvoriť niektoré písmená s diakritikou. Ide hlavne o mäkčeň -> d a dĺžeň -> o. Kombinovaním klávesi znamienka a písmena viem urobi napr. á, é, ale s mäkkými písmenami je to hrôza.
Najradšej by som používal programátorskú verziu SK klávesnice (a En ako predvolenú), ale nemôžem, lebo variant us_sk_prog nefunguje skoro vôbec. Vie to niekdo rozchodiť?
Option "XkbLayout" "us,cz_qwerty"
?
malo by stacit napisat toto do konzoly: # export LANG=sk_SK # export LC_ALL=sk_SKMohlo by stacit LC_CTYPE=sk_SK ?
Používam EvilWM. Gnome a KDE sú podľa mňa destopové prostredia, nie WM a ja nepotrebujem Desktopové prostredie...
Používam Gentoo, lebo narozdiel od iných distier mi skoro nevyhovuje :)), ale ten problém má brat na Slaku 10.1 (LANG=sk_SK).
Mne export LANG=sk_SK
, ale v žiadnom prípade si to nenastavím globálne...
Díki všetkým.
To není otázka klávesnice, ale kódování. Musíš ten editor/prohlížeč ve kterým se na to díváš donutit k tomu, aby používal win. kódování (pokud chceš číst soubory z win.).
Například v Kate se to nastavuje v Nástroje -> Kódování. Pro soubory z Win. vyber CP1250 nebo CP1252.
Z.H.Section "InputDevice" Identifier "Keyboard0" Driver "keyboard" Option "XkbLayout" "us,cz_qwertz" Option "XkbModel" "pc105" EndSection5/ v KDE Control Center v sekci "Regional & Accessibility" -> "Keyboard Layout" pridat ceskou klavesnici (Generic 105-key) 6/ restart X.org
Tiskni
Sdílej: