Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
Meeting ESP komunity - podzimní edice 2024 proběhne v pátek 18. října v Brně. V přípravě jsou přednášky od vývojářů z Espressifu, lokálních firem i zapálených nadšenců do ESP a také praktický workshop a ukázky nových čipů.
Systém pro správu hlášení chyb Bugzilla byl podle plánu vydán v nových verzích 5.2, 4.4.14, 5.0.4.1, 5.3.3 a 5.9.1, kde 5.2 představuje novou stabilní řadu, 4.4.14 by měla být poslední ve staré řadě 4.4, jíž končí podpora na přelomu roku, 5.0.4.1 je udržovací opravné vydání staré řady 5.0, dosavadní stabilní řada 5.1 byla přejmenována na 5.3 (nyní 5.3.3) a konečně vývojová verze 5.9.1 směřuje k budoucímu velkému vydání Bugzilly 6.
Isto sa to už nikdo pýtal, ale nenašiel som diskusiu, ktorá by to riešila, ak o takej viete, poteším sa... tu je môj problém
Používam pod Xami mapu klávesnice czsk, variant us_sk_qwerty. Vo väčšine aplikácií (okrem Mozilla besed) nemôžem vytvoriť niektoré písmená s diakritikou. Ide hlavne o mäkčeň -> d a dĺžeň -> o. Kombinovaním klávesi znamienka a písmena viem urobi napr. á, é, ale s mäkkými písmenami je to hrôza.
Najradšej by som používal programátorskú verziu SK klávesnice (a En ako predvolenú), ale nemôžem, lebo variant us_sk_prog nefunguje skoro vôbec. Vie to niekdo rozchodiť?
Option "XkbLayout" "us,cz_qwerty"
?
malo by stacit napisat toto do konzoly: # export LANG=sk_SK # export LC_ALL=sk_SKMohlo by stacit LC_CTYPE=sk_SK ?
Používam EvilWM. Gnome a KDE sú podľa mňa destopové prostredia, nie WM a ja nepotrebujem Desktopové prostredie...
Používam Gentoo, lebo narozdiel od iných distier mi skoro nevyhovuje :)), ale ten problém má brat na Slaku 10.1 (LANG=sk_SK).
Mne export LANG=sk_SK
, ale v žiadnom prípade si to nenastavím globálne...
Díki všetkým.
To není otázka klávesnice, ale kódování. Musíš ten editor/prohlížeč ve kterým se na to díváš donutit k tomu, aby používal win. kódování (pokud chceš číst soubory z win.).
Například v Kate se to nastavuje v Nástroje -> Kódování. Pro soubory z Win. vyber CP1250 nebo CP1252.
Z.H.Section "InputDevice" Identifier "Keyboard0" Driver "keyboard" Option "XkbLayout" "us,cz_qwertz" Option "XkbModel" "pc105" EndSection5/ v KDE Control Center v sekci "Regional & Accessibility" -> "Keyboard Layout" pridat ceskou klavesnici (Generic 105-key) 6/ restart X.org
Tiskni Sdílej: