Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
/dev/hda1: HPFS/NTFS /dev/hdc1: Linux /dev/hdc2: Linux LVMNa hda1 jsou W2000, na hdc byla nejdriv FC3. Pri instalaci FC3 jsem nechal dat grub do MBR. Vse chodilo bez problemu. Po upgradu na FC4 (a novem zapisu grubu do MBR) mi grub nabehne pouze jako prompt. Vypis casti grub.conf:
#boot=/dev/hda default=1 timeout=5 splashimage=(hd1,0)/grub/splash.xpm.gz hiddenmenu title Fedora root (hd1,0) kernel /vmlinuz-2.6.11-1.1369_FC4 ro root=/dev/VolGroup00/LogVol00 rhgb quiet initrd /initrd-2.6.11-1.1369_FC4.img title Windows rootnoverify (hd0,0) chainloader +1Zvlastni je, ze kdyz v promptu opisu ty radky z grub.conf (at uz pro FC4 nebo pro win) a pak napisu boot, tak mi nabehnou v poradku jak Fedora, tak widle. Nevite nekdo, co s tim? Predem diky moc, lama vola o pomoc
grub.conf
? Já znám akorát /boot/grub/menu.lst
, ale možná je to u Fidorek jinak...
hiddenmenu
? Pokud nevíte, zkuste to zakomentovat...
/boot/grub/menu.lst
nebo /grub/menu.lst
, ten grub.conf
by měl být jen symbolický odkaz. Příkaz hiddenmenu
neznám, prý se skoro hned zavede výchozí položka.
menu.1st
je symbolický odkaz na grub.conf
menu.lst
symlink taky... na co se mam podivat dal?
/boot/*.img
/boot/grub
, zatímco u tebe to vypadá na jen na grub
?
/boot/grub
, a kdyz se zkusim prepnout (jako root) do /grub
tak to nejde, ale v tom konfiguraku je to jen (hd0,1)/grub/*.img
- je to generovany anacondou. Na notebooku mam ale neco podobnyho a tam to vsechno funguje.
/boot
na cosi namapovaný, díval jsem se do /etc/fstab
, ale nějak mi to není jasný fstab
je něco jako
/dev/VolGroup00/LogVol00 / ext3 defaults 1 1 LABEL=/boot /boot ext3 defaults 1 2
splashimage
s *.img
, fuj *.img
a pritom to vsechno jede.
menu.1st
, ale menu.lst
. Vypadá to stejně? Tak ještě jednou. Není to MENU.1ST, ale MENU.LST, jen malými písmeny. Courier je špatnej font.
/dev/hda1: HPFS/NTFS /dev/hdc1: Linux /dev/hdc2: Linux LVMlebo
title Fedora root (hd1,0) odkazuje na hdb1
Tiskni
Sdílej: