abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:22 | Komunita

    Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:22 | Nová verze

    Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové major verzi 4.0.0 - The Quattro Release. Videopředstavení na YouTube. Celý desktop shell byl přepsán do Quickshellu. Přidána byla podpora pluginů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:33 | IT novinky

    Francouzská Ústavní rada zamítla zákaz používání sociálních sítí dětem mladším 15 let. Francouzská obdoba ústavního soudu uvedla, že opatření představuje nepřiměřený zásah do svobody projevu. Francouzský parlament zákaz schválil na konci července, začít platit měl od září. Šlo o první zákaz sociálních sítí pro děti v Evropě. Členové Ústavní rady se domnívají, že ustanovení „představuje zásah, který není přiměřený, nezbytný ani

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 16:33 | Zajímavý projekt

    Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    14.8. 14:33 | IT novinky

    Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 13:33 | Nová verze

    Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 03:44 | Nová verze

    NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 02:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 02:22 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 31 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.8. 16:44 | IT novinky

    Firma IBM uvedla svůj první mikropočítač Personal Computer před 45 lety, v srpnu 1981. Základní konfigurace modelu 5150 za 1 565 tehdejších dolarů obsahovala desktop s Intel 8088 a 16KB RAM, Color Graphics Adapter a klávesnici. Právě klávesnice Model F/XT vybavené kapacitními spínači, vlivné a s převodníkem dodnes použitelné, připomíná sběratelský web Admiral Shark's Keyboards.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2400 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník


    Dotaz: registrace

    24.8.2005 12:32 hrobar | skóre: 13
    registrace
    Přečteno: 216×
    Dnes som sa rozhodol ze sa zaregistrujem. Mam niekolko otazok k registracii. Nechapem preco su tam zaroven tieto tri polozky : meno, login, prezdivka. Je to dost matuce. Nestacil by pre zaciatok login a potom kto chce si moze v nastaveniach pridat meno? Ta prezdivka mi pride celkovo podivna pretoze u mna sa zhoduje z loginom ale budiz nieje povinna. Preco sa pod prispevkami podpisuje menom a nie loginom? Meno by som ocakaval ako doplnkovu informaciu na osobnej stranke ale budiz da sa nastavit zhodne s loginom aj ked je to podivne. Preco je omedzena dlzka loginu na 5 a viac? Ako sa da ucet zrusit? V nastaveniach som nic nenasiel.

    Odpovědi

    24.8.2005 15:00 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: registrace
    Jmeno a login jsou dva odlisna udaje. Login slouzi jen pro prihlaseni a muze byt ruzne zmateny ci nedavajici na prvni pohled smysl. Je to vice mene systemova informace. Kdezto policko jmeno obsahuje informaci, jak se jmenujete a ta se zobrazuje ostatnim uzivatelum.

    Prezdivka je doplnek pro lidi pouzivajici prezdivku, aby ji nemuseli nejak slozite nastavovat ci vkladat do jmena. Typickym pripadem budiz Yeti, alias David Necas. Nebo je to obracene? V diskusich se pouzije jeho prezdivka, ale oficialni clanky se publikuji pod celym jmenem.

    Omezeni delky loginu? Ani uz nevim. Jsou to tri roku, co jsem to psal :-) Asi abych zabranil prestrelkam o nejkratsi login. Pet pismen je ale asi opravdu moc. Tri by mohla stacit jako minimum.

    Ucet se rucne zrusit neda. Duvodem je snaha o zajisteni konzistence databaze. Kdybyste zrusili ucet, pod kterym jste treba publikovali nejake zpravicky ci komentare, neslo by zobrazit dane stranky.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.