Průkopnická firma FingerWorks kolem roku 2000 vyvinula vícedotykové trackpady s gesty a klávesnice jako TouchStream LP. V roce 2005 ji koupil Apple, výrobu těchto produktů ukončil a dotykové technologie využil při vývoji iPhone. Multiplatformní projekt Apple Magic TouchstreamLP nyní implementuje funkcionalitu TouchStream LP na současném Apple Magic Trackpad, resp. jejich dvojici. Diskuze k vydání probíhá na Redditu.
Byla vydána nová verze 10.3 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb.
Cloudflare představil open source redakční systém EmDash. Jedná se o moderní náhradu WordPressu, která řeší bezpečnost pluginů. Administrátorské rozhraní lze vyzkoušet na EmDash Playground.
Bratislava OpenCamp 2026 zverejnil program a spustil registráciu. Štvrtý ročník komunitnej konferencie o otvorených technológiách prinesie 19 prednášok na rôzne technologické témy. Konferencia sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2026 v priestoroch FIIT STU v Bratislave.
Na iVysílání lze zhlédnout všechny díly kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl v březnu 5,33 % (Windows -4,28 %, OSX +1,19 %, Linux +3,10 %). Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 24,48 %. Procesor AMD používá 67,48 % hráčů na Linuxu.
Společnost Apple slaví padesáté narozeniny. Založena byla 1. dubna 1976.
FreeTube, desktopový klient pro YouTube využívající lokální API, byl vydán ve verzi 0.24.0. Toto velké opravné vydání implementuje SABR (Server-Based Adaptive Bit Rate), což řeší část nedávných problémů s načítáním videí z YouTube, a aktualizuje základní komponenty jako Electron nebo přehrávač Shaka Player.
Je tu opět apríl. O víkendu zmizel kamion s 12 tunami tyčinek KitKat. Firmy to využívají k aprílovým žertům. Groupon má super akci. Koupíte 1 tyčinku a dostanete 100 zdarma. Ryanair si přelepil letadla. Šéf Outlooku se ptá, proč mají v baráku 14 beden tyčinek KitKat (𝕏). Prusa Research představuje Prusa Pro ACU a vysvětluje proč přílišné sušení škodí vaším filamentům. Telefon Sony Xperia má miliónnásobný zoom (𝕏). PC.net představil Super Ultrabox 2600 se zajímavými parametry. Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.
Společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem s umělou inteligencí (AI) ChatGPT, získala od investorů 122 miliard USD (2,6 bilionu Kč). Hodnota společnosti tak dosáhla 852 miliard dolarů (více než 18 bilionů Kč). Nejnovější kolo investování se stalo největší, jaké zatím firma uskutečnila, a peníze mají posílit ambiciózní plány rozšíření výpočetní kapacity, datových center a nábor talentů.
/dev/ttyS0 57600 nodetach noauth connect "/usr/sbin/chat -v -f /etc/ppp/gprs-chat-up" noipdefault ipcp-accept-local local novj novjccomp disconnect "/usr/sbin/chat -v -f /etc/ppp/gprs-chat-dn" defaultroutekde /dev/ttyS0 je COM1.
TIMEOUT 10 ECHO ON SAY "Spousti se chat script\n" ABORT "NO CARRIER" ABORT "NO DIALTONE" ABORT "ERROR" ABORT "NO ANSWER" ABORT "BUSY" SAY "Posilam AT prikazy pro GPRS ...\n" "" "\rATZ" OK AT+CGDCONT=1,"IP","gointernet" OK ATX3 OK ATD*99***1# CONNECT/etc/ppp/gprs-chat-dn:
ABORT "NO CARRIER" ABORT "NO DIALTONE" ABORT "ERROR" ABORT "NO ANSWER" ABORT "BUSY" "" "\K" "" "+++ath"Připojíš to:
pppd file /etc/gprs-optionszavěsíš klávesovou zkratkou CTRL+C. Pokud bude zájem, dám sem své skript, který spustí pppd na pozadí a skript pro zavěšení.
#!/bin/sh
echo -n " :: Pripojuji se na internet pres GPRS ... "
if [ -f ~/.gprs-log ]
then
echo "pocitac je jiz pripojen."
exit 0
else
touch ~/.gprs-log
/usr/sbin/pppd file /etc/ppp/gprs-options >>~/.gprs-log &
while ! grep -aq remote ~/.gprs-log && ! grep -aq failed ~/.gprs-log
do
sleep 1
done
if grep -aq remote ~/.gprs-log
then
echo "hotovo."
exit 0
else
echo "chyba."
killall pppd &>/dev/null
rm -f ~/.gprs-log
exit 1
fi
fi
/usr/bin/gprs-end
#!/bin/sh
echo -n " :: Odpojuji se od internetu ... "
if [ -f ~/.gprs-log ]
then
killall pppd &>/dev/null
#while [ -z `cat ~/.gprs-log | grep -a "disconnected"` ]
while ! grep -aq disconnected ~/.gprs-log
do
true
done
rm -f ~/.gprs-log &>/dev/null &
echo "hotovo."
else
echo "pocitec neni pripojen."
fi
Do initu asi nemůžeš dát ~/.gprs-log, ale třeba /etc/gprs-log
Tiskni
Sdílej: