Po .deb balíčcích Mozilla nově poskytuje také .rpm balíčky Firefoxu Nightly.
Vývojové prostředí IntelliJ IDEA slaví 25. narozeniny (YouTube).
Vedení společnosti NVIDIA údajně povolilo použití milionů knih ze známého 'warez' archivu Anna's Archive k výcviku umělé inteligence, ačkoliv vědělo, že archiv tyto knihy nezískal legální cestou. Žaloba, ve které se objevují i citace interních dokumentů společnosti NVIDIA, tvrdí, že NVIDIA přímo kontaktovala Anna's Archive a požadovala vysokorychlostní přístup k datům knihovny.
Grafický správce balíčků Myrlyn pro SUSE a openSUSE, původně YQPkg, dospěl do stabilní verze 1.0.0. Postaven je nad libzypp a Qt 6. Projekt začal na SUSE Hack Weeku 24.
Vývojáři se podařilo vytvořit patch pro Wine, díky kterému je možné na linuxovém stroji nainstalovat a spustit Adobe Photoshop (testováno s verzemi Photoshopu PS2021 a PS2025). Dalším patchem se podařilo umožnit dokonce instalaci téměř celého Adobe Creative Cloud Collection 2023, vyjma aplikací Adobe XD a Adobe Fresco. Patch řeší kompatibilitu s windowsovými subsystémy MSHTML - jádrem prohlížeče Internet exporer, a MSXML3 - parserem
… více »Hackeři zaútočili na portál veřejných zakázek a vyřadili ho z provozu. Systém, ve kterém musí být ze zákona sdíleny informace o veřejných zakázkách, se ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) nyní pokouší co nejdříve zprovoznit. Úřad o tom informoval na svém webu a na sociálních sítích. Portál slouží pro sdílení informací mezi zadavateli a dodavateli veřejných zakázek.
Javascriptová knihovna jQuery (Wikipedie) oslavila 20. narozeniny, John Resig ji představil v lednu 2006 na newyorském BarCampu. Při této příležitosti byla vydána nová major verze 4.0.0.
Singularity je rootkit ve formě jaderného modulu (Linux Kernel Module), s otevřeným zdrojovým kódem dostupným pod licencí MIT. Tento rootkit je určený pro moderní linuxová jádra 6.x a poskytuje své 'komplexní skryté funkce' prostřednictvím hookingu systémových volání pomocí ftrace. Pro nadšence je k dispozici podrobnější popis rootkitu na blogu autora, případně v článku na LWN.net. Projekt je zamýšlen jako pomůcka pro bezpečnostní experty a výzkumníky, takže instalujte pouze na vlastní nebezpečí a raději pouze do vlastních strojů 😉.
Iconify je seznam a galerie kolekcí vektorových open-source ikon, ke stažení je přes 275000 ikon z více jak dvou set sad. Tento rovněž open-source projekt dává vývojářům k dispozici i API pro snadnou integraci svobodných ikon do jejich projektů.
Dle plánu certifikační autorita Let's Encrypt nově vydává také certifikáty s šestidenní platností (160 hodin) s možností vystavit je na IP adresu.
Exception in thread "main" java.lang.UnsatisfiedLinkError: /usr/local/java/j2re1.4.2_08/lib/i386/libawt.so: /usr/local/java/j2re1.4.2_08/lib/i386/libawt.so: cannot restore segment prot after reloc: Permission denied
at java.lang.ClassLoader$NativeLibrary.load(Native Method)
at java.lang.ClassLoader.loadLibrary0(Unknown Source)
at java.lang.ClassLoader.loadLibrary(Unknown Source)
at java.lang.Runtime.loadLibrary0(Unknown Source)
at java.lang.System.loadLibrary(Unknown Source)
at sun.security.action.LoadLibraryAction.run(Unknown Source)
at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
at sun.awt.NativeLibLoader.loadLibraries(Unknown Source)
at sun.awt.DebugHelper.(clini)(Unknown Source)
at java.awt.Component.(clinit)(Unknown Source)
Nevím co s tím mám dělat. Dost nutně potřebuji tu javu rozchodit, protože mám v javě program, který nutně potřebuji. Pokud někdo víte kde by mohl být zakopaný pes, budu vděčný za radu...
pridam trochu technologie pouzivane u me. pouzivam tu 1.5 na vyvoj cehokoli a 1.4.2 na compiera. kazdy uzivatel ma sanci mit svoji javu a ja tu i testuji ruzne verse javy na pouzitelnost(1.6.x), atd. mam tu politiku, ze kazdy uzivatel, co potrebuje javu, tak ji ma a muze si take pouzivat ruzne nastaveni terminalu a kodovani cehokoli.
mozna to pomuze Vasemu problemu. neco z meho ~/.bash_profile ################################ export JAVA_HOME="/opt/app/java" export COMPIERE_HOME="/users/home/compiere/Compiere" export ORACLE_HOME="/users/home/oracle/ORACLE" PATH=".:/opt/app/java/bin:\ /usr/local/bin:\ /usr/bin:\ /bin:\ /usr/bin/X11:\ /usr/games:\ /usr/share/tomcat4/bin:\ /opt/app/java/jre/bin" export PATH CLASSPATH=".:/opt/app/java/lib:\ /opt/app/java/jre/lib:\ /opt/app/java/lib:\ /usr/share/tomcat4/common/lib/:\ /opt/app/java/lib/pgjdbc2.jar:\ /opt/app/javalib/jtds.jar:\ /opt/app/java/lib/mysql-connector-java-3.1.10-bin.jar:\ /opt/app/java/lib/xalan.jar:\ /opt/app/java/lib/xerces2.jar:\ /opt/app/javalib/Tidy.jar:\ /opt/app/javalib/dom4j.jar:\ /opt/app/javalib/jaxen-full.jar:\ /opt/app/javalib/saxpath.jar" export CLASSPATH export LD_PATH=".:/opt/app/java/jre/lib" ################################ kde: ls -lad /opt/app/java lrwxrwxrwx 1 root root 16 2005-10-03 01:56 /opt/app/java -> /opt/app/jdk1.5.0_05 a neni problem mit pro jineho uzivatele export JAVA_HOME=/opt/app/java1.4.2 kde: ls -lad /opt/app/java1.4.2 drwxrwxr-x 9 root root 4096 2005-06-04 16:31 /opt/app/java1.4.2/ /* - cesty a promenne si upravte - u zkontrolujte si taktez nastaveni systemovych promennych - lomitka "\" za kazdou tridou ci knihovnou jsem dal zamerne, at to prezije zdejsi "redakcni" system - nevim, jak bude vypadat formatovani, delam ted ve w3m-ku. - cesty si pojmenujte podle sebe */snad to pomuze k reseni, i kdyz jsem zde poskytl asi dost informaci navic. je to dost site na miru moji osobe a mozna dost neciste. distro: debian testing. bye gf
ls -lad /opt/java1.4.2 lrwxrwxrwx 1 root root 13 2005-07-03 02:45 /opt/java1.4.2 -> j2sdk1.4.2_08bye gf
Tiskni
Sdílej: