Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Vím, že tohle se tady řešilo skutečně už nesčetněkrát ale k nějakému pořádnému řešení se nedošlo. Mám Debian Sarge 3.1 a Kylix na něm nerozchodím ani s patchama, které se dají stáhnout. Potřebuji vyvíjet aplikace v jazyce Delphi a to jak pro Linux, tak pro Windows. Kylix se zdá být ideální, ale nezkompiluje mi ani ň. Takže:
1) víte o nějaké alternativě, o nějakém vývojovém prostředí a compileru podobném kylixu? Já jsem nic takového nenašel. Jediný další compiler, který znám je FreePascal, ale jsou prostě věci, které bez správného vývojového prostředí neudělám a FP je prakticky jenom compiler, ne vývojové prostředí.
2) Pokud jste někdo narazil na "skutečné" řešení problému s padavostí kylixu pod Debianem, byl bych vděčen za jeho podání, protože já jsem na nic bohužel nenarazil.
Jeden zaměstnanec z Borlandu mi na můj dotaz odpověděl, že oficiální podpora OS a jejich verzí se neplánuje nějak rozšířit, protože se neplánuje vývoj kylixu dokud na Linux nebude převedena platforma .NET. Takže v blízké době není na obzoru žádný nový kylix a ani oficiální podpora.
Nejlepší by bylo nalést alternativu ke kylixu, nebo úplně tento problém vyřešit.
DěkujiTen Lazarus vypadá docela dobře - vypadá podobně jako Kylix, zdá se ideální. Můžeš mi říct nějaké zkušenosti s ním? FP umí kompilovat i do woken a pokud Lazarus využívá FP compiler, měl by to zvládat. Jak to je s dalšími komponenty? Jdou v Lazaru přidávat stejně jako v Kylixu nebo Delphi? A co nápověda?
Škoda že ty stránky nejsou v angličtině :) ... Díky za tip.
Tiskni
Sdílej: