Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Nejnovější X.Org X server 21.1.18 a Xwayland 24.1.8 řeší další bezpečnostní chybu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 210. sraz, který proběhne 20. června od 18:00 v Red Hat Labu na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity na adrese Botanická 68A nebo také online.
Byla vydána nová verze 17 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Vím, že tohle se tady řešilo skutečně už nesčetněkrát ale k nějakému pořádnému řešení se nedošlo. Mám Debian Sarge 3.1 a Kylix na něm nerozchodím ani s patchama, které se dají stáhnout. Potřebuji vyvíjet aplikace v jazyce Delphi a to jak pro Linux, tak pro Windows. Kylix se zdá být ideální, ale nezkompiluje mi ani ň. Takže:
1) víte o nějaké alternativě, o nějakém vývojovém prostředí a compileru podobném kylixu? Já jsem nic takového nenašel. Jediný další compiler, který znám je FreePascal, ale jsou prostě věci, které bez správného vývojového prostředí neudělám a FP je prakticky jenom compiler, ne vývojové prostředí.
2) Pokud jste někdo narazil na "skutečné" řešení problému s padavostí kylixu pod Debianem, byl bych vděčen za jeho podání, protože já jsem na nic bohužel nenarazil.
Jeden zaměstnanec z Borlandu mi na můj dotaz odpověděl, že oficiální podpora OS a jejich verzí se neplánuje nějak rozšířit, protože se neplánuje vývoj kylixu dokud na Linux nebude převedena platforma .NET. Takže v blízké době není na obzoru žádný nový kylix a ani oficiální podpora.
Nejlepší by bylo nalést alternativu ke kylixu, nebo úplně tento problém vyřešit.
DěkujiTen Lazarus vypadá docela dobře - vypadá podobně jako Kylix, zdá se ideální. Můžeš mi říct nějaké zkušenosti s ním? FP umí kompilovat i do woken a pokud Lazarus využívá FP compiler, měl by to zvládat. Jak to je s dalšími komponenty? Jdou v Lazaru přidávat stejně jako v Kylixu nebo Delphi? A co nápověda?
Škoda že ty stránky nejsou v angličtině :) ... Díky za tip.
Tiskni
Sdílej: