Bezpečnostní specialista Graham Helton z Low Orbit Security si všímá podezřelých anomálií v BGP, zaznamenaných krátce před vstupem ozbrojených sil USA na území Venezuely, které tam během bleskové speciální vojenské operace úspěšně zatkly venezuelského diktátora Madura za narkoterorismus. BGP (Border Gateway Protocol) je 'dynamický směrovací protokol, který umožňuje routerům automaticky reagovat na změny topologie počítačové sítě' a je v bezpečnostních kruzích znám jako 'notoricky nezabezpečený'.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.
V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.
Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých
… více »V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.
… více »Už je 14 dní zbývá do začátku osmého ročníku komunitního setkání nejen českých a slovenských správců sítí CSNOG 2026. Registrace na akci je stále otevřená, ale termín uzávěrky se blíží. I proto organizátoři doporučují, aby se zájemci přihlásili brzy, nejlépe ještě tento týden.
… více »Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.
Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »Vývojáři GNOME a Firefoxu zvažují ve výchozím nastavení vypnutí funkce vkládání prostředním tlačítkem myši. Zdůvodnění: "U většiny uživatelů tento X11ism způsobuje neočekávané chování".
Nástroj pro obnovu dat GNU ddrescue (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 1.30. Vylepšena byla automatická obnova z disků s poškozenou čtecí hlavou.
Protokol IPv6 má již 30 let. První návrh specifikace RFC 1883 je z prosince 1995.
include $(DEPFILE)
Pri kompilaci dostanu chybu
Makefile:43: dependencyfile.make: No such file or directory InitFileParser.o(.text+0xe): In function `InitFileParser::InitFileParser[not-in-charge]()': : undefined reference to `std::basic_string< char, std::char_traits< char>, std::allocator< char> >::basic_string[in-charge]()' InitFileParser.o(.text+0x1c): In function `InitFileParser::InitFileParser[not-in-charge]()': : undefined reference to `std::basic_string< char, std::char_traits< char>, std::allocator< char> >::basic_string[in-charge]()' InitFileParser.o(.text+0x2a): In function `InitFileParser::InitFileParser[not-in-charge]()': : undefined reference to `std::basic_string< char, std::char_traits< char>, std::allocator< char> >::basic_string[in-charge]()'+ tunu dalsich podobnych hlasek o undefined reference Situace: - 4 zdrojove soubory: initexception.hh InitFileParser.cc InitFileParser.hh parserPokus.cc - Makefile je nasledujici:
# objektitiedostot
OBJS = InitFileParser.o parserPokus.o
SRC = *.cc
# Variables
#CXX = tutg++
CXX = gcc
CXXFLAGS =
DEPXX = g++ -MM
DEPFILE = dependencyfile.make
EXE = parserPokus
# Linker part
XXLNK = $(CXX) -o $@ $(CXXFLAGS) $^
# First rule is a default rule, executed with only "gmake"
default: $(EXE)
# Main executable linking
$(EXE): $(OBJS)
$(XXLNK)
# Clean part, removes *.o, executable and the dependency file
clean:
-rm $(OBJS) $(EXE) $(DEPFILE)
# Object files are compiled using ..., dependencies are found
# from DEPFILE file
%.o: %.cpp
$(CXX) -c $(CXXFLAGS) $<
# finds out the file dependencies automatically and adds them to a file
$(DEPFILE):
$(DEPXX) $(SRC) > $(DEPFILE)
depend:
@echo "Updating $(DEPFILE)"
$(DEPXX) $(SRC) > $(DEPFILE)
# include information from dependency file to this file
include $(DEPFILE)
Protoze skolni kompilator/gmake to spolkne bez problemu, hadam ze je neco spatne na mem stroji...?
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: