Byla vydána zářijová aktualizace aneb nová verze 1.83 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.83 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Oficiálně byl vydán Android 14. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Google na akci Made by Google '23 (YouTube) představil novinky v kolekci produktů Pixel: hodinky Pixel Watch 2 a telefony Pixel 8 a Pixel 8 Pro s čipem Tensor G3, Androidem 14 a 7letou softwarovou podporu.
Byla vydána nová verze 9.5 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Nově ve výchozím stavu ssh-keygen generuje Ed25519 klíče. Do ssh byla přidána možnost obfuskace časováním stisknutí kláves (keystroke timing obfuscation).
Konference OpenAlt 2023 proběhne o víkendu 11. a 12. listopadu v Brně. Přihlásit přednášky lze do neděle 8. října 23:59.
V X.Org v libX11 do 1.8.7 a libXpm do 3.5.17 bylo nalezeno a v upstreamu opraveno 5 bezpečnostních chyb (CVE-2023-43785, CVE-2023-43786, CVE-2023-43787, CVE-2023-43788 a CVE-2023-43789). Dvě nejstarší jsou s námi 35 let. Obsaženy byly již v X11R2 vydaném v únoru 1988.
Byly publikovány informace o bezpečnostní chybě Looney Tunables aneb CVE-2023-4911 v glibc ld.so. Útočník ji může využít k lokální eskalaci práv. Vyzkoušeno na výchozích instalacích linuxových distribucí Fedora 37 a 38, Ubuntu 22.04 a 23.04 a Debian 12 a 13. Chyba byla do glibc zavlečena v dubnu 2021. Detaily v txt.
Na Kickstarteru byla spuštěna crowdfundingová kampaň na podporu telefonu Murena 2 s /e/OS. Telefon má 2 hardwarové přepínače. Prvním lze jednoduše vypnout kamery a mikrofony. Druhým se lze odpojit od sítí.
Společnost Qualcomm publikovala říjnový bezpečnostní bulletin. V úvodu informuje, že bezpečnostní chyby CVE-2023-33106, CVE-2023-33107, CVE-2022-22071 a CVE-2023-33063 jsou cíleně využívány útočníky. O CVE-2022-22071 se píše už v loňském květnovém bulletinu. Detaily o zbylých chybách jsou k dispozici OEM partnerům. Veřejně budou k dispozici až s vydáním prosincového bulletinu.
Byla vydána nová verze 5.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 12.5.6. Tor na verzi 0.4.8.6.
NSComponents.h:15: error: ISO C++ forbids declaration of ‘NetSender’ with no type NSComponents.h:15: error: expected ‘;’ before ‘&’ token NSComponents.h:17: error: expected ‘,’ or ‘...’ before ‘&’ token NSComponents.h:17: error: ISO C++ forbids declaration of ‘NetSender’ with no type NetSender.cpp: In constructor ‘cz::wanto::netsender::NetSender::NetSender(int, char**)’: NetSender.cpp:7: error: invalid conversion from ‘cz::wanto::netsender::NetSender* const’ to ‘int’ NetSender.cpp:7: error: initializing argument 1 of ‘cz::wanto::netsender::NSComponents::NSComponents(int)Tady je zdroják třídy NSComponents:
#ifndef W_N_S_COMPONENTS__ #define W_N_S_COMPONENTS__ #include "NetSender.h" #include <QWidget> #include <QApplication> #include <QTextEdit> namespace cz { namespace wanto { namespace netsender { class NSComponents { private: QTextEdit * output; //textové pole s výstupem /*řádek 15*/NetSender & ns; //odkaz na aplikaci public: /*řádek 17*/NSComponents(const NetSender & ns); ~NSComponents(); friend class NetSender; }; }}} #endifNetušíte někdo, co by to mohlo být za chybu a jak to opravit? Jsem v C++ začátečník, takže vůbec nevím, o co jde.
namespace cz { namespace wanto { namespace netsender {To je hnus velebnosti - to máte z Javy?
#ifndef W_NET_SENDER__ #define W_NET_SENDER__ #include <QApplication> #include "NSComponents.h" namespace cz { namespace wanto { namespace netsender { class NetSender { private: QApplication * app; //aplikace NSComponents * comps; //kolekce komponent public: NetSender(int argc, char * argv[]); ~NetSender(); int run() const; friend class NSComponents; }; }}} #endif
class NSComponents;Potom pokud si to bude při kompilaci nějakého .cpp souboru stěžovat na neúplný typ, tak v tom dotyčném souboru stačí přidat
#include "NSComponents.h"
před #include "NetSender.h"
Pak se do toho pustí přímo hlavní část kompilátoru a uvidí jakési
NetSender & ns;ale pokud se zamyslíte, tak zjistíte, že NetSender je deklarován až pod třídou NSComponents. Musíte tedy zrušit některý z těch #include a místo něj použít zjednodušenou deklaraci.
Musíte tedy zrušit některý z těch #include a místo něj použít zjednodušenou deklaraci.Co je to zjednodušená deklarace?
class NetSender
???
class NetSender;ale musí to být uvnitř toho namespace, ve kterém ta třída potom skutečně je...
Je možné vytvořit si jeden hlavičkový soubor se všemi zjednodušenými deklaracemi, který bych pak na začátku každého souboru includoval?Je, ale neukazuje taková potřeba na příliš složitý návrh programu?
Co kompilátor udělá, když se zjednodušená deklarace vloží dvakrát?Nic.
class X;
, nač si to komplikovat.
W_NET_SENDER__
(resp. W_N_S_COMPONENTS__
) definován, takže se celý obsah toho hlavičkového souboru přeskočí a nic se nezacyklí.
#include
, to nemůžete" je zcela nesprávné, přestože jste tím nejspíš myslel něco úplně jiného, než jste napsal.
this
není reference ale ukazatel a už mi to chodí.
Dokonce i to Qt okno se mi otevře
Tiskni
Sdílej: