Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
char retazec[3]; cin << retazec[]; cout << retazec[] << endl; if (retazec == "ahoj") { cout << "true"; } else { cout << "false"; }ked napisem ahoj, vrati mi to "ahoj" a "false". skusal som to upravit napr if (retazec == "ahoj\n") (Perl by to myslim zozral keby tam bolo eq :) apod. Ale nic som nevyriesil. Chapem ze to je ulozene v poli, takze by sa to mohlo dat vyriesit nejakym porovnanim z polom. Neide mi to ani ked si tu premennu nadefinujem v kode (teda bez cin). A co ma trapi najviac, kvoli comu som to vlastne robil je, mi to neporovna parameter predavany funkcii main z prikazoveho riadku. teda ked som to spravne pochopil, argv je vnorene pole a k tomu este ako ukzaovatel? ako to teda vyriesit? ukazovatele mi zatial akosi neidu a mam v tom truchu zmatok. pls pomozte niekto....
std::string
a pak je namístě i operátor ==
.
retazec == "ahoj"
char[]
, což je pointer na začátek řetězce. Je nutné použít buď fci strcmp
deklarovanou v string.h
: if (! strcmp (retazec, "ahoj"))
, nebo (vzhledem k tomu, že to je C++ kód) je daleko čistějším řešením typ std::string
místo char[]
, kde to jde dělat intuitivně tak, jak jste napsal (tedy std::string retazec
...
if (retazec == "ahoj")
. Je myslím v #include <string>
#include <iostream> using namespace std; int main(int argc, char **argv) { if (!strcmp(argv[2],"ahoj")) { cout << "true\n"; } else { cout << "false\n"; } }bud mi to vrati false ked tam nedam nic, alebo segmention fault ked dam ako parameter ahoj alebo hocico ine... skusal som to aj ako
int main(int argc, char *argv[])aky je medzi tym vlastne rozdiel ?
char retezec[velikost]
), je dobré použít takovou funkci, kterou lze rovněž omezit, tj. třeba fgets(retezec, sizeof(retezec), stdin)
. A nebo lze použít vhodnější string
.
cin >> retezec;Místo
cin
může přijít jakýkoli jiný objekt vzešlý z istream
, ale musí tam být šipečky od objektu, ne do něj.
==
porovnává hodnoty, u standardních polí jsou to tedy nějaké ukazatele. V C++ jej lze přetížit, takže u objektů typu string
nebo jednoho string
a jednoho pole char *
se porovnávají skutečně řetězce.
main
jsou záludné. V argc
je počet parametrů, v argv
je pole ukazatelů na řetězce s těmito parametry. Délka pole argv
může být pokaždé různá, jediný prvek, který je přítomen vždy, je argv[0]
, tedy název programu. Pokud chceme pracovat s nějakým dalším, je potřeba se nejprve ujistit o jeho přítomnosti pomocí argc
.
endl
než "\n"
.
Tiskni Sdílej: