Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
/*Pri prekladu zakomentovat podle potreby*/ #define OS_LINUX_OPT #define OS_LINUX_USR_LOCAL #define OS_LINUX_USR #define OS_WINDOWS char* grabFile(char* filespec) { char p[256]; #ifdef OS_LINUX_USR strcat(p,"/usr/local/myprogram/"); strcat(p,filespec); #endif #ifdef OS_WINDOWS strcat(p,getProgramDirectory()); strcat(p,"\\"); strcat(p.filespec); #endif return p; }(Priznavam,ze tento kod neni bezpecny, snadno lze zpusobit preteceni) ... a tak nejak. Prikladem podobneho ucinneho vyuziti preprocesoru jsou zdrojove kody ke hre Wolfenstein 3D.
$HOME
, což může představovat vše od /home/vyskocil/usr/program
v práci, až po /homes/eva/xv/xvysko02/usr/program
ve škole getProgramDirectory()
, kterou si ovsem musite napsat.A pak je opravdu jedno, kde ten program je.
Tudiz si zavedeme: OS_LINUX_ANYWHERE
char* grabFile(char* filespec) { char p[256]; #ifdef OS_LINUX_ANYWHERE strcat(p,getProgramDirectory()); strcat(p,"/"); strcat(p,filespec); #endif return p; .... }
getProgramDirectory()
proste vezme nulty parametr prikazove radky
a odsekne z nej vse za poslednim lomitkem a je to. Tak se program
najde, at uz je kdekoliv.
namespace fs = boost::filesystem; // inicializace cesty fs::path tmpPath( FileOption, fs::native ); // pokud cesta neni kompletni // (neobsahuje C:\ nebo "/root/..") // pripoj pracovni adresar (workingDir) File = tmpPath.is_complete() ? tmpPath : workingDir/tmpPath; //spojeni cest if( !fs::exists( File ) ) { std::cerr << "\nerror: File " << File.string() << "\ndoes not exist.\n"; return 1; } else if( fs::is_directory( File ) ) { std::cerr << "\nerror: Argument for the file " << File.string() << "\nis a directory.\n"; return 1; }
samozrejme v cestach k souborum bude potreba zmenit lomitka za zpetna lomitkaTo je pěkná blbost.
Tiskni
Sdílej: