Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
%slovnik = {} @pole = ['a',1,'b',2] %slovnik = @pole(nebo tak nějak - už zapomínám) jak na to v pythonu? Díky
To zapomínání je vidět Přiřazení
%slovnik = {}
v perlu dopadne asi nějak takto:
%slovnik = {}; use Data::Dumper; print Dumper(\%slovnik); $VAR1 = { 'HASH(0x8152508)' => undef };Jinak zbytek je v pohodě protože tím se ten první nesmysl přepíše
$hashref={@pole}; $hashref2={}; %$hashref2=@pole;Ale jak se to dělá v pythonu fakt netuším
P.S.: Jinak moje oblíbené
@slovnik{@keys}=@valuestaky není špatné
slovnik = retezec.split(",")
def pairwise(iterable): "s -> (s0,s1), (s1,s2), (s2, s3), ..." a, b = itertools.tee(iterable) try: b.next() except StopIteration: pass return itertools.izip(a, b)nebo nejakou jeho modifikaci a vysledek pak prevest na dict. Kazdopadne chyba je podle me ne v tom jak to udelat, ale PROC to vubec delat.
DataInputs = "a,1,b,2,c,3"a kvůli další práci je IMHO nejvýhodnější právě slovník
DataInputs = { 'a':1, 'b':2, 'c':3, }dík za tip
s='a,1,b,2,c,3' kvrest = s d = {} while True: kvrest = kvrest.split(',', 2) d[kvrest[0]] = kvrest[1] try: kvrest = kvrest[2] except IndexError: break
p = ['one', 1, 'two', 2, 'three', 3, 'four', 4] keys = p[0::2] #liche values = p[1::2] #sude zipped = zip(keys, values) slovnik = dict(zipped) slovnik {'four': 4, 'three': 3, 'two': 2, 'one': 1}příznivci one-linerů to mohou napsat takto:
dict(zip(p[0::2], p[1::2]))
values = map(int, p[1::2]) #sudenebo v případě toho one-lineru
dict(zip(p[0::2], map(int, p[1::2])))
Tiskni
Sdílej: